Manhattan - Série 2

(série)
USA, 2015, 8 h 10 min (Minutáž: 42–54 min)

Tvůrci:

Sam Shaw

Rachel Brosnahan, Michael Chernus, Christopher Denham, Katja Herbers, John Benjamin Hickey, Harry Lloyd, Olivia Williams, Ashley Zukerman (více)

Epizody(10)

Dobové psychologické drama odehrávající se na pozadí tajné mise s cílem sestrojit první atomovou bombu na světě v Los Alamos v Novém Mexiku. Budeme sledovat geniální, ale chybující vědce a jejich rodiny, kteří se snaží společně žít ve světě, kde tajemství a lži pronikají do všech aspektů jejich života. Také v této druhé sérii uvidíme spletité životy obyvatel Los Alamos, kteří se předhánějí ve vytvoření první jaderné bomby v historii. Vědci a jejich rodiny, uzavřeni v nejtajnějším městě na světě, se vzdávají svých svobod, ohrožují svůj zdravý rozum, aby ukončili jednu válku a zahájili další, a to vše za situace, kdy nasazení špioni a paranoidní atmosféra hrozí zničit projekt zevnitř. Studená válka čeká hned za atomovým obzorem... (Viasat)

Slasher

Dvojka je členitější, má větší ambice, dopředu jde špionáž, vládní špína a mám pocit, že ubylo bezvýznamných pletich. Silná je celá finální část s logikou bomby shozené na Japonsko a samozřejmě, testem T. samotným. Tak sice bylo v plánu pokračovat studenou válkou a H-bombou, ale vida, seriál byl zrušen v bodě, kdy se svým způsobem završil projekt samotný, tj. nemám pocit, že bych přišel o konec. Jinak celkem zajímavý progress postav, vedl u mě obsesivní Frank - předloha reálný vědec S. Neddermeyer. Co nemůžu odpustit, že se v celé sérii nezjevila postava generála Grovese. Tip doplnit si o toto. 80% “If we want to change the world, then we need to embrace what the world will call us when we finish what we started.” ♪♫ ()

Necrotongue

I druhá série to u mě dotáhla na pět hvězdiček i přes dvě výrazná zakopnutí,nejvíc mě mrzelo,jak tvůrci pojali závěrečnou epizodu,připadalo mi to,že z nich devátý díl vysál veškerou invenci.Jako celek fungovala série výborně,scénář naštěstí většinou udržel laťku ve stejné výšce,do které ji nasadila první řada. ()