Manhattan (TV seriál)

USA, 2014–2015, 18 h 40 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Sam Shaw

Rachel Brosnahan, Michael Chernus, Christopher Denham, John Benjamin Hickey, Ashley Zukerman, Katja Herbers, Travis Hammer, Alexia Fast, Mark Moses, Eddie Shin, Josh Cooke, Daniel London, Matthew Page, Kyle T. Cowan, Adam Godley, Harry Lloyd, Lauren Myers, Kristen Rakes, Richard Schiff, Daniel Stern, Olivia Williams, Christina Kirk, Hank Rogerson, Mamie Gummer, David Harbour, Christian Clemenson, Jennifer Allcott, Carole Weyers, Tailinh Agoyo, Miles Wartes, David Grant Wright, William Petersen, Kevin Wiggins, Sam Quinn, Jetto Dorsainville, John Carroll Lynch, Edward Khmara, Glenn Morshower, Jonny Coyne, Ben Hall, Philip Ettinger, David Midthunder, Bryan Head, Corey Allen, Phil Duran, Jenny Gabrielle, Bill Camp, Jessica Hecht, Robin Thomas, Kristin Hansen, Peter Stormare, Raoul Max Trujillo, Lora Martinez-Cunningham, Gerald McRaney, Griffin Dunne, Justin Kirk, Neve Campbell, Michael O'Neill, Fiona Dourif, Ben Whitehair, James Cady, Morse Bicknell, Christopher Dempsey, Catherine Haun, Beth Bailey, Vic Browder, Melissa McCurley, Mike Miller, Vivian Nesbitt, Jason E. Hill, Fran Martone, Steve Corona, Ralph Alderman, Chris Ranney, Frank Bond, Sarah Minnich, Michael Sheets, Trine Christensen, Merritt C. Glover, Alex Knight, Mike Ostroski, Lawrence Gilligan, Michael E. Stogner, Peter Diseth, Lucia Micarelli, David Miller, Marty Lindsey, Audrey Moore, Bernardo Saracino, Kenneth Miller, David Maldonado, Jefferson White, Daniel Zubiate, Esodie Geiger, Raleigh Cain

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

Seriál mě nadchl,ale to se dalo očekávat vzhledem k tomu,že mě hodně baví retro snímky.Zaujalo mě,nakolik se od sebe liší obě řady seriálu.Zatímco první série se zabývá hlavně vývojem atomové bomby,druhá řada se ve větší míře zaměřuje na špionáž.Seriál zároveň připomíná,že i když se Spojené státy vždy hlásily k myšlence demokracie,slunce tam ani zdaleka nesvítilo a nesvítí pro všechny stejně.Atmosféra,děj i herecké výkony byly na vysoké úrovni a výborně jsem se bavil.(31.1.2017)

První řada seriálu u mě dopadla na výbornou,děj mě totálně pohltil,prostředí bylo deprimující,atmosféra byla povětšinou tísnivá až dusivá a paranoia byla všudypřítomná.U filmů nebo seriálů jako je tento,si vždycky naplno uvědomím,jak je dobře,že jsou a vždy budou Spojené státy opravdovým centrem demokracie,pokud tedy náhodou nejste žena,černoch,Indián nebo člověk s vlastním názorem.S hereckým obsazením jsem byl velice spokojen,obzvlášť mě potěšil David Harbour a Peter Stormare.(29.1.2017)

První epizoda vypadá více než nadějně,prostředí je pouštně drsné,atmosféra je stísněná a prosáklá všudypřítomnou paranoiou vůči špionáži a strachem zasvěcených.Navíc jsem zjistil,že v seriálu hraje David Harbour,což je rozhodně dobrá zpráva a já od dalších dílů očekávám jen to nejlepší.(26.1.2017)

Druhá epizoda byla stejně kvalitní jako ta první,seriál si stále udržuje perfektní tísnivou atmosféru,ve které se jednotlivé postavy trmácejí svým depresivním životem.Člověk hned vidí svoji vlastní existenci v mnohem pozitivnějším světle.Viděl jsem dva díly seriálu za sebou a mám pocit,že mi mezi zuby skřípe písek.(27.1.2017)

Atmosféra v seriálu ještě více houstne,vědecký komplex už je regulérním vězením a paranoia vrcholí.I třetí epizoda mě bavila velice velmi,scénář si udržel stabilní kvalitu stejně tak i herecké výkony,děj se zdárně rozvíjí a já se můžu jedině těšit na další díly.(27.1.2017)

Hmmm,zajímavé už proběhla čtvrtá epizoda a stále bez ztráty kytičky,seriál si stále udržuje svoji atraktivitu i tu skvěle tísnivou atmosféru,herecké výkony jsou na vysoké úrovni a pokud budou tvůrci takto pokračovat,budu šťastný jako dobře přisáté klíště.(27.1.2017)

Ajaj,už je to tu,jedna hvězdička je pryč.Děj trošku ztratil na svižnosti,protože se trošku příliš zadrhl u postavy Glena Babbita a jeho údajné špionážní kauzy,na mě tam bylo příliš falešných tónů.Za vůbec nejhorší považuji to,že se v této epizodě nepodařilo udržet atmosféru,kterou jsem stále chválil.(27.1.2017)

Po lehce slabší páté epizodě byla šestá opět výborná jen odlišným způsobem.Nevnímal jsem tentokrát atmosféru jako tísnivou,i když jsem možná měl.Nemůžu si pomoct,ale na Fritzově osobní tragédii mi přišlo něco natolik vtipné,že jsem se párkrát dokonce zasmál,přestože připouštím,že tento díl byl ze všech pravděpodobně nejděsivější.(27.1.2017)

Sedmá epizoda se zabývala zejména osobními vztahy a nebyla špatná,ale chyběl mi výzkum a vývoj,jediný škytající reaktor mi tuto absenci nedokázal vynahradit.(27.1.2017)

No vida,vývoj zase jede naplno a počet hvězdiček tomu odpovídá.Dějí se věci,tajná služba má uši a oči všude a dusná atmosféra slaví svůj návrat.(28.1.2017)

Devátá epizoda jede na vítězné vlně,vývoj "zařízení" sice stagnuje,ale o to intenzivněji se na něm pracuje,přední vědci jsou vydíráni a do toho všeho přibyl Peter Stormare.Luxusní!(28.1.2017)

I desátá epizoda mi sedla,děj je dostatečně strhující,tajná služba dostatečně odporná a pokud chce někdo něco říct,měl by šeptat vedle hlasitého rádia.(28.1.2017)

Jedenáctá epizoda byla zajímavá nejen na vědeckém bojišti,ale fungovala i na domácí frontě.Tím se jasně dokazuje,že intriky mohou ději jedině prospět.(28.1.2017)

Být dvanáctá epizoda koněm,byl by to jasný plnokrevník,nenašel jsem nic negativního,díl měl všechno potřebné,výborný děj i atmosféru,dějový zvrat,napětí,jen je mi líto,že to už zabalil David Harbour.(28.1.2017)

Brutálně dobrý závěr první řady,který člověku nedovolí nepodívat se i na druhou sérii.Vynikající epizoda,ve které není nouze o dějové zvraty,napětí i odhalení netušeného.Paráda!(28.1.2017)

I druhá série to u mě dotáhla na pět hvězdiček i přes dvě výrazná zakopnutí,nejvíc mě mrzelo,jak tvůrci pojali závěrečnou epizodu,připadalo mi to,že z nich devátý díl vysál veškerou invenci.Jako celek fungovala série výborně,scénář naštěstí většinou udržel laťku ve stejné výšce,do které ji nasadila první řada.(30.1.2017)

Druhá sezóna byla zahájena epizodou,která mi připomněla seriál The Americans,zatím přinesla největší množství špionážních aktivit.Seriál pokračuje v tom,co tak dobře rozjela první řada,atmosféra,děj i herecké výkony jsou na vysoké úrovni.(29.1.2017)

Druhá epizoda by se musela líbit Franzi Kafkovi,všechno souvisí se vším a sovy nejsou,čím se zdají být.Děj dílu je naprosto strhující,obzvláště scény z "Guantanáma" jsou výživné.Tentokrát dostává slovo paranoia úplně nový rozměr a já jsem se celou dobu bavil.(29.1.2017)

I třetí epizodě nemám,co bych vytkl,opět jsem se celou dobu bavil a závěrečné titulky mě nepříjemně překvapily.Atmosféra je stále skvěle tísnivá,děj je stále strhující a herecké výkony výborné.William L. Petersen si postavu plukovníka Emmetta Darrowa přímo vychutnává.(29.1.2017)

Čtvrtá epizoda druhé řady byla zatím tím nejslabším,co mi seriál nabídl.Oppenheimer se stále tváří a chová jako milovník opia a celá epizoda mi přišla jen jako vyplnění hluchého místa mezi epizodami 3 a 5.(29.1.2017)

Pátá epizoda se mi líbila podstatně víc než čtvrtá,ale mám takový pocit,že se ze seriálu vytrácí švih.V posledních dvou epizodách mě příběh nedokázal vtáhnout tak jako dříve a můžu jen doufat,že se to v dalších dílech znovu podaří.(29.1.2017)

Tak sláva,vlak je opět na kolejích a žene se k cíli.Po dvou slabších epizodách se scénárista dal do kupy a děj mě zase začal bavit,když z něj vypadla pochybná melodramata.(30.1.2017)

Sedmá epizoda se už vyloženě zvrhla ve špionážní thriller,ale nepíšu to jako kritiku,epizoda je velice dobře napsaná a bavila mě od začátku až do drsného konce.(30.1.2017)

Touto epizodou jsem získal definitivní jistotu,že seriál chytil druhý dech.Kvalitní záležitost,která mi nedovolila,abych se až do konce odtrhl od obrazovky.(30.1.2017)

Předposlední epizoda seriálu byla naprosto strhující.Veškeré dění evidentně směřuje k velkému finále a cestou si rozhodně nebere servítky.Velká paráda,atmosféra,napětí i scénář nemají chybu a závěr dílu mě dorazil.Lituji všechny,kdo neměli možnost vidět všechny díly najednou a museli týden čekat na rozuzlení.(30.1.2017)

Tolik jsem se těšil a tak těžké zklamání.Předposlední epizoda mě nadchla,poslední mi připadala jako bodnutí do zad,plno řečí,nějaké to melodrama,atmosféra veškerá žádná,takže jediným,co se mi na posledním dílu líbilo,byla bouřka,ta se tvůrcům povedla.(30.1.2017)