poster

Fantazie 2000

 • USA

  Fantasia/2000

Animovaný / Rodinný / Hudební

USA, 1999, 75 min

Komentáře uživatelů k filmu (23)

 • Fingon
  **

  Fantasia je jen jedna, ta původní, nádherná. Od té doby se nic podobného neobjevilo... až na tohle. Takhle zmršit legendu, to se neodpouští. I když má původní verze stopáž celé dvě hodiny, dívá se na to moc dobře - narozdíl od tohohle paskvilu. To by mě zajímalo, kde udělali soudruzi u Disneye chybu...(4.2.2008)

 • Lima
  ***

  Nemá to děj, je to "jenom" pouhý sled obrazových fantazií, doprovázený symfonickou hudbou. Otázka je, proč s tím pánové od Disneyů šli vůbec do kin (že by nějaké výročí?), ale pokud máte k takovýmto filmům vztah, nudit se nebudete, moc hezky se na to kouká.(28.9.2003)

 • Galadriel
  ***

  Bohužel do původní Fantazie to má hodně daleko.(15.3.2004)

 • gouryella
  ***

  Na film od studia Disney trochu zklamání - přeci jen dát dohromady jen pár krátkých filmů (byť s výborným hudebním doprovodem) nemůže vynahradit požitek z celovečerního filmu.(7.10.2002)

 • T2
  ****

  Rozpočet $80miliónovTržby USA $60,655,420Tržby Celosvetovo $90,874,570║ Pôsobivé spojenie animácie a vážnej hudby, záver v podobe rozkvetu prírody je fascinujúci. /80%/(9.4.2009)

 • berg.12
  **

  Pokud je Fantasia z r. 1940 přelomový a dodnes inspirativní film, prezentující to vrcholné z animační techniky na velkém plátně, pak Fantasia 2000 je její televizní bonus. Jakkoli samostatné sekvence můžou vcelku fungovat, jako celek se řadí někam po bok Disneyovských sequelů devdesátých let.(8.7.2017)

 • darkrobyk
  ****

  Tedy, někteří komentující film zřejmě vůbec neviděli...ano, je to k 60.výročí vytvoření první Fantasie. Děj tam je. Až na úvodní skladbu se jedná o příběhy, některé podle klasické literatury - Statečný cínový vojáček - snad jen, že Američani to musí udělat prostě po jejich. Jestliže se Ariel nerozplyne v pěnu, pak tanečnice ani vojáček neskončí v plamenech, ale jinak pěkné. Nejvíce se mi líbila příroda podle Stravinského, která v sobě nese i jisté hororové prvky, které byly Disneovi vždy blízké. Navíc připomíná Princeznu Mononoke, což mě spíše potěšilo. Nejvtipnější jsou plameňáci...copak si počne hejno, když bude mít jo-jo? Bonusový přídavek Čarodějova učně z původní Fantasie jen dokazuje, jak počítačová animace za klasickou pokulhává. Ano, jednička je nepřekonatelná (a to byla v době vzniku neuznávaná a trhaná na kusy), ale dvojka je stále nad průměrem.(3.3.2014)

 • pepo
  ***

  každý segment je výborný ale dohromady...hrozne skáče atmosféra.kým sa naladím na jednu vlnu už sa musím prelaďovať na ďalšiu(18.6.2003)

 • ScarPoul
  ****

  Klasická hudba a Disney. Veľmi ma to potešilo. Priznám sa, že som pôvodný film nevidel, ale po zhliadnutí tohto mám veľkú chuť. Epizodky fungujú samostatne a zároveň podporujú celok. Veľmi dobre sa na to pozerá, má to výbornú animáciu a keď začal hrať môj obľúbený Firebird of Stravinského mal som zimomriavky. Určite nie dokonalé, ale ako experiment, ktorý sa podaril, je to aj v súčasnosti fenomenálny audio-vizuálny zážitok.(12.7.2014)

 • Bakllazaan
  ****

  Poprvé je to vždycky hezčí, lepší. Je to prostě originální. Toto dílko opravdu nepřevyšuje ani z daleka Fantazii první, ale v téhle době je to stále úctyhodný počin, který je prostě vymazlený. Všichni dnes tíhnou k 3D animaci. Prý proto, že ruční animace je přežitkem a bůhví co. Ale já říkám; koukněte se na ty svoje 3D snímky, já v nich nic obdivuhodného nevidím. Jsou to ty samý blbiny, jen v novém hávu. Důkazem, že když se s filmem kresleným pohrajete, a získáte obdiv, je např. Trio Z Bellevile. FANTAZIA 2000 je lépe stravitelná pro širší publikum než 1čka. Každá povídka měla svojí atmosféru a co víc, ani sem se nepřistihl, že bych u toho usínal, což se mi u jedničky stalo:) (část s hrošicí)(22.4.2008)

 • Aleee89
  ***

  Film, o kterém jsem ani nevěděla, že vůbec existuje. A popravdě jsem ani nevěděla, do čeho jdu. Musím říct, že hudba byla nádherná. Určitě dominantní složka filmu, ke které napasovali různé animované příběhy se starými známými postavičkami tak, aby to sedělo. Bohužel jsem se místy nudila a nebýt hudby, tak nevím... Přese všechno se mi ale některé segmenty líbily, např. Rapsodie v modrém. Ta měla vtip.(15.6.2013)

 • ledzepfan
  ***

  Rhapsody in Blue a Firebird suite jsou dvě billantnosti které tahají nad vodu jinak klasický mix sentimentu a líbivosti ze kterého by jeden dostal cukrovku....(3.5.2015)

 • Parlay
  ****

  Snímek nabízí sled osmi rozličnou animační technikou vytvořených tematických obrazů za doprovodu skvostné symfonické hudby. Nenabízí toho tedy vůbec málo :-) Když vezmeme v potaz, že pět z osmi tematických skic se povedlo na výbornou (má osobní TOP 3 – 3. Rhapsody in Blue, 7. Pomp and Circumstance, 8. Firebirs suite), tak nezbývá nic jiného, než snímek hodnotit veskrze kladně. Ve snímku absentují dialogy a tudíž divák nemůže očekávat propracované dějové linie, avšak nebojte se, při sledování závěrečných titulků se vám po nich vůbec stýskat nebude :-)(12.7.2010)

 • Crawler-D
  **

  Příšerné, kvůli víře a okouzlení počítačovou animací. Hned první dva příspěvky by v případě ručního přístupu po vzoru původní Fantazie mohly představovat okouzlující vrchol, ale slabá animační stránka láme nápadu vaz. Naštěstí jiné příspěvky jako Rapsodie v modrém jsou tradičnější, takže dojem zvedají. Ale nejsměšnější je, že oproti více jak dvouhodinové jedničce má tohle dílo jenom 75 minut, a přesto se musí jeden příspěvek z minule zopakovat. To abychom si připomněli, jak je první Fantazie výjimečná?(25.8.2016)

 • POciSEM
  ***

  Už ne tak vysmívající se realitě jak ukázala jednička.Tohle má fakt náboj ale čekal sem větší šlupku.Jenom takový vaření z vody.Každopádně bych to nedokázal odstřelit jako kopírku protože to za shlédnutí stojí(23.10.2015)

 • majo25
  ****

  Ja mám radšej dej, ako len "bezduché" zábery doprevádzané hudbou. Ale tie animácie fakt sú úchvatné (nap. velryby, oheň,...), s akými detailami sa museli tvorcovia vyhrať. Zafarbené je to všetko hudbou, i ked len symfonickou a nie vždy známou. Hodnotenie: 70%(28.5.2013)

 • Alf
  ****

  ne cupitající jednorožčátka z předchozí slavné Fantazie mi tu skutečně nescházela...(20.11.2012)

 • habertek
  ***

  Hezké! Hezkyy ztvárněné s krásnou provázející hudbou...no nebylo to zase nijak extra. Čekal jsem víc... A asi nejvíc mě zklamal Cínový vojáček, který měl oseklý konec, který je na tomto příběhu nejkouzelnější....(26.12.2012)

 • Gig
  *****

  Nejdřív jsem si říkal, že dám o bodík míň, protože ten nápad tu už byl o šedesát let dřív. Ale pak jsem uslušel G. Gershwina a řekl jsem si hudebně je to barevnější a bodík i za Noa. No a?. Jak by řekl Werich a vy neznáte Noa? :) Noe mě vrátil zpátky k Lvímu králi. Krásný výlet nebo spíš návrat do fantazie.(10.3.2013)

 • CrazmydRed

  Rhapsody in Blue -****(19.10.2008)

 • lumi3r3
  *****

  Úctyhodný nástupca Fantasie z 1940. Oceňujem opakovanie idei priblížiť vážnu hudbu / orchestrálne klasiky mladému divákovi. Beethoven, Gershwin, Šostakovič, Saint-Saëns, Stravinski. Za ich čias nemal každý druhý fagan so spustenými galotami doma mixpult kde by sa hral s rytmickými slučkami bez akéhokoľvek hudobného vzdelania, vkusu, sluchu či talentu.(19.5.2011)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace