poster

Fantazie 2000

 • USA

  Fantasia/2000

Animovaný / Rodinný / Hudební

USA, 1999, 75 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Randall
  *****

  Jak dost možná můžete očekávat, animace i hudba jsou na špičkové úrovni. Takže se seberte a jděte se na to kouknout, stojí to za to. Jediné, v čem nová Fantazie pokulhává za tou starou, je pojivo, kterým jsou jednotlivé segmenty pospojovány. Abyste chápali: stará Fantazie působí značně uhlazeně a i momenty, v nichž nám konferenciér osvětluje, co že to vlastně nyní uslyšíme a uvidíme, jsou značně stylizované a z dnešního pohledu působí staromilsky-nostalgicky. Dvoutisícovka na stylizaci rezignovala a výplň mezi jednotlivými díly obstarávají nejrůznější - dnes již můžeme říci "dobové" - celebrity, a to způsobem televizně-estrádním. Celkově máte pocit, že zatímco stará Fantazie byla určena pro kina, ta nová byla vyrobena pro televizi. Je ovšem docela možné, že to byl záměr a že za 47 let budou naši potomci se stejnou nostalgií obdivovat, jak dobře ta Fantazie 2000 vystihuje televizní masovou kulturu konce 90. let. To ovšem kritizuji jen nějakou jednu sedminu celkové stopáže.(26.12.2013)

 • Gig
  *****

  Nejdřív jsem si říkal, že dám o bodík míň, protože ten nápad tu už byl o šedesát let dřív. Ale pak jsem uslušel G. Gershwina a řekl jsem si hudebně je to barevnější a bodík i za Noa. No a?. Jak by řekl Werich a vy neznáte Noa? :) Noe mě vrátil zpátky k Lvímu králi. Krásný výlet nebo spíš návrat do fantazie.(10.3.2013)

 • Crawler-D
  **

  Příšerné, kvůli víře a okouzlení počítačovou animací. Hned první dva příspěvky by v případě ručního přístupu po vzoru původní Fantazie mohly představovat okouzlující vrchol, ale slabá animační stránka láme nápadu vaz. Naštěstí jiné příspěvky jako Rapsodie v modrém jsou tradičnější, takže dojem zvedají. Ale nejsměšnější je, že oproti více jak dvouhodinové jedničce má tohle dílo jenom 75 minut, a přesto se musí jeden příspěvek z minule zopakovat. To abychom si připomněli, jak je první Fantazie výjimečná?(25.8.2016)

 • lumi3r3
  *****

  Úctyhodný nástupca Fantasie z 1940. Oceňujem opakovanie idei priblížiť vážnu hudbu / orchestrálne klasiky mladému divákovi. Beethoven, Gershwin, Šostakovič, Saint-Saëns, Stravinski. Za ich čias nemal každý druhý fagan so spustenými galotami doma mixpult kde by sa hral s rytmickými slučkami bez akéhokoľvek hudobného vzdelania, vkusu, sluchu či talentu.(19.5.2011)

 • darkrobyk
  ****

  Tedy, někteří komentující film zřejmě vůbec neviděli...ano, je to k 60.výročí vytvoření první Fantasie. Děj tam je. Až na úvodní skladbu se jedná o příběhy, některé podle klasické literatury - Statečný cínový vojáček - snad jen, že Američani to musí udělat prostě po jejich. Jestliže se Ariel nerozplyne v pěnu, pak tanečnice ani vojáček neskončí v plamenech, ale jinak pěkné. Nejvíce se mi líbila příroda podle Stravinského, která v sobě nese i jisté hororové prvky, které byly Disneovi vždy blízké. Navíc připomíná Princeznu Mononoke, což mě spíše potěšilo. Nejvtipnější jsou plameňáci...copak si počne hejno, když bude mít jo-jo? Bonusový přídavek Čarodějova učně z původní Fantasie jen dokazuje, jak počítačová animace za klasickou pokulhává. Ano, jednička je nepřekonatelná (a to byla v době vzniku neuznávaná a trhaná na kusy), ale dvojka je stále nad průměrem.(3.3.2014)

 • - Čarodějův učeň se jmenuje Yen Sid, což je Disney pozpátku. (Mr.Critic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace