Reklama

Reklama

Fantazie 2000

  • USA Fantasia/2000
Trailer

Obsahy(1)

Zakuste fantastickou směs obrazu a zvuku ve filmu Fantazie 2000. Máte v rukou filmovou klasiku, která vychází z představy Walta Disneyho o filmu Fantazie jakožto díle, jež se neustále vyvíjí. Celé dílo násobí zbrusu nový bonus, Musicana (Waltův nápad na další díl filmu). Ponořte se do skvostů nového typu hudby spojené s animovanými obrazy. Na vlastní oči spatříte hudbu, která ožije, na vlastní uši uslyšíte obrazy, které začnou zpívat. Film Fantazie 2000 vám i vašim blízkým přinese potěšení, jehož nebudete nikdy mít dost. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Klasická hudba a Disney. Veľmi ma to potešilo. Priznám sa, že som pôvodný film nevidel, ale po zhliadnutí tohto mám veľkú chuť. Epizodky fungujú samostatne a zároveň podporujú celok. Veľmi dobre sa na to pozerá, má to výbornú animáciu a keď začal hrať môj obľúbený Firebird of Stravinského mal som zimomriavky. Určite nie dokonalé, ale ako experiment, ktorý sa podaril, je to aj v súčasnosti fenomenálny audio-vizuálny zážitok. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Tedy, někteří komentující film zřejmě vůbec neviděli...ano, je to k 60.výročí vytvoření první Fantasie. Děj tam je. Až na úvodní skladbu se jedná o příběhy, některé podle klasické literatury - Statečný cínový vojáček - snad jen, že Američani to musí udělat prostě po jejich. Jestliže se Ariel nerozplyne v pěnu, pak tanečnice ani vojáček neskončí v plamenech, ale jinak pěkné. Nejvíce se mi líbila příroda podle Stravinského, která v sobě nese i jisté hororové prvky, které byly Disneovi vždy blízké. Navíc připomíná Princeznu Mononoke, což mě spíše potěšilo. Nejvtipnější jsou plameňáci...copak si počne hejno, když bude mít jo-jo? Bonusový přídavek Čarodějova učně z původní Fantasie jen dokazuje, jak počítačová animace za klasickou pokulhává. Ano, jednička je nepřekonatelná (a to byla v době vzniku neuznávaná a trhaná na kusy), ale dvojka je stále nad průměrem. ()

Reklama

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Film, o kterém jsem ani nevěděla, že vůbec existuje. A popravdě jsem ani nevěděla, do čeho jdu. Musím říct, že hudba byla nádherná. Určitě dominantní složka filmu, ke které napasovali různé animované příběhy se starými známými postavičkami tak, aby to sedělo. Bohužel jsem se místy nudila a nebýt hudby, tak nevím... Přese všechno se mi ale některé segmenty líbily, např. Rapsodie v modrém. Ta měla vtip. ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

Fantasia je jen jedna, ta původní, nádherná. Od té doby se nic podobného neobjevilo... až na tohle. Takhle zmršit legendu, to se neodpouští. I když má původní verze stopáž celé dvě hodiny, dívá se na to moc dobře - narozdíl od tohohle paskvilu. To by mě zajímalo, kde udělali soudruzi u Disneye chybu... ()

Bakllazaan 

všechny recenze uživatele

Poprvé je to vždycky hezčí, lepší. Je to prostě originální. Toto dílko opravdu nepřevyšuje ani z daleka Fantazii první, ale v téhle době je to stále úctyhodný počin, který je prostě vymazlený. Všichni dnes tíhnou k 3D animaci. Prý proto, že ruční animace je přežitkem a bůhví co. Ale já říkám; koukněte se na ty svoje 3D snímky, já v nich nic obdivuhodného nevidím. Jsou to ty samý blbiny, jen v novém hávu. Důkazem, že když se s filmem kresleným pohrajete, a získáte obdiv, je např. Trio Z Bellevile. FANTAZIA 2000 je lépe stravitelná pro širší publikum než 1čka. Každá povídka měla svojí atmosféru a co víc, ani sem se nepřistihl, že bych u toho usínal, což se mi u jedničky stalo:) (část s hrošicí) ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Čarodějův učeň se jmenuje Yen Sid, což je Disney pozpátku. (Mr.Critic)

Reklama

Reklama