Ve jménu krve

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Thriller

USA, 2016, 88 min

Jednoduchý zápletce navzdory zůstal její potenciál v případě tohohle filmu promarněnej! Je hodně vidět, že Jean-François Richet z toho chtěl mít vztahový drama o otci a dceři, narvat do toho trochu akce a přihodit funkční emocionální rovinu, pod rukama se mu to sype ale v podstatě celou dobu (82min) právě díky akci, protože ta je tam minimálně jednou dost násilně naroubovaná. Hodně tomu taky bere nesmyslně rozházená kamera, ne úplně dobrej soundtrack (v závěru je nepochopitelně skvělej), stejně tak příliš přímočarej a rychlej děj. Přitom závěrečná zpověď je vyloženě strhující a přechod do titulkový pasáže pak zanechá větší údiv, než všechny dosavadní průstřely. Tohle chtělo dvě hodiny a lepší scénář. Jinak jako oddychovka na večer funkční a Gibson parádní!(5.9.2016)

Ne úplně povedená snaha o retro. Tradičně ultracharizmatický Gibson super, ale chybí přímočarost a efektnost. Příliš to tápe a moří se to v tunách dialogové vaty. Pár světlých momentů je převážně akčních a nebo když má zrovna kameraman, potažmo scénárista světlou chvilku a na pár sekund je tam něco cool, co máme na těhle staronových redneck oldschool akčňákách tak rádi.(9.10.2016)

Toto mi urobilo dobre. Nech je Mel Gibson akýkoľvek človek, rozhodne je dobrý herec.Aj tento priamočiary akčný film v štýle "dcéra sa dostala do sračiek, z ktorých ju musí vysekať drsný tatko" suverénne drží na svojich trénovaných pleciach. S dcérou im to spolu šlape (výborne napísané dialógy), lotri sú odporní, prestrelky krvavé, púšť madmaxovská. Po tej záplave digitálnych veľkochujovín leta 2016 je toto balzam na dušu.(31.8.2016)

Přemýšlím, koho může tenhle film dojmout. Trestance? Bývalé trestance? Alkoholiky? Alkoholiky na odvykačce? Stejné "lost souls", mezi které patřil i hlavní hrdina? Nic proti ničemu, i milionkrát viděné téma může občas bavit, někdy ale holt méně, což je právě tenhle případ (třeba ta honička na motorkách ale byla pěkná... a krátká). Gibson, kterého nemusím jako člověka, ale miluju jako umělce, je jako stárnoucí rebel fajn, rebelem byl ostatně už od mladí, daleko větší problém mám s dcerunkou. Ač se nejedná o spratkoidního teenagera napřesdržku (respektive na kulku do hlavy), je to pořád holka s xichtem a postavou modelky, co ve čtrnácti utekla z domova bez lásky, aby se mohla paktovat s největšími vylízanci, ale přesto dokáže z tetování poznat Dona Quijota, identifikovat potenciální melanom a plodit jednu fylozofyckou větu za druhou. Pardon, ale tohle vám nežeru. Alespoň ne při americkém systému školství.;-)(13.9.2016)

V době, kdy může drsňáka hrát i Ryan Gosling je nesmírně osvěžující vidět Mela Gibsona jak si to nehorázně dává. Je to pořád megabadass a tu zkrachovalou roli mu prostě žeru i s navijákem. Bylo vtipný, jak si jeho postava uvědomovala, že ta jeho dcera je kráva a tak jí celej film stíral, že z ní bude do tejdne šlapka atd. Parádní oddychovka.(15.1.2017)