Southern Shockers

všechny plakáty

Kazatel dává kázání, ve kterém předpovídá nadpřirozenou smrt tří posluchačů. (JasonCZ)

cunesk8

Co napsat k filmu, o kterém nebyly žádné informace. Film vyšel pouze na VHS a to ve Španělsku ve španělském jazyce. Po letech někdo objevil vhs, ripnul ji a udělal k tomu anglické titulky. V podstatě se jedná o tři krátké horrorové povídky, které vypráví kněz v kostele. Všechny povídky doprovází skvělá, vesměs syntezátorová hudba. 70% ()

JohnMiller

Tak po štyroch rokoch, odkedy som vedel o (možnej) existencii tejto snímky sa mi konečne podarilo pozrieť si ju. A to vďaka stránke Cinemageddon. Keďže legenda tvrdila, že film vyšiel iba v Španielsku na neoficiálnej VHS, a doposiaľ nebola verejne dostupná kópia, takže sa tím pádom povrávalo, že možno ani neexistuje. No nedávno sa kópia, dosť opotrebovanej pásky, objavila a nejaký José na ňu spravil anglické titulky. Film bol predabovaný do Španielčiny. Tak som bol zvedavý čo sa pod touto ultra rare nálepkou skrýva... Prvé dojmy... uspokojilo ma to. Snímka sa skladá z ústredného motívu, ktorý sa odohráva v kostole na omši. Kazateľ rozpráva o hriechoch. Tento monológ popredkávajú tri príbehy. Jeden lepší ako druhý Prvý z názvom RX zachytáva príchod nového doktora do menšieho (klasického) zapadnutého mesta. Doktor-milovník žien však čoskoro zistí, že z mestom a samotnými ľuďmi nie je niečo v poriadku, najprv ho začnú sledovať opatrne. Keď začne mať podozrenie a bude sa snažiť ujsť, mase ľudí už nič nebráni v prenasledovaní. Túto kapitolu považujem za najslabšiu hoci má neskutočne klaustrofobickú atmosféru. Druhý príbeh s názvom MOONSHINE Rozpráva o starom južanskom dedkovi. Práve vypálil čerstvú pálenku, no čoskoro zistí, že je jedovatá, a to nemyslím tak, že sa dá z nej oslepnúť. Ľudia sa menia na zombie. Pálenku by aj vylial, no čo čert nechcel, akurát ho navšívia zákazníci, partia buranov ktorý majú smäd a ponúknu starkému peniaze. Ten nezaváha a predá ju. Podarené, zábavne a na moje počudovanie to má kvalitné gore efekty. Ide o lacný low, ba až no-budget film, takže ma to milo prekvapilo. Posledná časť KING ON THE ROAD mi zase pripomína tak trocha duchárske Deathproof. Týpek, cestný pirát sa rád naťahuje z. vodičmi a vytláča ich s cesty. Robí si poctivo čiarky za každú obeť. No jedného dňa si s ním príde zajazdiť samotná smrťka s kosou. Tu ma prekvapili naháňačky s autami. Ide o lacný film, takže bolo to maximum čo mohli spraviť. Myslím si, že používali iba jednu kameru, ani mikrofón nebol nič extra, väčšina stopáže hrá iba hudba ale vôbec mi to neprekážalo. Práve hudbu by som vyzdvihol Bolo počuť, že ide o pôvodnú, nie vykradnutú. Trocha 80´s bicie, gitárky, midi klávesy. Country, blues. Počúvalo sa to dosť dobre. Moje hodnotenie je 3,5. Dosť som sa bavil. ()