poster

Temné charisma Adolfa Hitlera (TV seriál)

 • Česko

  Hitlerovy temné stránky

 • Velká Británie

  The Dark Charisma of Adolf Hitler

Dokumentární / Historický

Velká Británie, 2012, 3x50 min

Režie:

Laurence Rees

Scénář:

Laurence Rees

Producenti:

Laurence Rees

Střih:

Simon Holland
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (16)

 • Nach
  ****

  Velice zajímavě natočený dokument o Hitlerově psychologii. A přesto v mnohých věcech dokument nepodrobný. Historická fakta jsou řečena strašně obecně a jednotlivé kontexty nejsou zmíněny (např. podle dokumentu Mnichovskou dohodu podepsal jen Hitler a Chamberlain), ale vynechány. Přesto však o osobnosti Hitlera je zde řečeno skutečně dost podstatného, aby si člověk mohl udělat názor na to, proč se stal tak oblíbeným a proč za ním šly masy obdivovatelů. A za to BBC tleskám. 75%(28.9.2016)

 • mchnk
  ****

  Charisma osobnosti, využité k demagogii společnosti - stejný způsob, jakým jsou dnes využívány celebrity. Vytváření polobohů a dokonalých bytostí je dnes kolem nás stejné, jako tehdy v Německu. Srovnání nesrovnatelného? Tehdy šlo o ovládnutí světa, ústící do katastrofálních důsledků. Dnes jde o ovládnutí trhu - zatím jsme u tragedie. Velmi raritní záběry, či rozhlasová vysílání již nekřičícího, zkrachovalého čalouníka a malíře k decimovaným Němcům, ale i stará známá fakta.(23.2.2015)

 • MikeCool
  ****

  TV-seriál. Pěkně zpracovaný pohled do vnitra Hitlerovy hlavy a jeho smýšlení. | 1.díl (75%), 2.díl (75%), 3.díl (75%) > Průměr: 75% (4*) |(30.12.2016)

 • Volodimir2
  ***

  Čo zanechal Adolf Hitler za sebou po 2. svetovej vojne nemá v histórii obdobu. Ale podporovali ho milióny ľudí. V tomto seriály je zobrazovaný, ako necitlivý človek s obrovskou nenávisťou voči svojmu okoliu ale pravda je trochu iná. Hitler miloval svoju matku a plakal nad jej hrobom, samovražda jeho netere mu zlomila srdce a vyznal sa, že to bola jediná láska jeho života. Bol milovníkom zvierat, takže nerobme z nebo bezcitnú stvoru.(27.3.2015)

 • slunicko2
  **

  Nemastný neslaný nic nového nepřinášející dokument.(28.2.2015)

 • Prekarkar
  *****

  Jsem rád, že žiju v dnešní době. A snažím se být pokorný! Lidé bděte.(23.2.2015)

 • otík
  ****

  Silný a povedený třídílný dokument, který pracuje s historickými fakty, na druhou stranu nás občas obrazově zavádí do současnosti, což mě strašně vadilo, protože jsem ztrácel to zaujetí. Jinak ale výborné a poučné.(28.3.2015)

 • grizly007
  *****

  Každý den aspoň jeden dokument :) né vážně prostě tohle se mi neomrzí. Pro fandy WW2 jasná volba.(24.1.2015)

 • Santino7
  ****

  Posledný diel som ešte síce nemal možnosť vidieť, no zatiaľ je to vcelku fajn - ostatne ako väčšina podobne ladených dokumentov na danú tematiku, ktoré sa v našich končinách dostali do vysielania. Opäť množstvo dobových záberov (u ktorých je možnosť, že ich človek videl už v tucte iných podobných dokumentov, no stále dokážu výborne dotvárať atmosféru dokumentu) a celkovo vydarené spracovanie, pri ktorom by som vytkol jedine ak pre mňa zvláštne (a taktiež zbytočné) dopĺňanie hlúpostí (dá sa to nazvať efektami?!) - tým mám na mysli napríklad vsunutie popred autentické zábery vlkov a také podobné "vecičky", avšak to je skutočne len maličký detail, inak fajn. 4/5(18.2.2015)

 • Maslord
  ****

  Tento Hiťko to je ako ten náš Ficko.(14.2.2015)

 • lubospoti
  ***

  Čekal jsem dokument jdoucí trochu do hloubky a odhalující zákulisí. Jde však pouze o popisný dokument, kterých už bylo natočeno mnoho a mnoho.(30.9.2016)

 • Heavyman
  *****

  Ať to bylo jak to bylo, byl Hitler největší politická hvězda.Když vynechám Ježíše tak mně nenapadne nikdo jiný než právě Hitler koho znájí úplně všichni a všude. Jeden chlápek vládne všem a oni jdou poslušně za ním i do pekla.(12.2.2015)

 • Luk Skywalker
  ****

  Další z dokumentů zabývající se Adolfem Hitlerem. Po prvním díle zatím 4 hvězdy. Ukazuje, jak se dostal k moci a je to příčinou tolika faktorů, že to není možné zopakovat. Druhý díl už je o počátku války a o tom jak Hitler přesvědčil národ o "nutnosti" válčit. Třetí jen ve zkratce hodnotí válečnou situaci (jelikož se jedná o psychologický dokument, tak to není chyba) a ukazuje jak byl Hitler čím dál více mimo realitu. Je zde ale podstatná chyba: Joseph Goebbels neotrávil své děti, to učinila jeho manželka Magda. Být dokument staršího data, tak to chápu, ale je dva roky starý.(9.2.2015)

 • topi80
  *

  Pár minut, pár vět a všechno je vlastně jasné. Chcete se dozvědět nějaký Hitlerův příběh? Co ho utvářelo, jakým příběhem prošel, co ho ovlivňovalo? Tak to jste na špatné adrese. Tady je totiž všechno jasné. Hitler byl prošpikován tím nejodpornějším z nejodpornějšího už v samotné děloze. Dokument tak v podstatě popisuje jeho vzestup k moci, ale místo, aby po něčem pátral, jen popisuje jeho cestu a vyjadřuje všemožnými přívlastky opovržení. Asi takto: "Hitler udělal toto. To je ale hnus, co? Hitler se dostal do tohoto kolektivu. A už tam si všimli jeho nenávistnosti. Hitler se dostal tam a tam vedl své nenávistné proslovy." Abych nezapomněl, vedl dle dokumentu samozřejmě pravicové proslovy (ač to byl levičák do morku kostí). Ano, Hitler si opovržení zaslouží, ale dokument, jehož výpovědní hodnota je asi na stejné úrovni, jako by se doprovodný komentář po celou dobu jeho trvání skládal jen ze slov fuj, hanba a hnus, je naprosto zbytečnou ztrátou času.(12.9.2016)

 • Autenticita
  ****

  Postrádala jsem víc dobových záběrů, a naopak mi připadaly některé záběry ze současnosti zbytečně vyumělkované a zdržující spád. Na můj vkus také poněkud povrchní zpracování, nejde to dostatečně do hloubky, délka není úplně využitá.(20.5.2019)

 • contreras
  *****

  Držme se faktů, stejně jako tento velmi povedený dokument. Stručně a k věci, pánové. Heavymane asi by ses měl trošku vzdělat v dějinách. Jestli si myslíš, že Dolfa a Jehova byly jediný dva, za kým šli masy lidí, podezřívám tě ze studia obráběčstva kovů...(25.2.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace