NAJ dedinka Slovenska

(pořad)
Komedie / Soutěžní
Slovensko, 2014, 50 min

Zábavná šou, ktorá nemilosrdne a do detailov odhalí všetko pekné a dobré, čo slovenský vidiek ponúka. Séria zo života slovenských dedín a dediniek, v ktorej zistíme, že každá dedinka je pre niekoho tým NAJ miestom pre život a pre nás všetkých môže byť NAJ miestom  na príjemný výlet či dovolenku.
V každej časti súťaž/test: 1. úloha pre starostu, 2. úloha pre rodinu, 3. úloha pre skupinu (napr.  požiarny zbor, folklórny súbor, futbalové družstvo, trieda v škole, hudobná skupina, združenie žien, či dôchodcov, spolok vyšívania a i.), 4. úloha pre celú obec. (STV)

tron

Ten nápad nie je zlý. Naopak, je to to správne "feel good", akurát dosť špecificky slovenské, pretože Slovensko je plné dedín a dediniek. Do dediny nabehne televízny štáb v čele s moderátormi a začne sa exkurzia po celej dedine, je to zachytené na kvalitnú kameru, vyzerá to príjemne poeticky a do toho obyvatelia dediny akože súťažia, čím majú preukázať tímového ducha a to, že práve ONI sú tou naj dedinkou Slovenska. Problém vidím hlavne v moderátoroch. Bohužiaľ, je to problém kľúčový a zásadný, lebo nás sprevádzajú naprieč celým programom a v podstate nezmiznú z obrazovky. Ešte Martina Nikodýma by som bol schopný a ochotný vziať na milosť, ale to, čo predvádza údajne renomovaná televízna moderátorka Brychtová, je hrubo cez čiaru. Nikodým určite nie je môj top moderátor, ale normálne som ho koľkokrát ľutoval za to, že dostal takúto kolegyňu. Nikodým by určite povedal, že on je s ňou navýsosť spokojný. To je fajn. Ale ja nie som. Brychtová je ako moderátorka úplne nevhodná. Kazí Nikodýmove (beztak nenáročné, ale nevadí) vtipy, zadupáva do zeme svojou chladnou povahou jeho bezstarostný prístup, sabotuje jeho pokusy o vzájomnú chémiu a znova dokazuje, ako WTF pôsobilo, keď ju niekto obsadil do formátu, ako bola Pošta pre teba (a potom Nečakané stretnutia - obidva programy, ktoré dlhé roky chodili každú sobotu, jej nakoniec zrušili a tak je rada aspoň za Naj dedinku Slovenska, vysielanú síce tiež každú sobotu, ale výlučne cez letné prázdniny). Brychtová sa môže hrať ako len chce na skúsenú psychologičku, pre mňa navždy zostane neosobná, chladná a vypočítavá moderátorka. Zákerná, nedoštudovaná resp. zle vyštudovaná, ktorá sa absolútne nikdy nemala dostať k práci s ľuďmi, pretože je na to vhodná približne rovnako, ako osemvalcový motor, alebo riadne naštvatý pitbul. Jej otázky typu "a inak ako sa mávate?" (rodine, ktorej zomrel otec, kde majú dve zdravotne ťažko postihnuté deti a žijú na pokraji chudoby) hovoria, myslím, za všetko. Mne kebyže vojde do domu, chytím kutáč a ženiem ju kade ľahšie. Pokiaľ ale milujete ako Nikodýma, tak Brychtovú, myslím, že sa vám Naj dedinka Slovenska bude páčiť a pôjdete na 80%. Mne námet pripadá zaujímavý a vcelku originálny, každá relácia ma príjemnú a celkom sympatickú atmosféru, len s tými moderátormi je u mňa problém a to taký, že dosť veľký. ()

classic odpad!

Pochádzam z mesta,bývam na dedine,a keď by títo sem mali prísť,tak to by som sa chcel prepadnúť pod zem. Priznám sa,že som to nevidel,len som zazrel krátky TEASER,ale rozhodol som sa to ignorovať v televíznej podobe,to by bola strata času,radšej by som čumel do steny,moderátorská dvojica je pre mňa tým,že patrí už do múzea bývalých „TV.STARS...” Nechápem,kto vlastne vymýšľa tieto projekty,ktoré mňa čoraz viac desia,lebo rastú ako „huby po daždi...” ()

Autogram

Už sa nestrápňuje len v komerčných televíziách, ale aj verejnoprávna mala potrebu strápniť moderátorov v reality-šou. ()

unclejack

Naj dedinka Slovenska nahradila na obrazovkách RTVS šou čo ja viem, takže očakávania boli značné. Znásobili sa ešte zaangažovaním dvojice Brychtová-Nikodým, ktorí zrejme predstavujú najobľúbenejších moderátorov na Jednotke. Nuž a skončilo sa to takto - šou so smiešnymi a nezáživnými výzvami ospevuje rýdzu slovenskú krajinu a charakter, lenže to robí pokrytecky, prehnane a ešte k tomu aj nudne. Vo co go?! Vyspovedať starostu, natočiť kde býva a vypátrať pár miestnych starousadlíkov? Prosím, demoštratívne si prečítajte hrubo vytlačenú vetu v sekcii Obsah a pochopíte ako som to myslel. Moderátorská dvojica nešetrí slovami chvály na malebnosť, kameramani ich následne vyženú na roľu, kde padajú dalšie chvály až sa nakoniec dostávame k tomu, že na Slovensku je proste všade krásne. Vráťte nám Merčiaka! ()

Bernice

Moderátoři běhají po dědině, rozebírají životy tamních obyvatel (což nikoho nezajímá) a cpou se jim do domů. Kdykoliv jim někdo ukáže poníka nebo prase, hned ,,Bylo to take krásné....ta atmosféra, ti ľudia, spozerať prasa bylo taký zážitok!" (slovensky až tak neumím, omlouvám se). No prostě je to nesmyslná blbost. ()

Monicina

Jedna z mála zábavných relácii, ktoré ma v posledných rokoch bavia. Oba moderátori sú strašne fajn a páči sa mi, ako pristupujú k luďom v tejto relácii. Máme možnosť spoznať rôzne dediny našej malebnej krajiny a prírodu okolo. Nemám tejto relácii čo vytknúť. Snáď by mohli pri najbližšej sérii pozmeniť súťažné testy, lebo je to už trochu obohraté. Ale prečo to už prestali v 2018 nakrúcať? ()