Hitlerovy příšery (TV film)

• Česko

Hitler's Jurassic Park

Dokumentární

Velká Británie, 2014, 48 min

Jeremy Bristow

Russell Boulter (vyp.), Heinrich Himmler (a.z.), Hermann Göring (a.z.)

Jeremy Bristow
  • Morholt

Hitlerovy příšery či Hitler's Jurassic Monsters je silně zavádějící název. Řekl bych že až lživý. Ono se totiž nejedná o nic jiného, než o pokus bratří Hecků zpětně vyšlechtit pratura a tarpana (divoký kůň) a vypustit je do Bělověžského pralesa, kde měla být zřízena lovecká rezervace sloužící nacistickým elitám. Takže pokud čekáte velociraptora či stegosaura, budete zklamáni. S pravdou dokument manipuluje i při označení tzv. heckova skotu za výplod nacistických experimentů, protože to šlechtění začalo mnohem dřív a nemělo nic společného se Siegfriedem a mytologií, jak se snaží tvůrci divákovi namluvit. Prostě jen další z manipulátorských dokumentů, které se snaží Třetí říši podstrčit kdejakou blbost. 30%(27.1.2015)

• slunicko2

Jako obvykle. Na jednu minutu zajímavých a relevantních informací připadají čtyři minuty vaty.(23.11.2020)

Prakticky vrátit vyhynulé zvíře, zpět do přírody se snaží křížením němečtí vědci. Slabší dokument, celková nudnost příběhu. ( Hodnocení: 5/10 )(10.2.2015)

Shlédl jsem podobný dokument o nacistech a jejich vztahu ke zvířatům. Popisu historie germánského a dalších evropských lesů výborně popisuje Schauma. Jsem odpůrcem nacismu, ale s myšlenkou prodloužení pralesa na velkou část území Běloruska souhlasím. Bohužel Poláci a kapitál ho nyní naopak kácí.(23.12.2020)

• Volodimir2

Ako súčasťou svojich pomýlených snov bolo vytvoriť Tisícročnú ríšu a v nej pre árijcov rozľahlé parky na lov „árijskych“ zvierat. Mozgami tohto plánu boli zoológovia, bratia Lutz a Heinz Heckovci, riaditelia dvoch veľkých zoologických zahrad, ktorí už od 20 - tych rokov pracovali na znovu oživení praturov (naposledy videných v roku 1623) a prakoňov (naposledy tarpan videný v roku 1880 na Ukrajine), čo sa im aj podarilo. Druhou časťou tohto plánu bol priestor vyčlenený na tento chov, po obsadení Poľska a Sovietskeho zväzu bol vybraný praveký Bielovežský prales na rozhraní Poľska a Bieloruska, kde sa mimoriadne darilo a darí aj dnes vlkom, rysom, losom a stádu zubra európskeho.(20.7.2015)