Die Mamba

• Německo

Die Mamba - Gefährlich lustig!

Akční / Komedie

Rakousko / Německo, 2014, 96 min

Tezko soudit pouze ze dvou filmu, ale zatim to vypada, ze reziser Ali Samadi Ahadi se zameruje predevsim na komedialni zpracovani osudu Irancu v nemecky mluvicich zemich. Zatimco v Salami Aleikum jsme se podivali predevsim do zapadniho a vychodniho Nemecka, zde se cestuje od Vidne pres Londyn az do Maroka. Protagonistou je postarsi Persan utiskovany svou semetrickou manzelkou, ktery prave dostal padaka z tovarny na susenky. Ve snaze najit si novou praci v oboru sound designer jidla a uzitnych predmetu se priplete do hry mezi ruskou mafii, CIA, dvou nejnebezpecnejsich teroristu sveta, z nichz jedna se jmenuje Seherezada a druhy Mamba (ktery vypada stejne jako protagonista), marocke pobocky Al-Kaida a do toho je nahaneny svou manzelkou, ktera jim sice pohrda, ale co kdyby se ji nahodou spustil s nejakou mladou, ze ano... Nesmrtelny gag s zivym zrcadlem aka dvojnikem nesmi chybet. Po technicke strance dobre zvladnute, po strance pribehove... no, nic objevneho.(4.1.2015)