Válka

Война

Vojna

Válečný / Drama / Akční

Rusko, 2002, 120 min

Jistý Chuck Norris nebo jak se ten akční trouba jmenuje, vzpomene, že v lágru ve Vietnamu je ještě jeho přítel kapitán XX a vysvobodí ho a pak jsou všichni happy, žerou burgry atd. Ano, toto mi připomněl tento ruský válečný příběh. Je to ale o Sto pro lepší, než podobné americké slátaniny. Je to také chvílemi pohádka ale neskonale lépe natočená se slušným scénářem. Český dabing je neskutečně zkurvený ale už si začínám zvykat.(20.11.2010)

ked som premyslal ci v piatok vecer pustit stv2ku bol som viacmenej skepticky..prve minuty som si v mysli hovoril, ze sa ten cas dal predsa len vyuzit lepsie, no zhruba od 10. minuty to zacne zit!a zije to az do konca! naozaj velmi realisticky film s vynikajucim hereckym obsadenim..nemam co vytknut. ako uz dlhe roky mozme sledovat, ruska skola nefunguje tak dobre len v hokeji.(19.5.2007)

Kaukazský zajatec na ruskú nôtu, proste mierne iný pohľad na vojnu s Čečencami a to možno aj preto, že Rusi s nimi museli bojovať znova. Bola to doba, kedy s moslimami bojovali aj Američania, či Briti a tak tu máme možnosť vidieť neobyčajnú kombináciu, kde Rus, Brit a tamojší pastier bojujú s tamojšími separatistami. Film nemá nejak silný a zaujímavý dej, záver je zas o boji, aj keď napríklad tá prestrelka ľudí na plti a v autobuse vyznievala hlúpo ako sa nevedeli trafiť. Ide o príbeh, nejde o tamojšiu vojnu, tú veľmi nerozoberú, Ivan nám tu rozpráva svoje názory a zážitky a popri tom s týmto ráznym chladnokrvným mladíkom prežívame film, neviem, toto nebolo ono.(15.8.2013)

Čečenci a všichni tito aláhovci jsou u mne barbaři !!! Dekapitace uříznutím hlavy je pro ně oblíbeným trestem smrti, žena je pro ně nula a všichni bílí jsou pro ně nevěřící psi. Zajímavý námět a pěkná hudba. Akce je sice málo, ale film vám ukáže jak se v ruských končinách žije a myslí. A velmi vtipné je, když se ze zajetí vrátí Rus, tak to bere jako rutinu. Když se domů vrátí Brit, tak se z toho skoro složí. Proto je Rusko nezničitelné = jeho lidé si zvyknou na vše.(20.6.2009)

První polovina byla takřka dokonalá. Osudy ruských válečných zajatců a dvou Angličanů byly vylíčeny věrně, stejně jako zoufalství jednoho z Britů, snažícího se sehnat výkupné za svou přítelkyni. Druhá hodina už byla trošku přitažená za vlasy a místy až komická, protože Ian kelly je všechno, jenom ne akční hrdina. Přesto to mělo tempo a nadprůměrnou akci, takže jsem se v žádném případě nenudil. na konci jsem se pak jen uchechtnul, protože přesně takhle by to dopadlo i u nás. 75%(29.11.2012)

• - Herci, kteří ztvárnili dvě hlavní čečenské postavy, nejsou Čečenci. Giorgi Gurgulia, který ztvárnil Aslana, je Gruzínec a Evklid Kyurdzidis ztvárňující Ruslana je Řek. (Rugero)

• - Film sa natáčal na území Kabardsko-balkarskej republiky, Severného Osetska a Čečenska, z miest to potom boli Moskva, Petrohrad, Toboľsk a Londýn. (marlon)