Reklama

Reklama

Komédia o stredoškoláčke Biance, ktorá nie je v škole vôbec obľúbená, no jej dve najlepšie kamarátky sú zároveň aj školské hviezdy. Blíži sa školská párty a vzápätí aj ples. Kamarátky Casey (Bianca A. Santos) aj Jess (Skyler Samuels) majú na ples partnerov. Jediná Bianca (Mae Whitman) nemá nikoho. Jess jej ponúka niekoľko chalanov. Bianca však má záujem len o Tobyho Tuckera (Nick Eversman). Je deň párty a Bianca sa pripravuje, aby vyzerala aspoň trochu k svetu. Na párty jej Wesley (Robbie Amell), jej dlhoročný (ne)kamarát, povie, že je vlastne len „vybraná škaredá kamarátka“. A Bianca sa s tým rozhodne niečo urobiť. Dohodne sa s Wesleym, že ho doučí fyziku, z ktorej prepadá - a Wesley jej pomôže zmeniť sa... (TV Markíza)

(více)

Videa (24)

Trailer 3

Recenze (68)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Evidentně jde o film pro jinou cílovou skupinu.Kdyby mi bylo 13-17 možná bych udělil čtyři hvězdičky,ale protože už jsem přestárlý,všiml jsem si mnohých nedostatků.Děj byl krajně předvídatelný,humor byl poměrně slabý a celý snímek mi připadal hodně povědomý,byl podobný jako spousta komedií,které byly už natočeny dříve(Protivný sprostý holky,Bullshit,atd.).Na druhou stranu mě v podstatě potěšil závěr,který mohl být mnohem horší a občas jsem se i zasmál,proto jsem filmu nakonec udělil dvě hvězdičky. ()

papushka 

všechny recenze uživatele

Už to tu bylo tisíckrát a nejmíň tolikrát to ještě uvidíme, námět ohraný jak kazeta Waldy Matušky mojí babičky... Nicméně oceňuji dobrý záměr tvůrců v boji proti kyberšikaně a škatulkování mezi puberťáky a společností vůbec. Celkem fajn počin. "You're a weirdo. Fine, own it. Be the best weirdo you can be!" ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Ústredná myšlienka "DUFF" celkom fajn, v podstate aj ten príbeh, ale tie prvoplánové postavy mi išli občas fakt na nervy - od samotnej podivnej hlavnej predstaviteľky Biancy až po totálne preafektovanú Megan (ktorá mimochodom nebola ani sympatická). No mohli si odpustiť tých viacero tradičných bezduchých vsuviek a trápností, ktoré však asi nesmú chýbať v žiadnej americkej high-school comedy. Ale tak musím uznať, že toto sa mi páčilo naozaj o čosi viac ako drvivá väčšina súčasnej americkej teenage tvorby. Aj keď to, ako to skončí, bolo každému absolútne jasné... ()

Babous 

všechny recenze uživatele

Není to film, který byste museli nutně vidět víckrát - vlastně není nutné ho vidět ani jednou, ale když už po něm sáhnete a přistoupíte na to, že půjde o miliontou středoškolskou variaci na "kterak ošklivá holka dostala školního krasavce", proč ne. Je to vtipné, je to svižné, herci jsou sympatičtí a hudba populární. Humor poměrně inteligentní, žádné tělení tekutiny ani záplava vulgarismů. Pod vší tou moderní fasádou jde o konzervativní americký ideál perfektního vztahu - dva krásní, sebevědomí mladí lidé, kteří jsou sousedé a znají se od dětství, se do sebe zamilují. Budoucnost? Dům na předměstí s bílým plotem, trávníkem na ježka a minimálně dvě usměvavé děti! ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

V samotné podstatě jde o teen komedii podle tisíckrát ohrané šablony: "holka 'ošklivka', která se snaží stát populární," ale The DUFF je regulérně vtipnej film. Alespoň pro ty, kterým tenhle "ztrapňovací" typ humoru (typický např. pro seriál Modern Family) sedne. Problém bývá, že obdobné komedie neznají míru a sklouzávají velice často do trapného (teď už v tom špatném slova smyslu) pitvoření. To se tady naštěstí neděje a film vcelku zručně mixuje klasickou romantiku a humor, který rozhodně není hloupý. Mae Whitman není taková ta hollywoodská kráska, co upoutá na první, ale o to lepší je herečka a to více se zaryje pod kůži, i když to chvíli trvá. Kdo má nakoukaný Parenthood, tak musí její přirozené herectví zbožňovat. Hudebně a vizuálně to jde na ruku cílové skupině: popík, facebook, twitter, selfie kam se podíváš. K tomu se váže jediná výraznější výtka: někdy té moderny bylo až moc. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (2)

  • Film sa natáčal v amerických štátoch Georgia a Texas. (Hudakfilms)
  • Mae Whitman (Bianca) a Bella Thorne (Madison) sú vo filme spolužiačkami, no v reálnom živote je prvá menovaná herečka o osem rokov staršia ako jej kolegyňa. (Hudakfilms)

Reklama

Reklama