Ako uloviť frajera

• Austrálie

Komedie

USA, 2015, 101 min

Není to film, který byste museli nutně vidět víckrát - vlastně není nutné ho vidět ani jednou, ale když už po něm sáhnete a přistoupíte na to, že půjde o miliontou středoškolskou variaci na "kterak ošklivá holka dostala školního krasavce", proč ne. Je to vtipné, je to svižné, herci jsou sympatičtí a hudba populární. Humor poměrně inteligentní, žádné tělení tekutiny ani záplava vulgarismů. Pod vší tou moderní fasádou jde o konzervativní americký ideál perfektního vztahu - dva krásní, sebevědomí mladí lidé, kteří jsou sousedé a znají se od dětství, se do sebe zamilují. Budoucnost? Dům na předměstí s bílým plotem, trávníkem na ježka a minimálně dvě usměvavé děti!(31.5.2015)

// Distribútor: Lionsgate // Počet premietajúcich kín v USA: 2,622 // Otvárací Víkend v USA: $10,809,149 //(23.8.2015)

Dobrá relaxační komedie. I když jsem čekal, že se z Votky stane super hvězda školy a Miss world, nestalo se tak. Průměr, je prostě průměr.(23.6.2015)

The DUFF má náběh na to stát se za pár let podobnou klasikou asi jako Clueless.(6.7.2015)

Docela jsem se těšil, ale nejspíš jsem už dospěl. Okoukané téma, nic nového, co by mě zaujalo. Vtipy také nic moc. Děj průhledný. Pro mě průměr, bohužel.(13.12.2015)

Hodně dobrá romantická komedie, která toho má hodně co nabídnout. Já vám nevím, ale pro mě byla a je Mae ta nejhezčí ze všech, takže to označení Duff se k ní vůbec nehodilo. :-) Lepší čtyři hvězdičky.(30.5.2015)

Toto som ja asi už aj videla ... a tiež som pri tom žehlila. Alebo to bolo niečo iné?(17.5.2015)

Zábavnější komedie, takových už tu pár bylo ale pokaždé to chce vybrat námět, lidí a bud se chytne nebo ne, Já jsem VOTKa, příběh sympatické Mae Whitman která chtěla byt jiná ale přesto zůstala stejná a to na ní bylo originální, po pár pokusech o změnu se ji spíš vše hroutilo ale ona prostě vše brala pořád pozitivně, a to se mi na ní líbilo několikrát sem se snažil film přečíst ale neuspěl sem Bella se hodila přesně na funkci namyšlené holčičky, prostě suprová americká komedie z jedné střední školy.(8.1.2017)

Na tohle téma už jsem viděla daleko lepší filmy. The Duff měl světlý chvilky, ale bohužel i trapný chvilky. Normálně bych film asi hodnotila 40%, ale díky sympatickýmu hereckýmu obsazení dám 55%.(20.9.2015)

Prehliadka krásnych amerických modeliek a jednej pohodárky z debilnou fixáciou na študentský status. Pomerne milé. Bez nechutností, alebo hlúpych miest. Síce to zaužívané konvencie neprekračuje, ale napĺňa ich bez chýb. Thorne ako obvykle dych berúca.(21.6.2015)

V samotné podstatě jde o teen komedii podle tisíckrát ohrané šablony: "holka 'ošklivka', která se snaží stát populární," ale The DUFF je regulérně vtipnej film. Alespoň pro ty, kterým tenhle "ztrapňovací" typ humoru (typický např. pro seriál Modern Family) sedne. Problém bývá, že obdobné komedie neznají míru a sklouzávají velice často do trapného (teď už v tom špatném slova smyslu) pitvoření. To se tady naštěstí neděje a film vcelku zručně mixuje klasickou romantiku a humor, který rozhodně není hloupý. Mae Whitman není taková ta hollywoodská kráska, co upoutá na první, ale o to lepší je herečka a to více se zaryje pod kůži, i když to chvíli trvá. Kdo má nakoukaný Parenthood, tak musí její přirozené herectví zbožňovat. Hudebně a vizuálně to jde na ruku cílové skupině: popík, facebook, twitter, selfie kam se podíváš. K tomu se váže jediná výraznější výtka: někdy té moderny bylo až moc.(31.5.2015)

Je chyba si myslet, že pokud na pravěkou romantickou šňůru navěsím moderní internetový fórky, okamžitě mám originální scénáristický náhrdelník. Holka je ale sympatická, některý hlášky hodně dobrý, ale CO TA SVINSKÁ STOPÁŽ??!(3.6.2015)

Operuje se s novým termínem, ale schéma je stejné jako tisíckrát předtím. Mae Whitman je duff jak vyšitá, s Robbie Amellem mají skvělou chemii. Film určený pro nenáročné večery.(26.4.2015)

Uz podla trailerov to vyzeralo dost nadejne a nakoniec sa podaril aj samotny film. Absenciou nechutnosti, sympatickymi postavami a dokonale fungujucou romantickou liniou mi to dost pripomenulo vlnu skvelych romantickych komedii zo skolskeho prostredia z konca 90.tych rokov (10 Things I Hate About You alebo Drive Me Crazy). Stvrtu hviezdicku nedam len preto, lebo tu je par hluchych miest, par vtipov bolo az prilis natahovanych a niektore postavy neboli dostatocne vyuzite (napriklad matka hlavnej hrdinky). A takisto za Kena Jeonga, ktoreho neskutocne neznasam a v tomto filme mi svojimi trapnymi vystupmi k tomu pridal par dalsich dôvodov. Ale aj napriek tomu tento film odporucam kazdemu, kto ma chut na teenagersku romanticku komediu bez nechutnosti. 7/10.(1.6.2015)

Po prvom zhliadnutí traileru som bola fakt zhrozená.. a síce to šlo okolo knižnej predlohy veeeeeeľkým oblúkom a zobralo si to z nej asi len to najpovrchnejšie (v tomto prípade pár mien a pojem d.u.f.f.), tak film nakoniec príjemne prekvapil. Zápletka síce nie je nič nové pod slnkom, ale ako oddychovka je to stále na úrovni a pobaví.(28.5.2015)

Nebudu v tom zbytečně hledat jakýkoli chyby. Mě to bavilo! :)(13.12.2015)

• Necrotongue

Evidentně jde o film pro jinou cílovou skupinu.Kdyby mi bylo 13-17 možná bych udělil čtyři hvězdičky,ale protože už jsem přestárlý,všiml jsem si mnohých nedostatků.Děj byl krajně předvídatelný,humor byl poměrně slabý a celý snímek mi připadal hodně povědomý,byl podobný jako spousta komedií,které byly už natočeny dříve(Protivný sprostý holky,Bullshit,atd.).Na druhou stranu mě v podstatě potěšil závěr,který mohl být mnohem horší a občas jsem se i zasmál,proto jsem filmu nakonec udělil dvě hvězdičky.(20.11.2016)

Je to trochu ohrané, je přesně jasné, jak se to bude vyvíjet, a víte, kde budou zlomy v ději, ale stejně mě to nesmírně bavilo a stejně jsem si skvěle tuhle romantickou komedii užil, protože je taková pěkně lidská, není moc ujetá a není ani zbytečně nudná, jsou zde postavičky, které oceníte, prostě všechno na svém místě. Na tu hodinku a půl jsem se opravdu bavil a film si užil.(1.6.2015)

Klasickej příběh klasický Popelky, zábavnej no :o)(14.12.2015)

Ústredná myšlienka "DUFF" celkom fajn, v podstate aj ten príbeh, ale tie prvoplánové postavy mi išli občas fakt na nervy - od samotnej podivnej hlavnej predstaviteľky Biancy až po totálne preafektovanú Megan (ktorá mimochodom nebola ani sympatická). No mohli si odpustiť tých viacero tradičných bezduchých vsuviek a trápností, ktoré však asi nesmú chýbať v žiadnej americkej high-school comedy. Ale tak musím uznať, že toto sa mi páčilo naozaj o čosi viac ako drvivá väčšina súčasnej americkej teenage tvorby. Aj keď to, ako to skončí, bolo každému absolútne jasné...(6.5.2015)

• Marqta

Mean girls varianta 2014. S kyberšiknou, haštagama a sociálníma sítěma. Dostanete všechno, co byste od tohohle typu filmu mohli čekat. Je jasné, že jsem z věkového hlediska lehce mimo cílovou diváckou skupinu, asi jsem trochu prošvihla to období, kdy bylo společensky i z psychyckého hlediska přijatelné a neškodné koukat na tenhle typ filmů. V onom období jsem sjížděla Requiem za sen a obdobné libůstky, tak mám v téhle oblasti asi trochu deficit...:D Jsem překvapená, že se mi to relativně líbilo, (berte mě s rezervou, když říkám, že líbilo) šla jsem do toho s tím, že to bude kravina, jen jsem byla zvědavá kvůli velmi pozitivní ohlasům, které jsem slyšela a četla. Neříkám, že to je hlubokomyslný, skvělý, nebo originální film to určitě ne. Na druhou stranu ve svém žánru by určitě patřil k těm lepším. Jasně dá se říct, že to je jedno klišé za druhým, že je to celé umělohmotné a předvídatelné od začátku do konce. Věřím ale, že kdyby mi bylo tak 13, tak by se mi tenhle film asi líbil a jakkoli jsou ty životní moudra co tam občas padnou stejně umělá jako ten zbytek, tak se nedá odepřít že platí. Takže vážení, neškatulkujte lidi a buďte hodní na svoje kamarády (a nejen na ně). ----"Only you can define yourself."---->(14.9.2015)

<< předchozí 1 2 3 4