Asterix: Sídliště bohů

Asterix: Sídlo bohov

Asterix and Obelix: Mansion of the Gods

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 2014, 85 min

Stoprocentní Asterix, tady není co řešit. Snad jen kdyby Philippe Rombi složil hudbu alespoň trochu ve stylu Vladimira Cosmy, bylo by to ještě lepší, ale jinak mě opravdu nenapadá žádná výtka. Rozdíl mezi nahlouplým Asterixem a Vikingy a tímhle svěžím dílem, které zachovává ducha komiksů a přitom působí moderním dojmem, aniž by v něm museli být puberťáci a narážky na 21. století, je snad až propastný.(10.9.2016)

Jakožto obrovský fanoušek starých 2D animovaných Asterixů jsem byl k této moderní 3D verzi velice skeptický, nyní můžu říct, že naprosto zbytečně. Nemá to sice to pravé kouzlo, jako snímky z minulého století, ale zároveň je toto zmíněné negativum asi jediné. Příběh je opravdu povedený, krásně poukazuje na povahy lidí i povedeně líčí celou zápletku. Vtipných scén je tu více než dost a najde se zde i několik pop-kulturních odkazů. [80%] | Kino - Prom.(19.5.2015)

S malými očakávaniami som sa pustil do sledovania svetoznámeho príbehu, ktorý nikdy nebol mimoriadne blízky môjmu srdcu (napriek tomu, že milujem animáky), no musím uznať, že "tento" Asterix ma veľmi milo prekvapil. Nemá zmysel sa tu rozpisovať o príbehu, no všetkým ktorí váhajú, ktorí sú zvyknutí len na klasické Pixar či Disney rozprávky, by som veľmi rád odkázal, dajte šancu aj Galom s malej dedinky neďaleko Ríma. Verte, určite nebudete so svojimi deťmi banovať.(27.10.2015)

Asterix mě zajímal maxímálně v dětství. Podobně jako Šmoulové. Oproti nim se ovšem tenhle kousek povedl. Pro milovníky kančích pojídačů naprostá povinnost. Pro všechny ostatní určitě příjemně strávených 80 minut. Nevzpomínám si na moc vydařenějších Asterixů. Pro mě lepší než dneska notně zaprášených a předceňovaných 12 úkolů. 65%(8.5.2015)

Musím se přiznat, že se mi mnohem více líbí hraná verze, ale rozhodně i tohle byla solidní pohádka. Hlavně oceňuji celkem vtipný a originální koncept o tom, kterak do Gálie obchod a byznys přišel. Člověk se opravdu několikrát od srdíčka zasměje. Nějaké časté erekce jsem během sledování nepociťoval, přesto se rozhodně jedná o slušnou zábavu pro malé, větší i ty úplně velké borce. Věřím, že každý si ve snímku najde to svoje. Takže 3!(1.5.2015)

• - Film vznikol na motívy komiksu „Le Domaine des Dieux“ od autorov Rene Goscinny a Albert Uderzo, ktorý vyšiel v nakladateľstve Pilote, v roku 1971. (toi-toi)

• - Ide o prvý animovaný film s postavami Asterixa a Obelixa, ktorý je v 3D formáte. (toi-toi)

• - Písnička, která ve filmu zazní, je „Sarà perchè ti amo“. (mar48)