Asterix: Sídliště bohů

• slovenský

Asterix: Sídlo Bohov

Animovaný

Francie, 2014, 85 min

Hodně zábavné, ale na staré klasiky to prostě pořád nemá. I když se to docela přibližuje. To nejlepší co Sídliště bohů nabízí je hlavně zápletka, scénář je fakt dobrý. Humorem se tady taky nešetří, pobaví se jak malí, tak velcí, čili vše funguje tak jak má. První z nových Asterixů, který za něco stojí.(24.7.2015)

Asterix a jeho galští kamarádi poprvé v digitální podobě a nutno konstatovat, že létající Římané vypadají v trojrozměrné podobě opravdu skvěle, bohužel ani to nedokáže vynahradit příběhovou nevyrovnanost, vlekoucí se tempo a absenci humoru. Ano je to dělané primárně pro děti, proto chápu, že měli režiséři trochu svázané ruce a záměrně se vyvarovali odvážnějšímu humoru, na druhou stranu je to velká škoda, jelikož příběh podle méně známého komiksu k tomu přímo vybízel. Každopádně to celé působí dosti kostrbatě a chybí tomu ona lehkost, která doprovázela dřívější animovaná, ale i filmová zpracování. Moje hodnocení 55%.(27.8.2015)

Po delší době opět Asterix který mě svým způsobem i docela zajímal. Nebudu ale chodit kolem horké kaše a řeknu, že se rozhodně nejedná o nejlepší Asterixův film, 12 úkolů pro Asterixe si v tomhle stojí mnohem lépe. Ve filmu mi chybělo trochu více palčivých narážek prakticky na cokoli, částečně to bude ale způsobeno českým dubbingem ve kterém jsem to viděl. Film si tak určitě zaslouží shlédnutí v originále s titulky. Přesto musím, říct, že jde o zábavný film u kterého se člověk povětšinou nenudí. Animace není bezproblémová, ale tomuto námětu se perfektně hodí a neměl jsem s ní větší problémy. Osobně doufám, že filmů s Asterixem vyjde ještě pár, protože přesto že jde o lehce nadprůměrný film vidím potenciál v dalších dílech. Co se hodnocení týče tak hodně silné 3 hvězdy.(29.3.2015)

Tak tohle je návrat jako blázen. Skoro mě i mrzí, že jsem na snímek nešel do kina a viděl ho až v televizi. Trochu jsem se bál toho, že postavičky jsou 3D animované, ale vůbec to Asterixovi ani Obelixovi neuškodilo. Je to vtipné, je to místy správně sžíravé, jednoduše návrat k tomu nejlepšímu, a to v podstatě po více jak po třiceti letech.(11.4.2016)

Dle hodnocení a komentářů jsem čekal úplně něco jiného. Možná jsem už prostě na Asterixe starý, ale Sídliště bohů byla prožitá hodina a půl ve filmovém vakuu. Párkrát jsem se zasmál. Toť vše. Animace sice šla, ale atmosféry klasického kresleného Asterixe nedosahovala ani zdaleka. A příběh, na ten si za pár měsíců ani nevzpomenu. 5/10(12.9.2015)

• - Film vznikol na motívy komiksu „Le Domaine des Dieux“ od autorov Rene Goscinny a Albert Uderzo, ktorý vyšiel v nakladateľstve Pilote, v roku 1971. (toi-toi)

• - Ide o prvý animovaný film s postavami Asterixa a Obelixa, ktorý je v 3D formáte. (toi-toi)