Asterix: Sídliště bohů

Asterix: Sídlo bohov

Asterix and Obelix: Mansion of the Gods

Animovaný

Francie, 2014, 85 min

Musím se přiznat, že se mi mnohem více líbí hraná verze, ale rozhodně i tohle byla solidní pohádka. Hlavně oceňuji celkem vtipný a originální koncept o tom, kterak do Gálie obchod a byznys přišel. Člověk se opravdu několikrát od srdíčka zasměje. Nějaké časté erekce jsem během sledování nepociťoval, přesto se rozhodně jedná o slušnou zábavu pro malé, větší i ty úplně velké borce. Věřím, že každý si ve snímku najde to svoje. Takže 3!(1.5.2015)

Absolútne najlepší filmový Astérix (hlavne vedľa tých hraných ohavností) a jeden z najzábavnejších animovaných filmov posledných rokov. Perfektná a dokonale využitá zápletka (klobúk dolu pred scenáristami), záplava vtipných nápadov a na európske pomery veľmi dobrá animácia. Navyše je to celé bezchybne v duchu predlohy - vizuálom i príbehom.(17.3.2015)

Zpočátku jsem byl hodně skeptický, a to hlavně díky nové 3D animaci, na kterou u Asterixe a Obelixe nejsme zvyklí. Ale nakonec to tak špatné nebylo. Animace se snaží držet styl starých animáků a celkem se jí to daří. Příběh sice ničím neoslní, ale rozhodně není za co se stydět. Rozhodně bych tento film postavil na žebříčku hodnocení výše, než poslední dva hrané filmy, přesto ale na původní staré animované Asterixe dle mého názorů nemá. I tak - slabší 4*(27.6.2015)

Celoanimovaný Asterix přináší klasickou zábavu a netrpí tolik neduhy svých hraných předchůdců. Animace těmto sveřepým Galům prostě sedí více. Příběh/zápletka je sice klasické téma a tentokrát ani (moc) nevytáhne paty z vesnice. Kdo má ale rád Astérixe a Obelixe, tak si tento kousek užije, ač nemá na starší animované kousky. Takže +1 hvězda pro fanoušky, jinak velmi sympatický lehký nadprůměr (což je na poslední poměry vysoký nadprůměr, bohužel).(12.7.2016)

Po delší době opět Asterix který mě svým způsobem i docela zajímal. Nebudu ale chodit kolem horké kaše a řeknu, že se rozhodně nejedná o nejlepší Asterixův film, 12 úkolů pro Asterixe si v tomhle stojí mnohem lépe. Ve filmu mi chybělo trochu více palčivých narážek prakticky na cokoli, částečně to bude ale způsobeno českým dubbingem ve kterém jsem to viděl. Film si tak určitě zaslouží shlédnutí v originále s titulky. Přesto musím, říct, že jde o zábavný film u kterého se člověk povětšinou nenudí. Animace není bezproblémová, ale tomuto námětu se perfektně hodí a neměl jsem s ní větší problémy. Osobně doufám, že filmů s Asterixem vyjde ještě pár, protože přesto že jde o lehce nadprůměrný film vidím potenciál v dalších dílech. Co se hodnocení týče tak hodně silné 3 hvězdy.(29.3.2015)

• - Písnička, která ve filmu zazní, je „Sarà perchè ti amo“. (mar48)

• - Film vznikol na motívy komiksu „Le Domaine des Dieux“ od autorov Rene Goscinny a Albert Uderzo, ktorý vyšiel v nakladateľstve Pilote, v roku 1971. (toi-toi)

• - Ide o prvý animovaný film s postavami Asterixa a Obelixa, ktorý je v 3D formáte. (toi-toi)