Asterix: Sídliště bohů

Asterix: Sídlo bohov

Asterix and Obelix: Mansion of the Gods

Animovaný

Francie, 2014, 85 min

Musím se přiznat, že se mi mnohem více líbí hraná verze, ale rozhodně i tohle byla solidní pohádka. Hlavně oceňuji celkem vtipný a originální koncept o tom, kterak do Gálie obchod a byznys přišel. Člověk se opravdu několikrát od srdíčka zasměje. Nějaké časté erekce jsem během sledování nepociťoval, přesto se rozhodně jedná o slušnou zábavu pro malé, větší i ty úplně velké borce. Věřím, že každý si ve snímku najde to svoje. Takže 3!(1.5.2015)

I přes mé počáteční obavy, nový Asterix překvapivě NENÍ další 3D animovanou ztřeštěností pro ta nejmenší děcka - naopak. Sídliště bohů skvěle navazuje na odkaz mých oblíbených kreslených animáků z dětství jak svým příběhem, který pobaví i dospěláky, tak i stylizací postav a animace je jedním slovem parádní. Ani jsem nečekal, že se po těch hraných zrůdnostech něčeho takového někdy dočkám. Chci víc! ______p.p.č.: Škoda jen, že se s kanců stali vtipní sidekickové a ikonické hostiny se tedy musí obejít bez jejich přítomnosti... :-)(7.8.2015)

Kdo by to řekl, Asterix to ještě pořád má v sobě, dokonce se mu podařilo mě několikrát od srdce rozesmát. Konec byl sice už takový roztahaný a možná tomu chyběla i vážnější složka, aby člověk od příběhu očekával i něco víc, než jen další absurdní situace a fórky, ale proč ne. Věřím, že dětem se to líbilo a já shlédnutí nelituji. Dokonce i animace mi přišla decentní a snesitelná, plus popkulturní odkazy tomu dodaly šťávu.(4.8.2015)

Hodně zábavné, ale na staré klasiky to prostě pořád nemá. I když se to docela přibližuje. To nejlepší co Sídliště bohů nabízí je hlavně zápletka, scénář je fakt dobrý. Humorem se tady taky nešetří, pobaví se jak malí, tak velcí, čili vše funguje tak jak má. První z nových Asterixů, který za něco stojí.(24.7.2015)

Celoanimovaný Asterix přináší klasickou zábavu a netrpí tolik neduhy svých hraných předchůdců. Animace těmto sveřepým Galům prostě sedí více. Příběh/zápletka je sice klasické téma a tentokrát ani (moc) nevytáhne paty z vesnice. Kdo má ale rád Astérixe a Obelixe, tak si tento kousek užije, ač nemá na starší animované kousky. Takže +1 hvězda pro fanoušky, jinak velmi sympatický lehký nadprůměr (což je na poslední poměry vysoký nadprůměr, bohužel).(12.7.2016)

• - Písnička, která ve filmu zazní, je „Sarà perchè ti amo“. (mar48)

• - Ide o prvý animovaný film s postavami Asterixa a Obelixa, ktorý je v 3D formáte. (toi-toi)

• - Film vznikol na motívy komiksu „Le Domaine des Dieux“ od autorov Rene Goscinny a Albert Uderzo, ktorý vyšiel v nakladateľstve Pilote, v roku 1971. (toi-toi)