Asterix: Sídliště bohů

Asterix: Sídlo bohov

Asterix and Obelix: Mansion of the Gods

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 2014, 85 min

Jak se Asterix a Obelix potkali s konzumní společností a kapitalismem. Ani nevíte, jak mě potěšilo, že další Asterix se vrátil ke klasické animaci. Dost již bylo hloupých hraných pokusů. Zase jsme se navrátili k tradici na které jsem vyrůstal a o to více mě to těší. Co naplat, že Římané na vzdorovité Galy vyrukovali s nejmodernějšími výdobytky dnešní společnosti. Ono už i to nám totiž musí kazit naše oblíbené animované klasiky. Šablonovité, okoukané, ale příjemně nostalgické a celkem i zábavné. Za mě mírný palec nahoru.(14.4.2015)

Osobně jsem nikdy moc nechápala francouzský byrokraticko-administrativní humor, ale narážky na to, jak se jedna vesnička může změnit díky volnému obchodu v hlavní prodejní zónu mně pobavila. Taky se mi moc líbily animace, které jsou věrné originálu. Vyloženě jsem se neřehtala všemu, ale i tak to bylo milé pokoukání. I když samotný fakt, že jsem sledovala film v originále byl dost rušící. Těším se na verzi s dabingem, alespoň se můj mozek nebude snažit to překládat.(21.6.2015)

Absolútne najlepší filmový Astérix (hlavne vedľa tých hraných ohavností) a jeden z najzábavnejších animovaných filmov posledných rokov. Perfektná a dokonale využitá zápletka (klobúk dolu pred scenáristami), záplava vtipných nápadov a na európske pomery veľmi dobrá animácia. Navyše je to celé bezchybne v duchu predlohy - vizuálom i príbehom.(17.3.2015)

Nejlepší Asterix od dob prvního hraného filmu.Hodně mě potěšil dabing, když jsem slyšel Trávníčka a Štěpničku, měl jsem hned pocit, jako bych se koukal na hrané pokračování, které bych si v této podobě nechal hodně líbit, samozřejmě s původní dvojící Clavier/Depardieu.Nová animace mi sedla a přinesla do upadájící značky svěží vítr.Humor opět funguje skvělě, jen nechápu co se na tom může kromě vykulených kňourů líbit dětem, ta satira na moderní dobu je čistě pro dospělé.Překvapení, hlavně díky dabingu.80%.(5.8.2015)

Asterixe jsem měl už odmala rád – je to jeden z těch extrémně chytrých komixů se snadno zapamatovatelnými postavami, charakteristickou stylizací, plný humoru a zajímavých a originálních nápadů, jejichž permutacemi se dají sestavit příběhy schopné oslovit děti a dospělé. Při přenosu na velké plátno je bohužel vidět snaha přefiltrovat všechno to nejchytlavější a nějak z toho utvořit nové dobrodružství. Právě proto je Asterix tak náchylný k pádům na čumák, neboť originální myšlenky se dají použít jen tolikrát, než originální být přestanou. U žádného jiného filmu s Asterixem jsem si to neuvědomil tak, jako u tohohle. Asterix a sídliště bohů působí zkrátka jako další díl nějakého dlouho běžícího seriálu – zápletka o něčem jiném, ale v zásadě pořád stejná. A to mi určitě nevadí! Neberu to jako extrémně silný bod kritiky, vždyť sám jsem svýho času žral Pokémony, kde to bylo díl od dílu to samý furt dokola. Jen mě zkrátka tenhle snímek extra nevytrhnul ze židle a z řady filmových zpracování Asterixe vyčnívá akorát animací. Ta mi mimochodem přišla velmi slušná, dokonce bych snad i řek, že se mi to jako 3D provedení líbilo.(14.11.2015)

• - Film se stal komerčně nejúspěšnějším animovaným filmem ve Francii v roce 2014 a vydělal v ní 26,6 milionů amerických dolarů. Po celém světě pak 51 milionů dolarů, avšak film nebyl nikdy promítán v USA. (mar48)

• - Písnička, která ve filmu zazní, je „Sarà perchè ti amo“. (mar48)

• - Film vznikol na motívy komiksu „Le Domaine des Dieux“ od autorov Rene Goscinny a Albert Uderzo, ktorý vyšiel v nakladateľstve Pilote, v roku 1971. (toi-toi)