Asterix: Sídliště bohů

Asterix: Sídlo bohov

Asterix and Obelix: Mansion of the Gods

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 2014, 85 min

Stoprocentní Asterix, tady není co řešit. Snad jen kdyby Philippe Rombi složil hudbu alespoň trochu ve stylu Vladimira Cosmy, bylo by to ještě lepší, ale jinak mě opravdu nenapadá žádná výtka. Rozdíl mezi nahlouplým Asterixem a Vikingy a tímhle svěžím dílem, které zachovává ducha komiksů a přitom působí moderním dojmem, aniž by v něm museli být puberťáci a narážky na 21. století, je snad až propastný.(10.9.2016)

Absolútne najlepší filmový Astérix (hlavne vedľa tých hraných ohavností) a jeden z najzábavnejších animovaných filmov posledných rokov. Perfektná a dokonale využitá zápletka (klobúk dolu pred scenáristami), záplava vtipných nápadov a na európske pomery veľmi dobrá animácia. Navyše je to celé bezchybne v duchu predlohy - vizuálom i príbehom.(17.3.2015)

Nikterak úžasné to nebylo. Palec nahoru dávám za vyvedenou animaci, která využívá stylovosti předlohy a vedle velikánů s nesrovnatelně větším rozpočtem nevypadá vůbec lacině. Palec dolů pak určitě za jakousi celkovou mdlost. Nemůžu říct, že bych se nudil, ale zábava to také zrovna nebyla. I přes velmi krátkou stopáž jsem ke konci pravidelně sledoval hodiny a neutíkalo to. Ačkoliv jsem dle zdejšího hodnocení čekal spíše opak, Sídliště bohů je více zaměřeno na dětské publikum než na to dospělé, a to mé dojmy v lecčems vysvětluje. 50%(6.10.2017)

Asterixe a Obelixe sleduju od mala, ale poslední dva hrané filmy, až na to obsazení, stály za pendrek. O to víc mě překvapil tento animák, který přišel z ničehoš nic a samozřejmě z domovské Francie. A je super, hodně super. Ačkoliv jsem nečetl komiksy, v dětství jsme však byl s mytologií spjatý nejen skvělým prvním filmem, ale i animáky, takže to pro mě není nic nového a jsem jenom rád, že tvůrci cílí na nové mladé publikum a přiblíží jim něco, co má ráda i předchozí generace a několik dalších před ní. Člověk se zasměje a nemusí být zrovna malé dítě..a to se cení víc, než cokoliv jiného. PS : doporučuji francouzštinu, pouze v originále získá animák potřebný drajv...80%(27.9.2015)

Jakožto obrovský fanoušek starých 2D animovaných Asterixů jsem byl k této moderní 3D verzi velice skeptický, nyní můžu říct, že naprosto zbytečně. Nemá to sice to pravé kouzlo, jako snímky z minulého století, ale zároveň je toto zmíněné negativum asi jediné. Příběh je opravdu povedený, krásně poukazuje na povahy lidí i povedeně líčí celou zápletku. Vtipných scén je tu více než dost a najde se zde i několik pop-kulturních odkazů. [80%] | Kino - Prom.(19.5.2015)

• - Písnička, která ve filmu zazní, je „Sarà perchè ti amo“. (mar48)

• - Film se stal komerčně nejúspěšnějším animovaným filmem ve Francii v roce 2014 a vydělal v ní 26,6 milionů amerických dolarů. Po celém světě pak 51 milionů dolarů, avšak film nebyl nikdy promítán v USA. (mar48)

• - Film vznikol na motívy komiksu „Le Domaine des Dieux“ od autorov Rene Goscinny a Albert Uderzo, ktorý vyšiel v nakladateľstve Pilote, v roku 1971. (toi-toi)