poster

Asterix: Sídliště bohů

 • Francie

  Astérix: Le Domaine des dieux

 • anglický

  Asterix: The Mansions of the Gods

 • Slovensko

  Asterix: Sídlo bohov

 • Velká Británie

  Asterix and Obelix: Mansion of the Gods

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 2014, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Zdaleka nejlepší Asterix za posledních třicet let; což sice svádí k uštěpačnému bonmotu ve stylu "slepý mezi jednookými králem", ale ono je to tentokrát tak dobré, že bych se to nebál postavit hned za Překvapení pro Cézara a 12 úkolů. Nechybí tomu totiž kouzlo i humor starých dobrých animáků, je to hravé, sympaticky střelené, má to slušně prosícího setníka i spád a navíc je to skvostně vybalancované pro celou rodinu; (nejen) děcka se pobaví nad všemi těmi eskapádami a dospělí se také díky satirické asimilačně-přistěhovalecké rovině nudit nebudou. Vrcholem pak scéna integrace Galů na song od osmdesátkových guilty pleasure "klasiků" Ricchi e Poveri.(19.3.2015)

 • Malarkey
  ****

  Vysloveně mi Sídliště bohů zvedlo náladu. Dokázalo mi totiž, že Frantíci stále dokáží přijít s novým a originálním filmovým zpracování příběhů Asterixe a Obelixe. Já na těch jejich pohádkách vysloveně vyrůstal. A to jak na komiksech, tak na samotných filmech v televizi. Vznik Sídliště bohů pro mě bylo mírným překvapením, od kterého jsem nevěděl, co očekávat, ale láska k původní předloze mi nedala a musel jsem se na ni podívat. A nakonec uznávám, že nezklamala. Nejenom, že animace je hezká, ale tvůrci zakomponovali naprosto parádní humor, kterým se občas otírají i o dnešní realitu, což je dobře, protože takhle to Goscinny a Uderzo vždycky zamýšleli.(11.2.2016)

 • Terva
  *****

  Galové se dostávají zase o kus blíže k Římu. Tentokrát začne bujet obchod mezi těmito znesvářenými stranami. CITÁT - Kupte si starožitnosti............ Je to opět zábavné, vtipné a plné akce. Dokonce tu Obelix dostane kapičku kouzelného lektvaru. CITÁT - Ale já bych neměl........... Klasická kančí honička, římské šiky také dostanou na frak,Obelix má zase hlad a dokonce si oblíbí jednoho malého Římana Citrusdžuse. K totální zkáze však nedojde, protože Galové dostanou rozum. CITÁT - Hele, Juldo, vem si své lidi a vrať se do Říma............ Já se královsky bavil a dávám všech pět palců nahoru.(9.3.2015)

 • Ellmariachi
  ****

  Po jednom fajn a dalších blbých dílech hraného dua z Gálie je tu návrat ke kořenům. Sice ne tak úplně vizáží, ale charakteristikou postav, prostředí a příběhem určitě. Co se vzhledu týče, určitě nejde o přešlap. Naopak animace Asterixově partě sluší. Postavy jsou zase takové jak je známe z dětství a to prakticky všechny. A příběh? Římani mají zase další geniální plán na zničení poslední, odolávající vesničky a nebojí, tedy vlastně trochu bojí se ho uskutečnit. Co víc si přát. Pro ty z nás co jsme na Asterixovi a Obelixovi vyrůstali je to návrat se vším všudy. 75 procent.(30.8.2018)

 • dee-key
  *****

  Je pravda, že jsem na komiksech o chrabrých nenažraných Galech nevyrostl, ale jejich animáky mám celkem zpracované. Také je pravda, že to kouzlo osmdesátých let a toho klasického Asterixe se v tomto novém trochu ztrácí, protože film je evidentně přizpůsoben dnešnímu publiku. A taky je pravda, že to asi není vyloženě na pět hvězd a jedničku podtrženou, ale já bych se toho nebál. Zasmál jsem, a to tak že doopravdy, tzn. nahlas, animace je prostě a jednoduše pěkná, pár těch popkulturních odkazů a jinak duch starého dobrého galského svérázu tam je. Především je to požehnání, po tom posledním průseru s olympiádou. Já jsem spokojený a i když to možná není ten top, co mohlo Asterixovo universum nabídnout, dávám plnou.(12.5.2015)

 • - Písnička, která ve filmu zazní, je „Sarà perchè ti amo“. (mar48)

 • - Film se stal komerčně nejúspěšnějším animovaným filmem ve Francii v roce 2014 a vydělal v ní 26,6 milionů amerických dolarů. Po celém světě pak 51 milionů dolarů, avšak film nebyl nikdy promítán v USA. (mar48)

 • - Film vznikol na motívy komiksu „Le Domaine des Dieux“ od autorov Rene Goscinny a Albert Uderzo, ktorý vyšiel v nakladateľstve Pilote, v roku 1971. (toi-toi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace