poster

Španělské běsnění (festivalový název)

 • španělský

  Furia española

 • anglický

  Spanish Fury

Komedie

Španělsko, 1975, 81 min

 • Sarkastic
  ***

  Hodně ulítlá crazy komedie. Skoro pořád se v ní mluví nebo křičí (místy až zbytečně a otravně moc), a to vcelku i v rychlém tempu. Humor je dost specifický, přece jenom spočívá hlavně v satirických narážkách na španělskou mentalitu. I když vůbec nejvíc se soustředí na fanouškovství, resp. veškerý ten humbuk ohledně fotbalového klubu Barcelony (a pro její fanoušky to je jistě o to osobitější podívaná). Ale naráží se i na televizi a (sportovní) zpravodajství. A konkrétně televizní moderátor (a jeho výstupy) mě pobavily vůbec nejvíc. Na druhou stranu, jistě ne všechny satirické hlody jsem pochopil, ale hlavně zde byly i hlušší pasáže (1 za všechny uřvaná a zcela nevtipná svatební hostina), které mi znemožnily užít si snímek naplno. Což je škoda, i vzhledem k dobrému konci ve velkém stylu. Celkově lepší průměr.(4.8.2014)

 • Composter
  *

  Hodnotim na zaklade shlednute slabe pulhodinky, kterou jsem absolvoval v ramci LFŠ. Rusiva ujecenost, zmateny neděj...prirovnavali tuto pitomost k Troškovi. Ale musim rict, ze Kamenak je na tom o kus lepe...(28.7.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace