Absolution

Mercenary: Absolution

Nájomný vrah

Akční / Dobrodružný / Krimi

USA, 2015, 90 min

"Čo urobíme?"..."Budeme ich sledovať, vyslobodíme Chi-ho a potom budeme musieť zrejme škaredo ublížiť niektorým ľuďom." Narvatý/pribratý/nabratý Sígl v kabáte s rýchlosťou tuleňa a s minimálnym pohybom tela eliminuje jedného zločinca za druhým. Už dlho som nevidel film so Seagalom, preto som bol prekvapený, aký je to pán. Seagal v roku 2015 na mňa pôsobí, lepšie ako kedykoľvek pred tým, mám pri ňom pocit, že dá dole absolútne každého. Mimochodom, sú Seagalove vlasy organického pôvodu?(7.4.2015)

Žádný překvapení se nekoná. Průměrná a solidně zábavná Seagalovka, která vybočuje především tím, že tu má Seagal parťáka. A vůbec ne špatnýho. Byron Mann je sympaťák a do týmu se Seagalem by ho měli dávat častěji, protože jim to spolu funguje. Dokonce i souboje jsou solidně a dynamicky natočený. Zásadní mínus je Vinnie Jones jako hlavní záporák. Ten dokáže bejt dobrej, když mu dá někdo odpovídající roli. Tady bohužel působí se svým podmračeným kukučem jako parodie na ruskýho mafiána. Z béčkových vod se dal určitě vylovit lepší záporák. Třeba takový Johnny Messner by byl pro Seagala dobrým soupeřem. Celkově jedna z lepších Seagalovek.(20.7.2015)

• Lateef

Tak nic, rozhodl jsem se, že začnu filmy SS (Stodvacetikilovec sacharidový) tahat kanalizacemi a nazývat je odpadem! Už tu není opravdu ani špetka filmařského či bojového skillu, který by se byť jen za nehet vešel. Asi nejraději bych ksicht ve stokách a odpudivých sračkách vymáchal panu střihači, v těsném závěsu je pak ten nýmand, který drží v ruce kameru. Takhle nějak si představuji akční béčkové dno a SS se na něm snaží najíst špunt, aby se v těch výkalech neutopil. Má jedinou možnost: sloučit se s nějakým trochu solidním ksichtem, najít režiséra, který není patnáct hodin denně kantáre, shodit cca 30 kilo a rozloučit se trochu důstojně. Protože takto jen pomalu tahá katanu ze saye a každým takovým svinstvem je o kousek blíž svému seppuku.(8.7.2015)

Je to mierne nadpriemerný akčný film so Stevenom Seagalom. Má iba priemerný príbeh o prvotriednom vládnom zabijakovi, ktorý dostane za úlohu zneškodniť afgánskeho zločinca na Ukrajine, čo sa mu aj podarí, lenže kvôli komplikáciám je so svojim partnerom nútený dočasne zostať v meste. Tu zachráni život prostitútke na úteku pred sadistickým mužom z veľvyslanectva, ale tým si proti sebe poštve vplyvný zločinecký syndikát. A tak sa spolu s partnerom rozhodnú urobiť správnu vec a syndikát zničiť skôr, než dostane ich. Spracovanie ma ale moc nezaujalo, ešte spočiatku som mal z toho až prekvapivo dobré pocity a konečne som si myslel, že sledujem na súčasné pomery kvalitnejšiu seagalovku, ale už po chvíli mi bolo jasné, že som sa mýlil. Po tej dvadsaťminútovke to už upadne, síce mám rád, keď hlavní hrdinovia stoja prakticky sami proti všetkým, ale chýba tomu ten osobnejší motív, celé to pozadie syndikátu ma vôbec nezaujímalo a navyše sa to dlho nesie v dosť pomalom tempe, takže som sa občas aj nudil. Ale aspoň v záverečnej fáze sa to opäť trochu rozbehne a toto ma už bavilo. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je zlá, ale mohla byť aj lepšia. Nájde sa tu viacero súbojov, Mannove majú miestami až prekvapivo dobrú choreografiu, pričom tu predvedie aj viacero vydarených chvatov, len boli zbytočne lacno natočené, pri ňom to vôbec nebolo treba, no pri Seagalovi som bol dlhý čas sklamaný, ale predsa len sa časom vylepší a pri súbojoch v klube predvedie viacero dobrých chvatov, pričom poteší aj niekoľko príjemných drsných momentov. Nájde sa tu aj niekoľko prestreliek, ktoré sú dobre natočené a pôsobia správne nekompromisne, ale predsa len by potešil aj nejaký nápad, prišli mi dosť stereotypné, jednoducho sa len Seagal pohybuje interiérmi a zastrelí každého, na koho narazí. A ani ten výbuch nie je zlý. A tak najviac sa mi páči Mannov súboj behom úvodnej akcie a Seagalov predposledný, kedy sa postaví bodyguardovi hlavného záporáka. Herecké obsadenie je celkom slušné, Steven Seagal už väčšiny svojej charizmy stratil, ale predsa len z neho stále vyžaruje rešpekt, poteší Byron Mann, ktorý sa k nemu hodí a tak aj táto ich spolupráca mi sadla a ani výraznejší záporáci na čele s Vinnie Jonesom nesklamú, len vo finále sa mi zdal až príliš pasívny, mal byť vyrovnanejším súperom. Ale vôbec ma nebavila postava prostitútky. A čo sa týka réžie a technickej stránky, na východoeurópske pomery sa aspoň konečne využívajú trochu atraktívnejšie lokácie a aj akcia sa mi zdá trochu lepšie zvládnutá, ale inak nie je o čo stáť. Takže ako fanúšik Seagala to jedno pozretie určite neľutujem, ale inak opäť prevláda pocit sklamania, jeho filmy za posledných pár rokov upadli aj na jeho videopomery a tento to nanešťastie nezmenil. 57%(7.4.2015)

• Ouwen

Během filmu jsem se smál, kroutil hlavou nad debilitou scénáře a měl kolikrát chuť vzít notebook a rozmlátit ho, co to nejvíc jde. Já chtěl dát původně tři hvězdice, pač finále je úctyhodné a bavil jsem se na účet tvůrců. Mno - příběh mne teda vůbec nebavil, byl jednoduchý a předvídatelný, maximálně potěší komunikace mezi hlavní dvojící. Zbytek mne vůbec nezajímal, nudná prostitutka, záporák za každou cenu co nejvíc ďábelský, mne to bylo celé k smíchu! Byron Mann je nejlepší, působí strašně sympaticky, uvolněně a má plno výborných hlášek, snaží se komunikovat se svym parťákem a zde je první mínus. Už mne štve ta arogance Hulka v černym, kterej nosí sluneční brýle i ve tmě! Celé to má u prdele, přitom kdyby fakt sundal kila dolů, strojkem se zbavil těch vousů a začal chodit v kožených bundách, byl bych zase zesranej z každýho jeho výstupu, před kamerou. Good Man byl dobrej, měl lepší akci, která byla i líp natočená. Zde potěší celkem solidní vizuální stránka a dobrá hudba - a je tu akce. Tý je dost. Bitky maj skvělou, ČTI SKVĚLOU, choreografii, která je civilní. Přestřelky jsou realistické, DÍRY PO KULKÁCH VE ZDI, taky jsou dost krvavé a nekompromisní. A ten jeden výbuch není amatérský. Co mne však sralo a neodpustím filmu je špatný střih, který mnohdy ani nenavazoval... ale ta kamera, co snímala záda Seagala a podlahu během soubojů, mělo bejt jako co? Choreografie zazděná idiotským blbečkem, kterej neumí snímat tak, aby bylo vidět kam údery zapadaj! SS tu předvede několik solidních kopů, jeho chorča je mix Aikida a Wing Chunu, naštěstí poslední tři souboje jsou výborný, ještě ten v bytě proti dvoum byl supr (má ho na starosti Mann), a Seagal na to furt má, neskutečná rychlost.. ale opět, většinou kamera snímala podlahu, proč ty vole? Bitky jsou natočeny hrozně a strašně mne to mrzí. Scénář je taky dost imbecilní, některé činy postav nedávaj smysl (když SS má tlumič na pistoli a Mann bez tlumiče, i když musej jednat potichu?) některý dialogy jsou úplně .... nevim, když se Mann zeptal týpka pro koho pracuje a on mu odpoví "pro šéfa", tak jsem se chytal za nos, jako Sami Naceri v Taxi. A ty flashbacky, filozofický kydy a sex v oblečení Seagala si mohli už odpustit. Takže to není ultimátní sračka, přeci jen obstojná akce to jakž takž drží a kvůli Mannovi by se na to měl každej kouknout, protože ta arogance Seagala je k pláči. A bolí to dvakrát tolik když se musím užírat s uvědoměním, že ten vůl na to pořád má. Jenže mi je už jasný, že zřejmě nic pořádného nenatočí. Komentář, co napsal Lateef je ideální shrnutí.(26.2.2016)