V hledáčku střelce

Clark Hunter

Kostýmy:

Lahly Poore
  • Acrobat

Film prezentujúci ako sa jednoduché riešenia môžu stať zbytočne prepálené a komplikované. T ak minimalistickému filmu sa vrtuľník vôbec nehodí a zhovadil všetko, čo sa dovtedy tak ťažkopádne prezentovalo a náhodou došlo aj k záveru. V nudnej neznamenitej réžii sa staroba stretla s mladým mäsom končiac sterilnou katastrofou. (videné 3.8.2019, Joj archív)(3.8.2019)

Po hodně dlouhé době jsem zase konečně někde viděl starýho dobrýho Majkla, navíc si zahrál ucházejícího psychopata, bohužel jeho herecký protějšek je latentní gay s hereckým nadáním larvy a motivace postav je víc než chatrná a potom se těm scénáristickým hovnům musíte už jenom smát a ten konec...nic debilnějšího jsem dlouho neviděl.Kdo je schopnej v roce 2014 natočit takovou zvratku, nemá to v palici asi úplně v pohodě.Dokud nahání Douglas toho homouška v pouští a u toho vám z repráku vrní motor toho nechutnýho Meďáku, je to sranda, pak už to jde jen a jen dolů.50%.(2.5.2015)

• Kaka

Douglas tak, jak ho máme nejraději. Úlisný a sebestředný finančník milionář. Namísto Gwyneth Paltrow má tentokrát neménně okouzlující Supermercedes, ale jinak je tahle snaha o žánrový survival spíše vyzněním do ztracena. Postava Jeremyho Irvina je často zvláštní - resp. její jednání těžce nelogické a scén, které občas nedávají hlavu a patu je tam víc, než by klasický divák čekající zábavnou hru na kočku a na myš byl ochoten odpustit.(28.10.2015)

Spoilery. Ambiciózny začiatok („Za týmto bodom žijú monštrá.“), stred priemerný a koniec ako z béčka. Poteší spálená výprava, ktorá pripomína skôr peklo na Zemi, než prírodnú rezerváciu. Rozhodne poteší Michael Douglas a fakt, že nehrá vyloženého čuráka, ale mierne polepšenú verziu svojich slávnych postáv z Wall Streetu a Hry. Nie je to žiadny beštiálny vrah a k tragédii dôjde vinou jeho nerozvážnosti a nie preto, že by to urobil naschvál. Naopak, mrzí ho to, čo urobil. Síce preto, že mu to zničí kariéru, OK, ale to už nie je dôležité. Cíti vinu. TO je dôležité. Situáciu následne skomplikuje jeho mladý sprievodca, ktorý sa spočiatku nechá podplatiť, aby to spoločnými silami zamietli pod koberec. Nakoniec sa mu to ale rozleží v hlave a rozhodne sa chlapíka udať polícii. To ale nemal robiť. Stáva sa lovenou korisťou. No hoci sa tu toho nejako extra veľa neudeje a dej upadne do monotónneho stereotypu, sám som prekvapený, že som sa celkom dobre bavil. Nad scenárom je však lepšie nepremýšľať, nakoľko je postavený na vratkých nohách. Hoci by bolo najjednoduchšie sprievodcu okamžite odbachnúť a jeho telo pochovať v púšti, kde by ho nikto nenašiel, Douglas príde s extrémne prešpekulovaným plánom: únavne ho desiatky hodín dňom nocou, sediac v džípe, poháňa pred sebou. Aby ho uštval. Polonahého, dehydrovaného (ale v priebehu deja do seba dostane tri litre vody, čo z neho urobí neporaziteľného Terminátora). V klimatizovanom džípe s bezodnou nádržou, kávomatom (!) a s plným kufrom munície. Neskôr však nemá problém hádzať po ňom šúľky dynamitu. OK, praskli mu nervy. Ale aj tak! Čudný je tiež nápad vyraziť osobne zastreliť jediného svedka zločinu, hoci som milionár a určite by som našiel profesionálneho zabijaka. Ale OK, aj toto sa dá vysvetliť tým, že chcel štvanie uzavrieť osobne. Proste ako vidíte, scenár je vystavený tak „všelijako“, aj to logiku dáva, aj nedáva...(25.2.2017)

• Torgal

Tento film nemá veľa čo ponúknuť, len starého Douglasa preháňajúceho po pustatine necharizmatického mladíka v trenýrkach. Aj s týmto minimom ingrediencii by to nebolo úplne márne, mladý skúša všelijaké ťahy, bohužiaľ možností veľa nemá (a tvorcov nič prevratné v tomto ohľade nenapadlo). Čo najviac filmu podráža nohy je jeho záver, ktorý je tak béčkovo dementný (Douglas sa vracia dokonať svoju pomstu a biedne zlyháva), že jasne nasmeroval výsledné hodnotenie na dve hviezdy. 4+/10(26.7.2018)

• - Natáčelo se ve Farmingu, v okolí Shiprocku a v rezervaci indiánského kmene Navajo. (PanZahadnyCZ)