Reklama

Reklama

V hledáčku střelce

  • USA The Reach (více)
Trailer
Dobrodružný / Thriller
USA, 2014, 91 min (Alternativní 96 min)

Co začalo jako nehoda, stalo se smrtící honičkou... Bohatý obchodník a lovec John Madec si najme mladého, ale zkušeného průvodce a stopaře Bena, aby ho doprovázel na lovecké výpravě do těžko dostupných skalnatých hor v jihozápadní části Mohavské pouště. Když John naslepo vystřelí na pohyblivý terč ve vzdálených skalách, namísto zvěře zastřelí starého zlatokopa, který se v jeskyni skrýval před sluncem. Ben trvá na tom, že případ musí ohlásit jako nehodu. Magnát Madec to vidí jinak. Pokud by se případ zveřejnil, konkurence by ho zničila, což nemůže dopustit. Zabití starce se musí utajit. Ben s tím nesouhlasí a pokusí se přivolat policii. Madoc ho násilím donutí svléknout se téměř donaha a vyžene do pouště. Na jihozápadě Mohavské pouště, kde v poledne dosahuje teplota 55 stupňů Celsia, běžný člověk bez vody nepřežije ani hodinu. Madocovi však na tom nezáleží. Svědka se musí zbavit. Ben nemá jak uniknout. V boji o život musí posbírat všechen um a dovednosti. Jen tak se může zachránit. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (8)

Trailer

Recenze (92)

verbal 

všechny recenze uživatele

Tak tu máme po Grizlym a Bekkántry v krátké době už třetí přežívák s medvědem. Tady to však není ani grizzly, ani baribal, nýbrž náckovský speciál M-B G63 AMG 6X6, extra dovezený pro film až z Reichu, který si mohou dovolit opravdu jen ti největší zmrdi. Pardon, chtěl jsem říct „úctyhodní legální podnikatelé se skvělým charakterem, popřípadě úspěšní distributoři drog“. Medvěd téměř nesleze z plátna, takže je hned zřejmé, kdo si „umístěním produktu“ zaplatil předraženou reklamu, a to včetně sdělení ceny pro americký trh a podrobné prezentace kompletní výbavy a funkčnosti toho ohyzdného polotanku za deset míčů. A určitě to nebyla Kateřina Alfa, která poslala svého nerudného dědka vyvenčit prostatu do arizonské pouště. Míša to celé sice profuní důstojně a i nad hrobem má v sobě pořád trochu toho Gordna Geka, avšak jeho oponent, hustý a zkušený to zálesák, tedy lépe řečeno zápoušťák, vypadá kdovíproč jako homoobčerstvení pro pederasty, hodil by se mnohem více pro role pohlavně zneužívaných gymnazistů a navíc jej ten Medvěd na celé přehrává. Rozhodně to však na dva herce a jedno hnusné auto, perverzně vybavené mikrovlnkou, presovačem a počítám, že i myčkou nádobí, mandlem, horkovzdušnou troubou a drtičem odpadků, není úplně špatný nebo nudný film a po vcelku zábavném honění se z toho dá určitě nějakých těch průměrných patnáct s úspěchem postavit. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Sympatický survival s dvěma sympatickými herci. Douglas v roli záporáka si roli dokonale užívá a sedí mu to( Víc takových rolí!). Děj je víceméně jednoduchý, ale to absolutně nevadí, poněvadž si film dokáže připoutat pozornost jinými atributy třeba drsnou desertní krajinou a slušnou atmosférou. Na můj vkus je film málo násilný a mohlo zde být také více vychytávek, což pokládám za jediný větší mínus. Finále překvapivé. PS: Výstřely ze Scouta byly boží a působivé. 65% ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Hezké širokoúhlé pouště Nového Mexika, sofistikovaný záporák Michael Douglas s koulervoucím 6x6 Mercedesem G63 a mlaďoch Jeremy Irvine, kterému s jeho seriálovou tvářičkou toho pouštního stopaře neuvěříte. Film jede docela zábavnou hru na kočku a myš, ale v závěru se shodí lacinými béčkovými nesmysly. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nehledejte za tím thriller nebo dobrodružství, tenhle pouštní duel mladého stopaře a senila neznajícího skrupulí a finanční tísně měl plně erotický rozměr. Efebofilní Douglas se ihned zamiluje a při pohledu na fotku průvodcovy přítelkyně začne žárlit. Několikrát nabídne nemalý finanční obnos či kariérový růst výměnou za povolnost, dokonce i kávu loungo a když je odmítnut, pod pohrůžkou násilí mladíka svleče do spodního prádla, aby se pak mohl desítky minut vilně kochat jeho tělem. Už jsem jen čekal, že stopaři doporučí na spáleniny od slunce jogurt, ale protože ho v ledničce svého luxusního vozu nemá, tak…no raději nemyslet. Všimněte si i podtextu vlézání do různých děr a skulin, čehož chce starý lovec ve vztahu s mladým masem „reach“, ale není mu dopřáno. Tahle osudová přitažlivost má pak očekávanou žárlivou dohru v ložnici mladíkovy přítelkyně.. Z části reklamní blok na nelidový Mercedes-Benz, z části reklama na Panthenol. Celkově komerční sdělení, že Jean-Baptiste Léonetti je neskutečný babral, jehož film spaluje nudou víc než oskar nad mohavskou pouští.. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Spoilery. Ambiciózny začiatok („Za týmto bodom žijú monštrá.“), stred priemerný a koniec ako z béčka. Poteší spálená výprava, ktorá pripomína skôr peklo na Zemi, než prírodnú rezerváciu. Rozhodne poteší Michael Douglas a fakt, že nehrá vyloženého čuráka, ale mierne polepšenú verziu svojich slávnych postáv z Wall Streetu a Hry. Nie je to žiadny beštiálny vrah a k tragédii dôjde vinou jeho nerozvážnosti a nie preto, že by to urobil naschvál. Naopak, mrzí ho to, čo urobil. Síce preto, že mu to zničí kariéru, OK, ale to už nie je dôležité. Cíti vinu. TO je dôležité. Situáciu následne skomplikuje jeho mladý sprievodca, ktorý sa spočiatku nechá podplatiť, aby to spoločnými silami zamietli pod koberec. Nakoniec sa mu to ale rozleží v hlave a rozhodne sa chlapíka udať polícii. To ale nemal robiť. Stáva sa lovenou korisťou. No hoci sa tu toho nejako extra veľa neudeje a dej upadne do monotónneho stereotypu, sám som prekvapený, že som sa celkom dobre bavil. Nad scenárom je však lepšie nepremýšľať, nakoľko je postavený na vratkých nohách. Hoci by bolo najjednoduchšie sprievodcu okamžite odbachnúť a jeho telo pochovať v púšti, kde by ho nikto nenašiel, Douglas príde s extrémne prešpekulovaným plánom: únavne ho desiatky hodín dňom nocou, sediac v džípe, poháňa pred sebou. Aby ho uštval. Polonahého, dehydrovaného (ale v priebehu deja do seba dostane tri litre vody, čo z neho urobí neporaziteľného Terminátora). V klimatizovanom džípe s bezodnou nádržou, kávomatom (!) a s plným kufrom munície. Neskôr však nemá problém hádzať po ňom šúľky dynamitu. OK, praskli mu nervy. Ale aj tak! Čudný je tiež nápad vyraziť osobne zastreliť jediného svedka zločinu, hoci som milionár a určite by som našiel profesionálneho zabijaka. Ale OK, aj toto sa dá vysvetliť tým, že chcel štvanie uzavrieť osobne. Proste ako vidíte, scenár je vystavený tak „všelijako“, aj to logiku dáva, aj nedáva... ()

Galerie (57)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Novém Mexiku, konkrétně ve Farmingu a v rezervaci indiánského kmene Navajo u skalního úkazu Shiprock. (PanZahadnyCZ)

Reklama

Reklama