Komentáře uživatelů k sérii (3)

Na seriál jsem narazil náhodou, při zahánění nudy, kterou jsem zaháněl společně se svou atraktivní manželkou, u programu Sky One. Upoutávka na druhou řadu seriálu s nádhernou scenérií Špicberk mě donutila zjistit si informace o seriálu, respektive jeho první řadě, podíval jsem se na první díl a už jsem v tom lítal. Projel jsem zdejší komentáře a moc jsem nerozuměl tomu, jak někdo může druhý až čtvrtý díl považovat za nudu, během které sledování zapíchl. Během těchto dílů, včetně dílu prvního, mě seriál právě chytnul a nepustil, musel jsem čumět dál a seriál dočumět. Kecám, jsem zatím v půlce, ale dočumění plánuju, samozřejmě se svou atraktivní manželkou, kterou seriál chytl také. Seriál nemá žádnou vatu, naprosto žádnou, není scény nebo dialogu, které by byly pro děj zbytečné, vše má své opodstatnění. Naštěstí to neznamená, že by v každé scéně byla obsažena informace, která má zásadní vliv na děj a divák by si měl proto činit poznámky, tak daleko seriál naštěstí nejde, a přestože je určen spíš pro náročného a pozorného diváka a nedá divákovi vydechnout, je to stále zábavná podívaná a ne seriálový hlavolam typu Ztraceni, u kterého se divák pomalu a jistě ztrácí, až se na seriál raději úplně vys..e. Prostředí Špicberk, kouzelná úvodní melodie a atmosféra připomínající Carpenterovu Věc , to jsou další plusy k už tak dobrému seriálu. Po pěti dílech dávám pět hvězd, těsím se na druhou, větší polovinu (oficiálně má seriál 11 dílů, a to i na stránkách Sky, ale dílů je k dispozici 12, v televizi při premiéře seriálu byly první dva díly odvysílány najednou), také na druhou sérii, a jako nefanoušek seriálů jsem velmi nadšen. Městečko Fortitude je skvělý seriál, pro sledování v lednových mrazech naprosto ideální. Blu-ray z V. Británie objednáno před pár minutami a jestli se UPS pochlapí, budu ho zítra dopoledne doma mít, abych mohl sledovat tento skvělý seriál ve vysokém rozlišení na domácím projektoru, samozřejmě s mojí atraktivní manželkou. /// U UPS se fakt pochlapili a já měl za necelý den od objednání z V. Británie blu-ray doma. Dobrýýý. Seriál jsem dokoukal a je to dobré až do konce, žádné veletoče, aby do sebe děj zapadal se nekonají, vše je logické a lehce vysvětlitelné. MENŠÍ SPOILER: S tou Věcí jsem se trefil víc, než jsem předpokládal, o důvod víc mít tento seriál rád. KONEC MENŠÍHO SPOILERU. Fakt paráda, jsem nadšen, brzy si všechny díly zopakuju.(1.2.2017)

Zatím opravdu NEJlepší mysteriózní seriál, který jsem kdy viděl. Určitě doporučuji všem, který mají tento žánr rádi. Děj je zasazený opravdu do neokoukaného prostředí, což je poměrně velké plus. PS: Pro ty, co se chystají dívat na seriál v češtině, velmi doporučuji sehnat si RADĚJI originální dabing a titulky. Neubere to tolik na zážitku, což bohužel český dabing mnohdy dělá.(12.4.2017)

Na serial ma upozornil môj osobný pilčík a spoločný úživatel dobrého moku.I ked som razantne rozmýšlal nad troma hviezdami,záverečná časť,drsná atmosféra a famozna hudba ma presvedčili o opaku.A tá zima....brrrrr.(19.4.2017)