Protigangová brigáda

Brigade antigangs

• Itálie

Pattuglia anti-gang

Francie / Itálie, 1966, 88 min

Kdysi zřejmě ano, ale dnes už je to velmi pomalé, průhledné, občas naivní, chvílemi tam, kde by to mělo drnčet napětím, úsměvné, celé jaksi neohrabané. Čas si vzal, co mu patřilo.(31.1.2015)

Jedním slovem - klasika. Toto jsou přesně ty francouzské kriminálně dramatické filmy, které v sedmdesátých letech hrály naprostý prim ve světové kinematografii. Kromě perfektních hereckých výkonů film vyniká dobrými dialogy a dramatickou hudbou. Co si víc přát?(5.9.2010)

Velmi dobrá staromódní kriminálka. Celému snímku dominuje kombinace hudby a obrazu, ta mě hrozně bavila od začátku až do konce. Některé scény však vyznívají trochu nereálně a některé jsou zase patetické. Patos ale do takovýchto snímků docela dobře zapadá. (současný průměr 68 % absolutně neodpovídá kvalitě snímku. Viděl bych to na 80 - 85 %)(17.2.2008)

Francuzske kriminalky starej skoly, ked francuzsky film este mal cveng vo svete. Galabru hral hlavne v komediach, malokedy ho bolo vidno v kvalitnych filmoch ako toto : 80 %(14.10.2020)

Tento film som si zapamätal, lebo v ňom hrá môj obľúbenec M. Galabru. Klasická kriminálka len priemernej úrovne. Hodnotím 60%.(30.9.2006)