The Possession of Michael King

Gabor Norman

Kostýmy:

Francine Lecoultre
  • Campbell

Pro mě lehký podprůměr, nebylo to zlé ale bohužel jsem u toho celkem často zíval a jak už jsem někde psal je mi dost blbě už z těch předvídatelných konců které nejsou ani šokující, ani strašidelné ale spíše hloupé. Nicméně co musím pochválit je ta atmosféra která je povedená a sem tam umí i vystrašit, dalším plusem je hlavní herec který je solidně uvěřitelný. Ale bohužel zbytek je spíše negativum, příběh je hodně slabý, některé scény jsou k smíchu a ten konec prostě neodpustím. Duchařina na kterou si za chvíli nevzpomenu.(26.8.2014)

• sedm.1

Z tohoto snímku si odnáším skutečně zvláštní pocity, neboť přestože ho nepovažuji za nikterak strhující, napínaví, či atmosférický a v podstatě mě vlastně ani nějak moc nebavil, tak přesto se mi nějakým zvláštním způsobem dostal pod kůži a pořád se mi vrací do hlavy. A já si kladu otázku, čím to je sakra způsobený? Určitě tedy ne found footage zpracováním, kdy mám jinak tento subžánr opravdu rád a vyhledávám ho, baví mě a ve většině případech mě dostává do varu, tady na mě toto zpracování ale jaksi vůbec nezafungovalo, a navíc nějaké záběry byly pořízeny právě z pohledu handcamu a jiné zas klasicky, což také na výsledném dojmu příliš nepřidalo. První polovina filmu pak byla doslova smrtonosně nudná, natahovaná, dějově prázdná, prostě o ničem, naštěstí v druhé polovině se to celé poměrně slušně rozjelo, a nejspíš právě tento úsek způsobil, proč mi Possession of the Michael King nakonec tak uvízl v paměti, ovšem není to zapříčiněno ani tak zajímavějším, či výraznějším dějem, ale spíš určitými momenty, které byly vážně silné, stylové a opravdu působivě zpracované, a ve výsledku pak hodně ovlivnily a v podstatě i napravily celkový dojem. Za velké pozitivum filmu jinak musím určitě ještě zmínit představitele hlavní role, který podal skutečně výrazný výkon a ke konci z něj šel vážně až strach, svou rozdvojenou osobnost podal hodně přesvědčivě a celý film také opravdu oživil a kvalitativně povýšil. Já jsem z tohoto snímku ale zkrátka vážně na vážkách, nicméně jednou věcí jsem si jistý, a to že jeho tvůrce, David Jung, je talentovaný a stylový filmař, o kterém bychom nemuseli slyšet naposled, pokud tedy ovšem ještě někdy něco vůbec natočí. Právě jeho práce zde totiž budí ten zcela jasně nejpřesvědčivější dojem.(26.4.2015)

• grizly007

Neni to nejhorší nicméně mě doslova sere když se lekačky podporují nesmylně zvýšenou hudbou či zvukovým efektem bylo to zde rušivé a velmi si to chtělo pomáhat tam kde na to film nestačil sám o sobě. Působí to celý trošku amatérsky , ale viděl jsem už větší kraviny. 83minut s přetáčením se přežít dalo.(25.10.2014)

„The Possession of Michael King“ není skvělý film, není to ani úchvatný horor, ale to, jak je provedený, z něj v rámci found footasge žánru dělá nadprůměr. Jsou zde scény, které vás mohou vyděsit, ale spíše zde jsou scény, které vás zhnusí, ale i tímhle způsobem může horor fungovat. Jak jsem k found footage skeptický, tak tohle je jeden z těch zářných příkladů, že sem tam to jde ještě jinak a trochu novátorsky.(12.11.2014)

Řekl bych děsná blbina...není tomu tak! Jistě..další démon, další rodinka, další natáčení na kamery. Bál jsem se, Hlavnímu protagonistu umřela žena a zůstala malá dcerka. Chlap se rozhodne že na sobě vyzkouší zač je toho loket, že mu to připadne vtipné...no pak už nepřipadne. Nevím nakolik je to herectví a na kolik filmařina/efekty, ale tohle? Paráda! Bylo to strašidelné až moc, hnusné a s dobrými hereckými výkony...Hezky jsem se bál a někoho by to...POSEDLO! ;-) 70%(26.11.2014)