The Possession of Michael King

Scénografie:

Gabor Norman

Kostýmy:

Francine Lecoultre

Tak tohle bych nečekal. Tomuto FF jsem skoro vůbec nevěřil a ono mě to bavilo jako prase. Výborná atmosféra první poloviny, která mě donutila se zachoulit pod peřinu a ani se nehnout. Výborné lekačky, u kterých jsem vždy poskočil až k sousedovi. Natož druhá polovina, příjemně hororová, temná a vcelku akční. Démon totiž začne ukazovat co umí a je to nářez. Je to hezky i uvěřitelně natočeno a také příběhově to není nejhorší. Vážně překvapivé FF tento rok.(5.9.2014)

Skvělé!!! Žádný nudný rozjezd, jak je typické pro horory, hned se něco děje! Napínavý a jeden z nejděsivějších hororů tohoto roku. Skvělé, možná i lepší, než skvělý film o démonech jménem The SHRINE. Démon skvělý, nemám co vytknout.(5.5.2015)

• George Stobbart

Michael King je zarputilý neveriaci, ktorého smrť manželky vyprovokuje do extrému, až kým sa na vlastnej koži (doslova) nepresvedčí, že keď bude na nadprirodzenuô dostatočne dlho pi*ovať, tak mu nadprirodzenuô môže vypi*ovať aj naspäť. Pomerne vyčerpávajúci found footage príspevok do hororového possession subžánru, ktorý by podľa mňa fungoval dobre ako kraťas, no na plnej dĺžke som ho už príliš nezvládal a skôr som čakal na záver. Ten bohužiaľ (tak ako celý film) nijak nenadchol a iba obstojne uzavrel dovtedajšie stereotypné a predvídateľné dianie. Samozrejme sú aj omnoho horšie found footage počiny, takže pozerať sa to v pohode dá, nevyzerá to nijak zle a dokonca to má občas pekné, napínavé a atmosférické chvíľky. Má to však aj zbytočne otravné ľakačky; lacno sa spoliehajúce na útrpne hlasné zvuky a celkový dojem z toho proste nemám príliš vysoký.(21.8.2014)

„The Possession of Michael King“ není skvělý film, není to ani úchvatný horor, ale to, jak je provedený, z něj v rámci found footasge žánru dělá nadprůměr. Jsou zde scény, které vás mohou vyděsit, ale spíše zde jsou scény, které vás zhnusí, ale i tímhle způsobem může horor fungovat. Jak jsem k found footage skeptický, tak tohle je jeden z těch zářných příkladů, že sem tam to jde ještě jinak a trochu novátorsky.(12.11.2014)

• Havaj8

Přijde mi už opravdu velká nouze vymejšlet příběh o tom, jak se někdo nechá dobrovolně posednout démonem. A pak se tomu ještě diví co se to děje. Nebo možná ani nediví, protože je absolutně mimo. Co by za to dali lidi, který to posedne samo od sebe. Mě to nepřišlo ani pořádně promyšlený, proč měl vůbec zapotřebí něco někomu dokazovat. Sice ztratil ženu, ale furt měl prostě dceru na krku. Tak proč riskovat? A tohle mi prostě vrtalo hlavou. Co se týče samotnýho hororu, tak si to víceméně vystačilo bez extra triků jenom s lekačkama. Ale moc mě to neoslovilo. Přehnaná byla až ta úplně poslední scéna pod autem.(1.9.2016)