The Possession of Michael King

Scénografie:

Gabor Norman

Kostýmy:

Francine Lecoultre

Letošní slibovaná porce ''nadupaných'' hororů dopadla silně pod očekávání.Slušná Annabelle měla být jasným letošním hitem a jen díky schodě náhod je to spíš ucházející žánrovka, kterou člověk lehce nadhodnotí díky té děsivé scéně ve sklepě.Jessabelle je zase obyčejný dvd horor, který vykrádá úplně všechny a všechno a v kině nemá co pohledávat.Další slibovaný nářez měla být Ouija a to zatím vypadá taky na pěknej průser (zatím jen z recenzí, sám jsem neviděl) takže letošní kino horory zatím samé zklamání.Díky bohu, že americká produkce letos vyprodukovala solidní řádku hororů, které se mimo Usa do kin nedostaly.Jedním z nich je i posednutí Míši Kinga (nesnáším tyhle hloupý názvy se jménem, co vám hovno řekne) Atmosféru to má jako prase, výtečný lekačky (nepamatuju si, kdy naposled jsem se u hororu tak cukal) hlavní herec předvedl famózní herecký koncert a vůbec to celé vizualně i technicky je naprosto výtečný.Nenápadný film, který překvapil v mnoha ohledech a stal se bez debat hororovým překvapením roku, bohužel zdejší složení polomozků nedovolí těmto nadějným filmům větší hodnocení, než je ubohých 54%.Objektivní kvalita na solidních 70% a kdyby byl konec trochu odvážnější a né zase o ničem a bez momentu nějakého překvapení, dal bych možná i 5*, bohužel ale konec byl nedotaženej a vzal hodně sympatií, přesto ucházející žánrovka, která své letošní kino bráchy strčí do kapsy všema deseti.70%.(12.11.2014)

První počin Davida Junga dopadl lépe, než jsem čekal. Po těch neskutečně trapných a slabých vymítání a posednutí přišel s tímto velice originálním zpracováním, které nenadchne ani triky, ani příběhem, ale zaujme lekačkami a děsivou atmosférou. Pokud si tento reža dál podrží svůj standart a ještě ho povíší, může to být klído další Wan. Uvidíme zda tohle nebyl jeho zároveň poslední film! Bohužel k vyššímu hodnocení ještě málo chybělo. 50%(6.12.2014)

• Havaj8

Přijde mi už opravdu velká nouze vymejšlet příběh o tom, jak se někdo nechá dobrovolně posednout démonem. A pak se tomu ještě diví co se to děje. Nebo možná ani nediví, protože je absolutně mimo. Co by za to dali lidi, který to posedne samo od sebe. Mě to nepřišlo ani pořádně promyšlený, proč měl vůbec zapotřebí něco někomu dokazovat. Sice ztratil ženu, ale furt měl prostě dceru na krku. Tak proč riskovat? A tohle mi prostě vrtalo hlavou. Co se týče samotnýho hororu, tak si to víceméně vystačilo bez extra triků jenom s lekačkama. Ale moc mě to neoslovilo. Přehnaná byla až ta úplně poslední scéna pod autem.(1.9.2016)

Tak tohle bych nečekal. Tomuto FF jsem skoro vůbec nevěřil a ono mě to bavilo jako prase. Výborná atmosféra první poloviny, která mě donutila se zachoulit pod peřinu a ani se nehnout. Výborné lekačky, u kterých jsem vždy poskočil až k sousedovi. Natož druhá polovina, příjemně hororová, temná a vcelku akční. Démon totiž začne ukazovat co umí a je to nářez. Je to hezky i uvěřitelně natočeno a také příběhově to není nejhorší. Vážně překvapivé FF tento rok.(5.9.2014)

Mockumentární found footage. Už to samo o sobě ve mě nevyvolávalo zrovna velká očekávání, ale světe div se, ono to nedopadlo zase tak zle. nejspíš to bylo i tím, že všechno bylo přehledné, kamera nezrnila a nekmitala a některé pasáže měly i klasický formát. A, což je v tomto subžánru novinka, tu byl opravdický herec, který opravdicky hrál. A vůbec ne špatně. Jako debut hodnotím Kinga kladně a Davida Junga si budu do budoucna určitě všímat. 60%(9.11.2014)