Priniesla niečo zaujímavé, zaujímavé zvraty. Krásne pravé pohľady na škótske krajiny. Láska ako inak je tu dominantnú pozíciu, potom sa človek dozvie prečo. Tých prvých šesť častí, bola hlavná predstaviteľka svojou nedostupnosťou robí zo sebou ešte zaujímavejšiu postavu a plnú tajností, čo nie je na škodu. Po Wedding si nám otvorila srdce. Za prvých 8- 70 %, postupne ako pribúdali časti 9 - 13 to stúpalo na 78 % a koncové tri časti poukázali doslova, na čisté šialenstvo Jacka Randalla --------> /85 %/. Caitrona Balfe ma nádherný hlas, neviem prečo sa hanbí spievať (The Watch). škoda, že nenaspievala zvučku, bolo by to o to ešte išiel (nie, žeby Kathryn Jones to naspievala zle!) Caitriona Balfe a Sam Heughan, sú výbornými rozprávačmi. Prvá séria je celkom slušná a komorná. /85 %/(11.6.2016)

Nádherné zpracování knižní předlohy.... nepředvídatelné zvraty, úchvatná kamera zabírající překrásnou skotskou krajinu, a ti dva (Caitriona a Sam) to tam opravdu rozjíždí ve velkém. Láska a tajemství jsou hnacími motory tohoto seriálu. Jen tak dál.(7.11.2017)