Svatba (S01E07) (epizoda)

 • USA

  The Wedding

Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2014, 57 min

Režie:

Anna Foerster

Kamera:

Neville Kidd

Hudba:

Bear McCreary
 • PenelopaW
  ****

  Tenhle díl, jak píše Jenda, příběh nikam neposunuje, zato je takovým malým odlehčením po Jonathanu Randallovi a před dalším setkáním s ním. Oceňuji komediální prvky přípravy svatby - shánění kněze, zajištění prstenu či šatů, pobavila jsem se. A na to, jak Claire pořád vzdychá, že se chce vrátit domů, si sakra užila svatební noc. Jen na konci velké zklamání z Dougala - co na té emancipované sestřičce všichni vidí?(2.5.2019)

 • Jenda
  **

  Červená knihovna vysokého kalibru a epizoda, ktedá příběh nikam neposunuje.(23.11.2017)

 • 1mArc0
  ***

  Povedzme, že si „cením“ tu „poctivosť“ ako do detailov popísať posledných 20 minút epizódy. :) Predsa to ničí filmárčinu, no nie aká nádhera („nádhera“) jedno z tých dvoch slov je sarkazmus. A následný opis predchadzajúcej, povedzme časti. . Som zvedavý, za čo je tých 5 hviezd? Prečo to vôbec píšem. To neviem. /65 %/(6.6.2016)

 • retrogirl2
  *****

  Top díl!(19.8.2018)

 • - Scéna svatby Claire (Caitriona Balfe) a Franka (Tobias Menzies) měla být původně zařazena doprostřed posvatebního rozhovoru Claire s Jaimem (Sam Heughan). Ve střižně ale nakonec byla zařazena na začátek dílu. [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2) (PenelopaW)

 • - Režisérka Anna Foerster, která natáčela tuto epizodu, se ve svých dílech hodně zaměřuje na záběry rukou, kterými vysvětluje určité věci – v tomto případě vývoj vztahu mezi postavami, jejich sbližování a sílící pouto. [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2) (PenelopaW)

 • - Až do této epizody byly scénáře psány pouze z pohledu hlavní ženské hrdinky. Protože nebylo možné opustit najednou její zorný úhel, scenáristka Anne Kenny vyřešila situaci Jaimeho vyprávěním o svatebních přípravách. [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2) (PenelopaW)