Francouzská část k mýmu překvapení dost dobrá, se silnýma momentama a místy i hodně vtipná (hlavně E02), návrat do Skotska pak samozřejmě neméně dobrej, vlastně i lepší o to Skotsko. Jen ten poslední, dvojnásob dlouhej díl mi přišel takovej trošku míň nabušenej oproti zbytku sezony, nikoli však špatnej.(12.7.2016)

Bienvenue en France... druhá série za tou první ani trochu nepokulhává, je překvapivá, napínavá a opět plná zvratů a překvapení...(7.11.2017)

Musim říct že od té doby co přijeli do Francii se mi to moc nelíbí, Francouzi jsou nechutný, oplzlí a to jim zůstalo do teď. Irsko je proti tomu takové čisté... Ještě že se vrátili. No Podlední díl byl super :)(6.6.2016)

Opravdu jenom velmi vzácně se přihodí, že je druhá série nějakého seriálu lepší, než první. U Cizinky se to stalo. Zdobností francouzského dvora, řešením časových paradoxů, celým jedním dílem o bitvě, eliminací zbytečných milostných scén mezi Claire a Jamiem a cestováním nejen mezi obdobím po Druhé světové válce a Skotskem 18. století, ale také do války samotné, do padesátých a šedesátých let 20. století, se z druhé série stala nadprůměrná záležitost. Musíte samozřejmě akceptovat určitou béčkovost celého seriálu, ale jakmile se tak stane, bavíte se tu téměř celou sérii a chcete znát následující díl a tuhle zábavnost a poutavost by mohly Cizince závidět i papírově daleko silnější a chytřejší seriály (House of Cards, American Crime Story). Čisté tři hvězdičky.(6.6.2017)

Druhá řada velmi dobrého historicko-romantického seriálu. První díly této série se ale značně liší od toho, na co jsme byli zvyklí v předešlé sérii. I samotné hlavní postavy, Claire a Jamie, si musejí zvykat na nově nabyté postavení, které získaly svým příchodem do Francie. Tomu také odpovídají prvotní tři, čtyři epizody. Zásadní změnou ve vyprávění je rozhodně návrat jedné dobře známé postavy, která konečně příběh pořádně roztočí na vyšší obrátky, jelikož to začínala být nuda. To nejlepší si tvůrci, ale přeci jen nechali až do druhé poloviny série, kdy se naši hrdinové vracejí zpět na tvrdou skotskou vysočinu, aby zde vedli Jakobitské povstání. Tato část je rozhodně výborná a možná předčí i některé díly z předchozí řady. Na druhou stranu třeba prodloužené finále seriálu se vyvíjelo naprosto jiným způsobem, než jsem očekával, i když také zajímavým. Celkově, ale druhá série splnila mé očekávání a už se těším na třetí.(9.8.2016)