Reklama

Reklama

Epizody(13)

Videa (5)

Trailer

Recenze (8)

Eleanor05 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Opravdu jenom velmi vzácně se přihodí, že je druhá série nějakého seriálu lepší, než první. U Cizinky se to stalo. Zdobností francouzského dvora, řešením časových paradoxů, celým jedním dílem o bitvě, eliminací zbytečných milostných scén mezi Claire a Jamiem a cestováním nejen mezi obdobím po Druhé světové válce a Skotskem 18. století, ale také do války samotné, do padesátých a šedesátých let 20. století, se z druhé série stala nadprůměrná záležitost. Musíte samozřejmě akceptovat určitou béčkovost celého seriálu, ale jakmile se tak stane, bavíte se tu téměř celou sérii a chcete znát následující díl a tuhle zábavnost a poutavost by mohly Cizince závidět i papírově daleko silnější a chytřejší seriály (House of Cards, American Crime Story). Čisté tři hvězdičky. ()

Helo 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Francouzská část k mýmu překvapení dost dobrá, se silnýma momentama a místy i hodně vtipná (hlavně E02), návrat do Skotska pak samozřejmě neméně dobrej, vlastně i lepší o to Skotsko. Jen ten poslední, dvojnásob dlouhej díl mi přišel takovej trošku míň nabušenej oproti zbytku sezony, nikoli však špatnej. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

2. série Vážka v jantaru přináší velmi příjemnou změnu lokací, Claire a Jamie přesidlují do Paříže, kterou hraje velice fotogenická Praha. Drama stíhá drama, intriky na královském dvoře jsou jen pro velmi zkušené. A samozřejmě i vztah našich hrdliček prochází četnými zkouškami, Claire čeká dítě a Jamie bojuje se svými démony s tváří Randalla... Druhá polovina série je bohužel opět jen blátivé Skotsko a můj zájem upadá. Musela jsem si od seriálu v této fázi odpočinout. Čím dál tím víc vidím v Outlanderové mix Highlandera, Angeliky a Xeny, ačkoli autorka se odkazuje na jeden starý díl Doctora Who. Opravdu není nutné přidávat další dějové linky ze 60. let 20. st. a rozvíjet tehdejší popkulturu ve stylu seriálových Avengers, později bude čas i na Dark Shadows. ()

neo93 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhá řada velmi dobrého historicko-romantického seriálu. První díly této série se ale značně liší od toho, na co jsme byli zvyklí v předešlé sérii. I samotné hlavní postavy, Claire a Jamie, si musejí zvykat na nově nabyté postavení, které získaly svým příchodem do Francie. Tomu také odpovídají prvotní tři, čtyři epizody. Zásadní změnou ve vyprávění je rozhodně návrat jedné dobře známé postavy, která konečně příběh pořádně roztočí na vyšší obrátky, jelikož to začínala být nuda. To nejlepší si tvůrci, ale přeci jen nechali až do druhé poloviny série, kdy se naši hrdinové vracejí zpět na tvrdou skotskou vysočinu, aby zde vedli Jakobitské povstání. Tato část je rozhodně výborná a možná předčí i některé díly z předchozí řady. Na druhou stranu třeba prodloužené finále seriálu se vyvíjelo naprosto jiným způsobem, než jsem očekával, i když také zajímavým. Celkově, ale druhá série splnila mé očekávání a už se těším na třetí. ()

Galerie (337)

Zajímavosti (4)

  • Při natáčení 2. řady seriálu strávili autoři v natáčecích lokacích mnohem méně času, než by se dalo čekat. Kupříkladu v Praze se natáčelo pouze jeden týden, čistě kvůli exteriérům. [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2] (PenelopaW)
  • Kostýmy pro druhou řadu seriálu byly připravovány už od poloviny první série. Vše bylo vyráběno speciálně pro seriál, přičemž byl kladen důraz na detail a historickou věrnost. Po návratu natáčení do Skotska však zůstal rozpočet tvůrčího týmu Terry Dresbach značně ztenčen, nebylo možné nakupovat nové kostýmy a bylo nutné improvizovat. Řada Skotů v 2. řadě tak má nikoli tkané, ale pouze malované tartany.  [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2] (PenelopaW)
  • Scéna v 7. minutě, kdy Claire (Caitriona Balfe) jde po „francouzské“ ulici k léčiteli (Dominique Pinon), byla natáčena v České republice v Praze na Radlických schodech s výhledem na Nerudovu ulici (Praha 1). (Rosalie)

Reklama

Reklama