Kiseidžú: Part 1

Parasyte Part 1

(neoficiální název)

Horor / Sci-Fi / Thriller

Japonsko, 2014, 110 min

Manga Kiseijuu patří mezi mé oblíbené. Když jsem se minulý rok dozvěděl, že se chystají adaptace tohoto 25 letého klenotu, tak jsem zpozorněl. První jsem viděl anime adaptaci a přišlo obrovské zklamání. Absolutně nevystihly atmosféru knih, Šiniči je tam nesympatický, hudba k tomu nesedla a animace taky nic moc. Nemluvě o cenzuře (vynechání pár žhavějších scén). Začal jsem se bát jak dopadne hraný film. Film nakonec není vůbec špatný, jde o volnější adaptaci a vůbec to nevadí. Přeci jen 8 knih nacpat do dvou filmů, který nemaj ani po 2 hodinách by bylo nemožné, když to nedokázali ani v anime, které mělo délku přes 8 hodin. Postavy jsou fajn, hudba perfektní, animace hodně povedená. Celkově hodně slušný kousek. Rozhodně se už těším na druhou část. S cz titulky u Hanabi.(19.7.2015)

Díky tomu, že tady filmaři musí nacpat skoro 8h seriálu do dvou filmů je děj patřičně nahuštěný a scénář krásně osekaný o všechny ty přiblblé pseudofilosofující monology a tím pádem jde bezesporu o stravitelnější záležitost.. Na druhou stranu, celé by to šlo natočít (zahrát, zrežírovat, nasnímat) rozhodně lépe a ve výsledku nejde o nic strhujícího.(16.10.2016)

Ach ti Japonci. Chvíli nebudete vědět, jestli je to komedie, nebo film pro celou rodinu. Za další chvíli ale budete vrženi do jistoty, že tohle opravdu pro rodinu není. Tady je gore, za které by se nemusel stydět žádný hororový film. Navíc digitální triky jsou skutečně povedené a já je většinou moc neoceňuji. Na druhý díl jsem rozhodně zvědavý.(12.6.2015)

GORE LOUTKOVÉ DIVADLO VE STILU PARASITE EVE, ŘÍZNUTÉ THING A PROTOTYP... Z neskutečně parádními triky. Jako že závěrečný působyví šavlink byl nic moc v porovnáním ze vším co na vás během filmu hodí oko, či chapadlo... nebo jinou nepravděpodobnou část těla. Či přerod hlavního hrdiny od vystrašeného běžného šprta v elitního zabijáka který se tak vydává na cestu mstitele, který se s tím věru moc nesere" Víz Part. 2 Tak.. takhle to podle mě funguje dobře... otravná až infantilní simbióza chlapce a simbionta (parazit?) která se postupem času mění na oboustrané porozumnění a přátelství... kdy si snaží pomáhat obě strany... navzdory velmy ponurému a táhlému příběhu (na 110min) Je už věc druhá... Holt podivná východní kultůra. V jednom je odbivujem... a v jednom absolutně nechápem. Takže tohle ani neřeším. Mě to přišlo zabavné, leč místama nudné... a natahované .. schingi, ačkoliv jeho osobnost tvořilo jen oko.. a vše komentující ústa z párem vkusných šavliček. :) Které skryvají nejedno překvapení v rukávu. :D Mě velmy oslovila a na druhý díl se určitě rát podívám.. což potom anime samotné. :) Co bych chtěl určitě vystihnout je desing monster, který je skutečně děsivý a originální... Gore scény k tomu už tak nějak patří, to vystihovat nebudu. No a tradičně sound, parádní... Jen ještě trošku oživit tu atmosféru a bude to dokonalí. Za mě rozhodně to 4 hvězdy má... a vy neznavýchoďnáci... si můžete třeba... víte co, trhnout rukou! :D(28.7.2015)

Magický úvod i záver naznačoval niečo veľkolepé a nadčasové, niečo ako kultový Matrix, ale potom očakávania prirýchlo opadli. Zaradenie do kategórie horor-komédia je v poriadku, ale práve s týmto mám problém. Na komédiu málo vtipné a na horor málo temné a strašidelné. Nápad ako taký je skvelý, ale spracovanie má veľké rezervy. Viem si predstaviť čo za kult by z tohto scenára dokázal dostať napr. taký James Cameron, ale japonský režisér ním samozrejme nie je. V Japonsku mal vraj film veľký úspech, tak neviem či sa so mnou niečo deje alebo jednoducho nie som z Japonska...Dám ešte šancu pokračovaniu, ale toto iba priemer. 60%.(7.8.2016)