Epizody(8)

The Honourable Woman (Ctihodná žena) sa odohráva v zložitom prostredí medzinárodných vzťahov. Spája v sebe motívy rodinného dedičstva, medzinárodného obchodu a výziev svetovej politiky.
Hlavná hrdinka Nessa Stein (Maggie Gyllenhaal) nečakane zdedí zbrojársky podnik svojho otca, ktorého zavraždili, keď boli ona a jej brat ešte deti. Obaja boli svedkami otcovej vraždy, čo v Nesse zanechalo istý odpor voči zbraniam a násiliu. Keď sa rozhodne svoju zbrojársku spoločnosť transformovať za účelom poskytovania špecifickej technológie určenej na vybudovanie komunikačných sietí medzi Izraelom a západným brehom Jordánu, ocitne sa medzi dvoma mlynskými kameňmi, kde na jednej strane stojí medzinárodný tlak na podporu zmierenia medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi a na strane druhej drsný obchod so zbraňami.
Ako tridsaťročná, už známa podporovateľka projektov zamierených na ukončenie izraelsko-palestínskeho konfliktu, získa post poslankyne britskej Snemovne lordov, čo vyvolá sériu dramatických reakcií medzinárodných lídrov. Rolu tu zohrávajú aj manipulácia verejnej mienky a špionážne siete. Nessa sa však nevzdáva, pretože jej úsilie reprezentuje predovšetkým jej osobný cieľ napraviť nesprávne rozhodnutia z vlastnej minulosti. (misterz)

Recenze uživatele segovesus k tomuto seriálu (1)

Ctihodná žena (2014)

Čekám, co z toho bude, po prvním dílu v tom vidím potenciál, ale to tempo, jak na uspání hadů. Britský Homeland to rozhodně není. Skóre přes 8 na IMDB mi říká, abych to ještě zkusil. ()