poster

Jízda na tygru

 • Itálie

  A cavallo della tigre

 • Slovensko

  Jazda na tigrovi

Komedie

Itálie, 1961, 104 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Matty
  ***

  Fraškovitá útěkářská komedie, oživena nespolehlivým vypravěčem, notorickým lhářem, který se za katr dostal za předstírání přepadení sebe samého, je v závěrečném aktu násilně předělána na neorealisticky syrovou sociální satiru, ukazující odvrácenou stranu italského ekonomického zázraku (což odpovídá skutečnosti, že film režíroval „růžový“ neorealista). Stejný dojem neucelenosti vzbuzuje jednorázové, pouze zvýrazněním sociálně-realistické tematické roviny motivované odbočení od vyprávění v „první osobě“ (rozhovor jednoho z vězňů s manželkou, kterému protagonista nebyl přítomen). Postupný přechod od ironického nadhledu k melodramatickému patosu doprovází náhlá (a tudíž nepřesvědčivá) snaha ukazovat uprchlíky v lepším světle. Vzhledem k tomu, že před námi většinu času defilovali jako banda zaměnitelných imbecilů, je těžké začít si jich najednou vážit a soucítit s nimi. Silné herecké obsazení a pár vtipně komponovaných záběrů rozpaky z nesoudružnosti vytěsnit nedokáží. 60%(26.2.2014)

 • Flego
  ***

  Ukecaná komédia, hodne melodramatická, inokedy drsne komická, v každom prípade herecky na veľmi dobrej úrovni. Rozprávanie "v prvej osobe" hlúpučkého zlodejíčka dodáva filmu šmrnc, ale úprimne očakával som zábavnejšiu jazdu. Štvrtý komentár.(10.3.2015)

 • anderson

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 21.7.1968, réžia českého znenia = VĚRA BAREŠOVÁ (18.2.2011)(18.2.2011)

 • Terva
  ***

  Scénář : Luigi Comencini, Agenore Incrocci, Mario Monicelli a Furio Scarpelli. Produkce : Alfredo Bini. Hudba : Boris Vian. Je tu sice psáno komedie, ale Jízda na tygru je spíše vážněji pojatá a Nino Manfredi se spíše mračí.(9.6.2011)

 • Martin741
  ****

  Skoda, ze vacsina ludi pozna Maria Adorfa ako Santera z Mayoviek a z Via Mala. Tuna hra zlodejicka v base, ktory chce utiect , potom sa ale veci komplikuju. Ako sa komplikuju a kde, to si uz divak musi zistit sam - najlepsie pozeranim filmu. Film je to hodne ukecany .. za mna to ale bolo v pohode, ked som si odskocil na hajzl, taxom sa opat dosta do deja : 77 %(13.9.2020)