Po rozvodu se Allyson přestěhuje se svou devítiletou dcerkou Claire do starého domu za městem. Poté, co Claire najde starou panenku, kterou v domě nechali předchozí nájemníci, začne Allyson na své dceři pozorovat zlověstné změny... Poté, co se Allyson Simonsová rozejde se svým manželem Jonathanem, přestěhuje se i s devítiletou dcerkou Claire do velkého starého domu na venkově. Brzy se však dozví, co před ní její realitní makléř zatajil - že tu byla před pěti lety brutálně vyvražděna celá rodina. Jak Allyson, a později také Jonathan, s hrůzou zjistí, v domě zůstala ďábelská jihoamerická panenka. Ta dřív patřila desetiletému chlapci, jenž byl za smrt své rodiny zodpovědný. Nebezpečná hračka nakonec začne ovládat i Claire a promění ji v děsivé, vražedné monstrum, v němž už Allyson s Jonathanem nedokáží rozpoznat svou holčičku. (HBO Europe)

MM_Ramone

Po rozvode sa atraktívna blondýna Alyson Simonová presťahuje spolu so svojou deväť ročnou dcérou Claire do malého, pokojného mesta. Kúpia si starší, veľký dom v tichej štvrti. Vôbec netušia, že pred piatimi rokmi sa tam odohrali desivé udalosti. Došlo tam k viac násobnej vražde. Malá Claire hneď prvý deň v dome nájde odpornú, starú panenku. Veľmi si ju obľúbi. Doslova začne byť ňou posadnutá. Jej správanie sa radikálne zmení. Začne ju ovládať jej desivá bábika. Je to totiž "Panenka z pekla". ** ()

LIVINGDEAD

Panenka je hnusná, ale vraždy jsou slabé. Žádná krev, bez napětí, oběti padají jako hrušky a přitom vlastně nejde nic vidět. Prostě TV horror do 12 let nevhodný. ()

ricci.s

Rozvedená matka sa so svojou malou dcérou presťahujú do nového domu, v ktorom pred 5 rokmi posadnutý fagan vyvraždil celú rodinu. Dcéra nájde podivnú bábiku a roztočí sa kolotoč vrážd, pri ktorom postavy umierajú ako na bežiacom páse. Dokonca by som povedal, že toľko zamordovaní ako bolo tu som v žiadnom horore už pekne dlho nevidel. Len keby boli aspoň o trochu zaujímavejšie a krvavejšie - nejaké tie výbuchy, uhorenie, pád z okna či nôž v chrbte mi v dnešnej dobe veľmi pútavé neprídu. Ale aspoň sa vkuse niečo deje, film nenudí a má dostatočne rýchly spád. Aj keď je to od začiatku do konca predvídateľné. Síce, na druhej strane, čo sa dá očakávať od televízneho béčka o vraždiacej bábike, že? Nič iné, len prostoduchú vyvražďovačku. Aspoň v týchto medziach to celkom klape. Po Annabelle tu máme Lilith, ktorá nie je ani trochu desivá, ale aspoň nikoho neušetrí a zľutovanie rozhodne nemá. Syfy tradične neohúrilo, ale ani nesklamalo. ()

Bloody13

Srpnová bída pokračuje - tři z posledních čtyř hororů dopadly skoro tragicky, a nemění se to pro mě ani s děvkou Lilith. Ta se převtělila do jedné z nejnudnějších panenek B (C?) - filmů vůbec. Nechci moc prozrazovat... ale víte co? Já na nějaký spoilery seru, protože tahle malá svině za ten čas a nervy nestojí. Odrovná sice pěknou řádku vedlejších postav, ale k čemu to je, když všechny proběhnou off screen, a co je horší, ani u jedné z nich neuvidíte panenku v akci. Ta se za celou dobu totiž ani nepohne! Jigsaw navíc nemá co hrát a Jamie neukáže ani podprsenku. Tak vidíte, jaká je to bída! ()

Marceloo

Každý tu ohovára TV horory od SyFy a Asylum, ale mne sa tento napriek tomu páčil. Dievčatko sa po rozchode rodičov nasťahuje do nového domu s temnou minulosťou so svojou matkou. Nájde si tam novú hračku, bez ktorej už neurobí ani krok. Problémom je to, že to nieje obyčajná hračka ale bábika, ktorá dokáže vraždiť. A tak každého, kto sa dievčatku znechutí, bábika jednoducho zabije. Vraždy sú nanešťastie velmi slabé ale lovenie starej kuchárky nožíkmi sa mi páčilo. + herec zo všetkých Saw a Haunted + herečka z A Haunted House 2 + herečka z The Purge:Anarchy a Final Destination 2 ()

George Stobbart

Slobodná mamina sa s dcérou nasťahuje do nového domu, kde si decko obľúbi škaredú bábiku a stane sa ňou posadnuté. Začína byť čoraz viac psycho a vynára sa otázka, či je problém iba s deckom, alebo v tom má pazúre aj ošklivá bábka... Toto by si mali pozrieť ľudia, ktorí sa sťažovali na tohtoročnú "Annabelle", aby videli, že sa to dá urobiť omnoho horšie :-) Aj keď je pravda, že toto je iba neambiciózna a nenáročná SyFy produkcia, na ktorú sa onedlho zabudne. Nič to však nemení na tom, že ide o zo všetkých strán totálne vyplagiátovaný a predvídateľný, rodinný „killer doll“ horor. Tými 2* nadhodnocujem len pre obstojné spracovanie a účasť viacerých hercov, ktorých mám celkom rád. ()

darkrobyk

Napínavý slasher se sympatickými herci má poměrně dost mrtvých a slušnou atmosféru. Jedinou vadou na kráse jsou mordy, jelikož se neodehrávají v přímém přenosu. Na jednu stranu to přidává na tajemnosti, na druhou je ale jasné, že žánrový divák chce vidět likvidaci postav online. A možná pixelové mouchy, ale zas oheň byl skutečný, což kvituji. Celkově film vypadá, jako by vznikl v 80. letech, a to já rád. A došlo i na parohy! Slabší tři úplně v pohodě... ()

juta

Né příliš povedený horůrek, ve kterém je tolik mrtvých, že už to po čase člověka přestane zajimat a bavit. Člověk se na holčičku jen křivě podívá a už mu smrt kouká z kapes :D ()

pornogrind

To zas bylo něco.Po sračkoidní Annabelle je tu další shit s panenkou v "hlavní roli".Věděl jsem,že to nebude žádnej trhák,ale že to bude takovej průjem to jsem teda nečekal.Atmosféra-nulová,napětí-nulový,herecký obsazení-otřesný.Vyjímkou byla malá Claire,která celkem obstála.Jaime Pressley-kurva co to měla na palici.Střih podle hrnce-to se ještě nosí?Za zmínku stojí mikroštěk Tobina Bella(SAW),kterej tu odehraje (když to přeženu) 3 minuty aby potom skončil s kudlou v zádech.Možná by to obstálo jako strašidelná pohádka pro zlobivý parchanty,ale jako horor určitě ne.No jo SyFy se prostě drží zajetý tradice,že na jeden lepší film (př.Open Graves)pak natočí deset totálních sraček.Úplnej odpad to není proto dávám 1 hvězdu a to za obstojnej výkon Claire a celkem povedenou panenku(mám slabost pro hnusný a ošklivý panenky)Zlatej dobrej CHUCKY. ()

kingik

Finders Keepers = Co jsem našla, to je moje. Rozvedená spisovatelka a sexy máma devítileté Claire se nastěhují do domu, který před pěti lety postihla děsivá tragédie. Chlapec ve věku Claire, zde vyvraždil celou svoji rodinu a navrch zkrouhnul dva policisty. Po činu byl poslán do psychiatrické léčebny. Malá Claire bezprostředně po nastěhování nachází v podlaze domu nevzhlednou a obstarožní panenku jménem Lilith, se kterou ji bude od té chvíle poutat přátelství na život a na smrt, a jejíž skutečný původ se ve filmu až tak příliš neřeší (možná je to škoda, možná taky ne). Z pohledu hororového žánru se jedná o dost překonaný námět, jenž má v obdobných podobách nejednoho žánrového zástupce. Přesto televizní kanál Syfy dospěl k tomu, že takový film ještě v roce 2015 diváky vyděsí. Angažoval se tedy scenárista Peter Sullivan, jenž možná zažil obdobné stěhování a na půdě při něm našel panenku, která si pak zahrála ve filmu, což je pořád lepší, než kdyby skončila na smetišti. Obávám se, že tam patří i tak. Na post režiséra se angažoval kameraman "céčkových" slátanin Alexander Yellen, který k mému překvapení, nebyl ode mě do komory střelen, neb nerežíroval tak úplně nejhůř, i když to rozhodně neznamená, že by režíroval dobře. Ono taky režírovat takový vyčpělý námět, a ještě se v něm pokusit něco nového vymyslet, není žádná slast. Na kameramanovi ušetřili, protože Yellen jej zastoupil, A nyní ke kvalitám filmu. Netrvá to tak moc dlouho a vraždění se rozběhne v sympatickém tempu. Jednotlivá zabití jsou sice nepřekvapivě natočena a často mimo záběr, a pokud ne, je drastičnost záběrů potlačena na "deci" krve, případně vyhřezlou krční tepnu, nebo parádně ohořelé tělo. Vraždy zkrátka mají dost nevyrovnaný level. Reakce postav na úmrtí osob byla přinejmenším dost zvláštní. Jako první ve filmu zařvou sousedčiny kočky, chápu, že projevovat nad nimi lítost, nemusí být hned každému po chuti, ale když pak následně zemře pádem z okna kolegyně z práce od ex-manžela, a ten zareaguje na její smrt jako by v supermarketu došel chleba, tak už to bylo přece jen trochu moc. Podotýkám, že tyto reakce se nezměnily ani v dalších případech úmrtí. Vůbec nejhůře dopadly speciální efekty, respektive navození pocitu, že tajemná panenka si žije vlastním životem. U jejích vražedných "akcích" kamera nesmyslně švenkovala cca metr nad zemí, přitom panenka měřila sotva třicet centimetrů a před kamerou nejednou kvapně přeběhla "šmouha" ve velikosti dospělého člověka. Vrcholem byla sekvence, kdy se někdo ze štábu schoval v kuchyni za stůl třímajíc v rukou kus většího střepu simulující vražedný nástroj. To byla těžká soda! Opravdu nešlo se nesmát. Bohužel, nechtěně komických momentů se našlo víc a dost srážely sympaticky soustředěnou snahu o vyvolání strašidelné atmosféry, k čemuž docházelo jen velmi sporadicky. Režisér si vědom toho, že speciální efekty bří Blasinů jsou spíše pro ostudu, raději nechal vyniknout solidnímu hereckému obsazení, jemuž vévodí v krátkém sestřihu, a přesto stále sexy a dobře hrající Jaime Pressly. Hororová ikona Tobin Bell rovněž, i v těch nemnoha scénách, odehrál, co potřeboval. Stravitelně působil i režiséry opomíjený Patrick Maldoon v roli ex-manžela a snesitelná byla i malá Kylie Rogers, která si s hrozícím náběhem do kategorie otravných a démony posedlých holčiček, poradila v herecky umírněné formě. Když to shrnu, není to zrovna výstavní horor, nezapře svůj televizní původ, přičemž snaha o vymanění z něj je rovněž postupem času patrná, avšak svým spádem i občasnými inovativními postupy v obehraném námětu i schématu, si zaslouží přijatelný horůrkový střed. 60% () (méně) (více)

hladass

Po diskutabilním úspěchu Annabelle se stalo, co stát muselo... Vyrojily se desítky hororů s vraždícími panenkami... Některé obstojné, některé špatné, ale co mě ani trochu nepřekvapuje, ani jeden dobrý... Pokud tedy neberu v potaz Chuckyho kletbu, ale to je kapitola sama o sobě... Ale teď k samotné Panence z pekla... Ta je hrdým zástupcem mnou druhé zmiňované skupiny, tedy hororů z kategorie špatných... Samotná panenka je správně hnusná, ale co z toho, když se ani jednou nepohne, vraždy se odehrávají mimo záběr a o hororové atmosféře se nemá ani smysl zmiňovat... Body count je sice obstojný, ale tohle už mi ke spokojenosti prostě nestačí... Za mě tedy sračka, na kterou se budu snažit co nejrychleji zapomenout... Jo a krátký účes Jamie Pressly vůbec nesluší... ()

eraserhead666

Panenka, co se jmenuje Lilith. Ach, jsem ohromen originalitou. Další případ horroru, který má skvělou úvodní scénu a pak... skutek utek. Rodinný televizní horror na nedělní odpoledne, s lehce drsnějšími mordy ale zcela bez atmosféry. Člověk by až napsal, k čemu se to Priestly upsala, ale nakonec je vlastně rád, protože alespoň díky ní na to šlo aspoň koukat. 1.5* ()

Morholt

Vizáž panenky je dobrá, ujde i dětská představitelka, ale to je tak všechno. Televizní look by mi ani tolik nevadil, ale absence jakýchkoliv známek napětí, atmosféry či alespoň záchvěvů herectví, to už neskousnu. 10% ()

Tommassi3

"Z hlediska zákona není historie domu žádná podstatná vada.." - "Podstatná vada ?? To přece není prasklý šindel, ale hromadná vražda, kruci !!" ;) ()

Terva

CITÁT - Asi tu máme vraždu. Pošlete posilu........... Trochu se tu nahromadilo několik "nápadů" z jiných "panenkovských" příběhů. Všechno se to zamíchá a tak vznikl tento televizní film. Pravda je, že Nova nebo Prima by takový snímek nenatočili a tak můžeme jen tiše závidět zahraničním televizním tvůrcům. CITÁT - Kdo ji najde, bude mít smůlu........... Panenka je hodně do EMA nebo gotiky a je celkem sympatická. I její jméno vám hodně řekne. Lilith. (První žena Adama vyhnaná z Ráje má důvod být nasraná). CITÁT - Je to jenom panenka................. Hudební doprovod je příšerný a odfláknutý. Kamera je normální. Obsahově to funguje jako klišé. Hlavně vyhození panenky do koše - to prostě nikdy nefungovalo. Zajímavostí je, že ačkoliv má matka hlavní aktérky doma počítač nikde a nikdy není ve filmu vidět televize. CITÁT - Kdo ti to udělal.............. Průměrný televizní snímek na který se dá v klidu podívat ještě jednou. CITÁT - Tohle není voodoo............. Naprosto brutální scéna vznikla okolo 60 minuty. Jen škoda, že nebyla tvůrci pořádně využita. ()

corpsy

Na tú démonickú bábiku Chuckyho mužný rozkrok, aby ju naučil ako sa má správať dáma. No a tvorcom filmu jedna rada, že keď to niekto nevie, nech to nerobí. ()

Tryskomyš

Hodně dobrý horror. Kvalitní, dobří herci. Škoda, že na hodnocení to není vidět. Zakončení dobré, zároveň nastartované pro případné pokračování. ()

hous.enka

Panenka mě nalákala, ale výsledek byl nějaký rozpačitý. Například ke konci při finální scéně se mi zdálo, že je panenka nějaká gumová nebo co - úplně se promáčkla. Navíc jsem úplně nepočala tu postavu klučiny. A ta ženská, co přednáší na škole o černé magii? Spousta otázek a tak málo odpovědí... Ale násilné scény nebyly úplně vyhrocené (to chválím) a spíše probíhaly v náznaku. Tím myslím, že jsme neviděli, kdo vede ruku se zbraní, nikoli že bychom se jen domýšleli, kdo se v další scéně už neobjeví. A ta malá holka... jo, ta má potenciál. ()

blackrain

Přiznám se bez mučení, že mně ke shlédnutí tohoto dílka zlákal název a moje maminka. Mystické, magické a rituální předměty nejrůznější podoby mně velmi zajímají, protože se v nich skrývají mnohá tajemství, včetně samotného původu a majitele věci, který jí získal nebo stvořil za nějakým účelem. Ale tady se vyskytla jenom nějaká hnusná panenka, která byla nejzajímavější z celého příběhu a které dělalo společnost nějaké děcko, jehož ta malá zrůdička ovládala. Bohužel už jsem všechno viděla jinde, takže mě nic nepřekvapilo a už vůbec nevyděsilo. Nudila jsem se a hlasitě předpovídala následující scény, proto mně maminka chtěla vyexpedovat rovnou do povětří. Jak už tu někdo podotkl, byla to skutečně televizní bída. Prostě se nemám nechávat zlákat. ()

hygienik

Pri hororoch sa väčšinou po... od strachu a preto ich nepozerám. Toto ale nebol horor, skôr thriler, na ktorý sa bez obáv môže pozrieť celá rodina spolu. Bu bu bu je tam iba občas a aj to len light verzia. Sadlo mi to a som milo prekvapený. Nemám tomu v podstate čo vytknúť. ()