Il Compagno Don Camillo

Súdruh Don Camillo

Don Camillo in Moscow

Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1965, 93 min

Pátý a poslední příběh dona Camilla i jeho milovaného nepřítele Peppona. Tentokrát se ctihodný páter vydává do samého centra "Říše zla", do Moskvy, kde v převleku za přesvědčeného komunistu zkouší rozvrátit nenáviděný režim zevnitř... Nikdy jsem nepochopil, proč bylo za čtrnáct let natočeno jen pět dílů tohoto veleúspěšného "seriálu". Nicméně, je to smutné, ale Fernandel i Gino Cervi zestárli a dívat se na hárající staříky, by asi nebylo to úplně pravé. PS: To, co se stalo při natáčení Don Camillo e i giovani d'oggi, má slova jenom potvrzuje.(1.4.2005)

Poslední důstojné zakončení série o svérázném faráři Camillovi.(23.7.2009)

• 1Evica1

Príbeh za moc nestál. Ale čo ma najviac vytáčalo bol rozprávač Dušan Jamrich ktorý, podľa mňa hrozne zle komentuje alebo dabuje aj čo to býva na RTVS1 o osobnostiach alebo čo sa udialo v daný deň výročia vyrušuje a hlavne ma v slove ktoré obsahuje ,,ä´´tak to slovo tak potiahne a zvýrazni. Až ma zamrazí.Podobne hovoril ako komentátor vo filme Prerušená pieseň. Jednoducho ma to vyrušuje.(5.7.2017)

Tento seriál je pro Talijány něco jako pro nás Švejk. Je to odraz jejich nárdní povahy, střídání silných emocí, napřátelství i přátelství, ale vždy usmíření a ochota si vyjít vstříc. Pro mne je toto lepší národní poselství než kripl co se ze všeho vykroutí, vylže a vypodvádí, pro kterého je i kradení náramná legrace, vše prošpikováno prdelemi homosexuální Haška, toť poselství Švejka.(1.10.2015)

Sice staršího data, ale stale humorné. Některé scény v SSSR zajimavé, třeba v kukuřičném poli kdy jeden ze soudruhů hleda svého padlého bratra. A don Camillo se zastavá Sovětů - Rusů. I učení místního popa, jak se prosadit proti komunistickým starostům.(24.8.2010)