Il Compagno Don Camillo

Súdruh Don Camillo

Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1965, 93 min

• 1Evica1

Príbeh za moc nestál. Ale čo ma najviac vytáčalo bol rozprávač Dušan Jamrich ktorý, podľa mňa hrozne zle komentuje alebo dabuje aj čo to býva na RTVS1 o osobnostiach alebo čo sa udialo v daný deň výročia vyrušuje a hlavne ma v slove ktoré obsahuje ,,ä´´tak to slovo tak potiahne a zvýrazni. Až ma zamrazí.Podobne hovoril ako komentátor vo filme Prerušená pieseň. Jednoducho ma to vyrušuje.(5.7.2017)

Poslední důstojné zakončení série o svérázném faráři Camillovi.(23.7.2009)

Tento seriál je pro Talijány něco jako pro nás Švejk. Je to odraz jejich nárdní povahy, střídání silných emocí, napřátelství i přátelství, ale vždy usmíření a ochota si vyjít vstříc. Pro mne je toto lepší národní poselství než kripl co se ze všeho vykroutí, vylže a vypodvádí, pro kterého je i kradení náramná legrace, vše prošpikováno prdelemi homosexuální Haška, toť poselství Švejka.(1.10.2015)

Na to, že od prvního dílu uběhlo docela dost let, oba hlavní představitelé se vlastně vůbec nezměnili. Ani jejich postavy. Pořád je to ta laskavá zábava, s prvky lumpáren. Tak nějak mě už ale přešlo to prvotní nadšení z předchozích dílů. Navíc jsem to opět viděl jen se slovenským dabingem. Ale jo, bylo to fajn...(15.9.2020)

Pátý a poslední příběh dona Camilla i jeho milovaného nepřítele Peppona. Tentokrát se ctihodný páter vydává do samého centra "Říše zla", do Moskvy, kde v převleku za přesvědčeného komunistu zkouší rozvrátit nenáviděný režim zevnitř... Nikdy jsem nepochopil, proč bylo za čtrnáct let natočeno jen pět dílů tohoto veleúspěšného "seriálu". Nicméně, je to smutné, ale Fernandel i Gino Cervi zestárli a dívat se na hárající staříky, by asi nebylo to úplně pravé. PS: To, co se stalo při natáčení Don Camillo e i giovani d'oggi, má slova jenom potvrzuje.(1.4.2005)