Humpty Sharma Ki Dulhania

• Indie हम्प्टी शर्मा की दुल्हनिया

Když vyrazila Kavya (Alia Bhatt) do Dillí, byl jejím hlavním cílem nákup luxusních svatebních šatů, protože si má už za pár týdnů brát muže, kterého jí vybral otec. Rozhodně nečekala, že potká vtipálka Rakeshe (Varun Dhawan) a zamiluje se do něj, stejně jako se on zamiloval do ní. Teď zbývá jediné, přesvědčit pana Singha (Ashutosh Rana), Kavyina otce, aby odvolal svůj slib původnímu nápadníkovi a dovolil dceři, aby se vdala z lásky.  Nebude to snadné, protože pan Singh si za svým slovem stojí a dohodnutý ženich Angad (Sidharth Shukla) je přímo ztělesněním dokonalosti. (rikitiki)

Andrea1717

Veľmi pekný film, je na čo pozerať čo počúvať, k tomu roztomilý príbeh lásky, krásny film, pohoda príjemný zážitok, ktorý si určite zopakujem, lebo som neskoro zistila, že je dostupná lepšia verzia titulkov, tie ktoré som mala boli bez piesní a s hodne chybami, faktickými a významovými. Hodne odkazov na iné Bolly filmy, vo forme vtipných hlášok a narážok. Kto pozná Bollywood sa určite na tom dobre zabaví. Alia a Varun sú dobrá dvojica, páčia sa mi.... ()

rikitiki

Je to modernizovaná poklona bollywoodské klasice – Dilwale Dulhania Le Jayenge. Nejenomže si tam ten snímek hrdina pouští, ale doslovně z něj cituje některé scény a také celkový námět o lásce, která najednou stojí v cestě už dohodnutému sňatku a přísně tradičnímu otci, je shodný. Jen kvůli tomu nejeli jako Kajol a Shahrukh do Alp, vystačili si s indickými lokacemi a trochu ubrali na osudové dramatičnosti. Varun ani Alia nemají kouzlo Kajol a SRK a taky důvod, proč dát přednost milovanému ženichovi před dohodnutým partnerem není tak zřejmý. Protože postava, kterou hraje Varun, působí v mnohých sekvencích jako dětinský spratek, a to dokonce ještě s násilnickými sklony. Takže v tomhle snímku bych dala přednost tradici a otci, který si umí dupnout. ()

Aljak

Prvá polovica ma veru nijako extra nezaujala, no po tej dohode Humptyho s Kavyinim otcom to nabralo na obrátkach a zaujímavá zápletka bola razom na svete. Aj keď ten Humptyho argument, ktorý prišiel na konci som v podstate očakával už od začiatku. Ale aspoň sa tam konečne diali aj nejaké dramatickejšie veci a nebola to len taká podpriemerná komédia ako dovtedy. No aj tak, napokon niekde na hranici 2 a 3*, ale čakal som isto niečo viac. ()

ScarPoul

Ja viem. Určite mi budete nadávať, keď vám poviem, že jediný dôvod na to pozrieť si tento film bola Alia Bhatt. Ale ešte pred tým ako začnete byť taký kritický, fakt sa na ňu aspoň na chvíľu pozrite. Za celý svoj krátky život som si pozrel film aj za hlúpejšie dôvody. Humpty Sharma je ale strašne super spravená komédia. Aj napriek tomu, že hlavný hrdina pôsobí keď sa usmieva strašne slizko, je to celkom sympatická postavička. Páčilo sa mi tempo, niekoľko piesní a veľmi solídne napísaný scenár. Ten síce nejde až tak do inakosti ako by mohol, ale zase na druhú stranu dáva divákovi presne to čo potrebuje. Ak to čo potrebuje je typický Bollywoodsky film. Indovia sa začínajú vo filmoch konečne aj bozkávať a vidno, že to filmu len prospieva. Pre mňa naozaj veľmi príjemná záležitosť, ku ktorej sa rád vrátim. A tentoraz nie len kvôli Alií. Aj keď to bude samozrejme nie je pravda. ()

StanislachKo

Varun super sympaťák a Alia mi musela putovať do Topky. Síce klasická romantická komédia, v ktorej veľkej láske bráni direktívny tatko a vopred dohodnutá svadba s cudzincom (Indovia túto tému proste milujú...). Ale bolo to zrežírované a hlavne zahraté s takou chuťou, až sa to nevedelo zmestiť na obrazovku. Takže za mňa nič prevratné, ale príjemne zabitý čas. ()