Tuning (E09) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2015

Janek Růžička
  • DrBuznička

Nová upgradovaná verze generátoru náhodných střihů. Přesně takhle si představuju něco, co vám v blízké budoucnosti budou plivat automatické střihové programy, které video udělají za vás. Prostě jen zanalyzují množství materiálu, vyhodnotí, že 90% jsou nesouvislé klipovité zpomalené hlouposti, nabídne vám možnost postříhat videoklip, vy zadáte "fusion with documentary", program si těch pár žvástů co respondenti nablábolí připraví do tématických bloků, zadáte možnost bez jumpcutů tzn. že program mezi jednotlivé výpovědi rozhází několik super rychlých a zcela bezvýznamoých střihů, zadáte jednu skladbu (program zatím neumí pracovat s hudební dramaturgií natolik, aby kombinoval více motivů), necháte počítač pracovat a přepočítávat, a můžete vesele hodit nohy za hlavu, stáhnout kalhoty a nechat se bezprizorním střihačem-člověkem análně uspokojit. (Hudbu k tomu máte adekvátní.)(11.5.2015)

• baribal

Ještě jednou v životě uslyšim "zwanzing herz, vierzig herz,.." tak dostanu killing rage! Bohužel tu moc tunningu není, a když už něco, tak se jedná o motor a ne o to co je vidět na první pohled a to co dělá tunning tunningem. Žádné neony, nárazníky, nitro, atd.. Na druhou stranu ta komunita celkem překvapila a nepřišla mi tak vymytá jako například rainbow.(30.4.2015)

Kupodivu mě, oproti jiným Kmenům, tenhle bavil a to se v tuningu nevyznám, ani se okolo něj nemotám (takže zatvrzelí tuningáři dále můj komentář nemusí číst :-) ). Líbilo se mi rozvržení z více pohledů – od ručního tunění starých aut po počítačové nabušení moderních luxusních kár. V rámci stopáže pěkné záběry z akcí. Hudební podklad katastrofa, neustále se opakující jedna skladba.(27.1.2016)

• SOLOM.

Ani tento díl mě nějak závratně nenadchnul. Jsem sice držitelem řidičáku a „vytuněné“ auta se mi líbí, ovšem zde se toho opravdu moc zajímavého nedovíme. Je pravdou, že několik pěkných autíček se tu objeví (mimo jiné i kočiček) – jenže to je tak vše. Čekal jsem od toho mnohem více, bohužel marně. Přidávám se k ostatním a skladbu Ich Bin Meine Maschine od Atomu už opravdu slyšet nepotřebuju. Ani raději nechci vědět, kde Janek Růžička tuhle sračku vytáhl. Trhalo mi to uši…(18.5.2015)

• Uberlord

V podstatě nic neříkající dokument, který ukazuje staré a nové. O subkultuře tuningu a její podstatě, čili vylepšování sériových aut, prakticky nic neřekne. Je zde vidět chiptuning mustangu a to je vše. Žádná výprava, spousta zbytečně hluchých míst, kde se nic neděje, jen dokola hraje ta samá, ohraná část jedné písničky. Informace žádné a vyloženě tuningový krasavec, se v dokumentu neobjeví ani jeden. Čekal jsem něco úplně jiného... Tohle je spíš o amatérských závodnících.(11.6.2015)