Když bylo Macumoto Mao, přestěhovala se do Spojených států. Po nějaké době se opět vrací do Japonska a stává se patoložkou. Všeobecně je považována za velmi chytrou a její IQ je prý 150. Kvůli tomu se chová jinak než ostatní očekávají a uvádí je tím do rozpaků, navíc nerespektuje vztahy na pracovišti, jak by měla, a tak jsou z toho další problémy. Ale to nic nemění na tom, že je výborná v tom, co dělá. Jenomže má postranní úmysly, proč se vrátila do Japonska a proč pracuje zrovna tam, kde pracuje. (Zíza)

Zíza

První asi dva díly nic moc, ale nakonec se to rozjelo a člověka zajímalo, co bude dál. Seriály se skládá z různých epizod, ve kterých se Mao pitvá v tělech tak moc, až nakonec přijde na to, jak vlastníci zemřeli. Naštěstí celý seriál je provázen příběhem Mao a její motivace, proč chce pracovat jako patoložka. Herecký výkon Takei Emi byl slušný, v podstatě hrála obdobnou postavu jako v Otenki onésan, jen byla o něco lidštější, takže divákovi byla sympatičtější. Vedlejší postavy byly většinou typické křoví, které určitým způsobem zaplňuje děj a pozadí, ale nebylo to nic otravného, občas z toho vykouklo i něco zajímavého. Sasaki Kuranosuke nahodil ósacké nářečí, až se v mezi tou tokijštinou nedalo pomalu poslouchat. Maja Miki ztvárnila postavu se zajímavým charakterem, který se na konci plně ukázal, a musím uznat, že to pro mě bylo trochu překvapující, přece jen jsem očekávala něco trochu jiného. Seriál o osmi dílech, takže než začne pořádně nudit, skončí. :-D Mělo to něco do sebe, mrknout se určitě neuškodí. ()