Nevím o ní nic

• Itálie

Senza sapere niente di lei

• Československo

Neviem o nej nič

Drama / Thriller

Itálie, 1969, 96 min

• Karlos80

Další "žlutá" které jsem vůbec nepřišel na chuť. Temný - depresivní příběh mladého právníka, který spadá v lásce s podivnou dívkou s neznámou minulostí. Zde v tomto filmu jde tedy hlavně o ten obsah (děj, spiknutí). Poněkud spletitý vývoj děje, který balancuje mezi žlutou a sentimentálním dramatem, je tedy ta jediná věc, co tak trochu zapadá do tohoto žánru, jinak film pak absentuje skoro na všech frontách - žánrově velmi důležitých, nemá skoro žádnou atmosféru, akci, či napětí, nejsou zde vraždy ani krev (pokud tedy nebudu počítat scénu pokusu o sebevraždu - podřezáním žil ve vaně - která je dobře udělaná, neobvykle krvavá, a kterou bych tady, co se ztvárnění a dosavadního vývoje děje týče, určitě nečekal), je tu nadbytek dialogu - že máte docela problém to vše vstřebat, a to i s titulky. Jako celek je to tedy takové nijaké, prázdné, bezbarvé, nezábavné a hlavně pak nudné (prakticky nic se zde neděje). Podle mého soudu jde o promarněnou příležitost, a dále o přesně ten druh filmu, na který po určitém čase, zcela jistě zapomenete, není v něm totiž nic, co byste si z něj odnesli či zapamatovali natrvalo. 2* jen za ústřední dvojici Leroy a Pythagoras (která ale zas neměla skoro žádné charisma) a druhá za mistrův hudební doprovod - který byl docela přesvědčivý a který vyšel i jako soundtrack.(4.5.2013)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 16.3.1972 (U Hradeb)(23.1.2013)