Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

ywo666

K tomuto som bol totálne skeptický. Ǔvod je priemerný. Stred tradičné Star Wars mumbo jumbo. Koniec prekvapivo drsný. Film má kopec odkazov na originálnu sériu. Stále sa niečo deje. Väčšinu filmu by som nazval taká sci fi klasika. Za koniec zdvíham o hviezdu. Aj tak mi je čudné že práve tento film zlomil Donnieho Yena na Holywoodsky návrat. 4* ()

noriaki

"George Lucas tvrdí, že Han Solo by nikdy nestřílel první." A tady klaďas střílí bez varování a do zad. Hvězdné války během dlouhé cesty od naivní pohádky k modernímu blockbusteru posbíraly několik charakteristik, jichž se asi nikdy úplně nezbaví a zbavit nechtějí. Protože cesta stále trvá a je pořádně klikatá, přiberou jich zřejmě ještě několik. Zhruba tohle je problém Rogue One. Atmosférou je rozpolcený mezi dětským dobrodružným příběhem a nekompromisním dramatem, přičemž touží být druhým a má mnohem blíže k tomu prvnímu. Důkazem toho je poslední pětiminutovka, která má drtivější dopad než předchozí dvě hodiny výborně nasnímané a parádně ozvučené akce. Takhle asi vypadal v představách režiséra celý film. Kdyby se mu tuhle vizi povedlo dostat na filmové plátno, byla by to fanouškovská extáze srovnatelná s Epizodou IV. Bohužel zůstalo jen u sympatického, nicméně mírně neuspokojivého snímku. Ten s relativně plytkou a zmatenou Epizodou VII sdílí jednu velkou chybu. Postavy jsou ploché, a nebudí ani sympatie ani lítost. Alespoň jejich motivace už je srozumitelná. Potěšil mě Diego Luna a anti C-3PO, stírající droid. Felictiy Jones je hezká a to je to jediné co o ní řeknu. ()

Bobik9

Nachápu a hrozně mě se*e, že Síla se probouzí a tohle maj jako hlavní hrdiny ženskou. Ani jedna z nich navíc není úplně zajímavá. Nerozumím tomuto fenoménu, že všude jsou hlavní herdinové jen ženy už. Ale to nechme být. Určitě je to zábavné a myslím, že je to lepší než Síla se probouzí. O efektech nemá cenu se rozepisovat, snad jen mimozemšťané, kteří stvárňují nějaké příšerky působí prostě komicky. Co se týče herců, tak Felicity jsme už okomentoval. Škoda že Mikkelsen a Whitaker neměli větší role, ale ok. Celé je to fajn. Sází to dost na klasické situace, žádné přelomové vymýšlení. Ovšem potom přijde ten konec. A ten konec je naprostý top! Kus filmu, který ho posunul o level výše. Moc se těším na další věci od Star Wars, myslím, že přecho k Disneymu prošel dobře. ()

Yoshimitsu

Nechtěl jsem si to, ani pouštět nejsem opravdu zastánce Star Wars a nebaví mě to, ale zítra jdu na předpremiéru: Star Wars:Poslední z Jediů v rámci VIP akce, tak kvůli návaznostem. Po zhlédnutí jsem se dočetl, že tohle je samostatný díl nové série, takže to bylo stejně zbytečné, ale nakonec to nebylo vůbec zlý dost akce a do toho vsazen humor. Dávám 60% ()

anli

Je jasné ,že nebudeme svědky jen přímých pokračování Star Wars ,ale i doplňujích filmů ,neboli spin-offů (to je ale nehezké slovo).No a máme tady spin-off první s názvem Rogue One ,který časově spadá kousek před Epizodu IV a ta na něj přímo navazuje.Jistě všechny diváky zajímá,jak se tehdy podařilo ukrást plány Hvězdy smrti.No a tady máme odpověď v plné kráse a síle.A jak se zadařilo?Myslím ,že skvěle ,s patřičnou úctou k celému příběhu a světu Star Wars.Předně musím říct ,že tu vše opravdu funguje a scénář je vymyšlený a vypiplaný do posledního detailu.Samozřejmě je to jasná honba studia za penízkami a už slyším spoustu škarohlídů ,že tohle není Star Wars.Já jim jen říkám ,že nemůžeme být svědky jen přímých pokračování ,ale že nás taky zajímá spoustu věcí a nevyřešených situací z minula a pokud je to natočeno s patřičkou úctou a profesionalitou ,říkám proč ne,jasné?Samozřejmě pár výtek mám ,to by asi ani nešlo.Onu zabudovanou slabinu Hvězdy smrti celkem ještě beru ,i když trochu emocí to vzbuzuje ,ale digitální Tarkin a Leia ,která je tam pouhých několik vteřin ,jsou prostě digitální a i když se tvůrci znažili ,seč to šlo ,je to prostě znát.Chápu ,že Tarkin tam být musel ,ale předání záznamů Leie bych vyřešil jinak.Příběh je také trochu nevyvážený a po super rozjezdu se tempo zpomalí a chvílemi je poměrně nevyrovnané ,jakoby tvůrci nevěděli ,kam a jak se ubírat.Naštěstí to nezklouzlo nijak závratně doů a spousta věcí zachraňují nápady ,hodně známých postav (a robotů) a samozřejmě Darth Vader a jeho světelný měč.JInak kamera perfektní ,vizuální stránka až na ony dva herce bez chyby ,hudba s použítím několika Williamsových motivů taky skvělá a režisér Gareth Edwards naštěstí přesně věděl co chce a co točí.Díkybohu.Takže dávám galaktických 80% a teda fakt nevím ,co tu mám v šuplíku za podivné plány a odkud se vzaly. ()

geklon

Překvapivě blízko původní trilogii. Nejlepší ze všech nových Star Wars od epizody I. Místy naivní jak 18 letý politik, ale totálně koukatelný a plný všeho, čím má být film ze světa Star Wars plný. ()

_DAVE_

Malé, vlastně velké překvapení spojené s přicházejícím seriálem Andor. Rogue One mě jako "boční" film nějak zvlášť nezajímal tak byl na pořadu dne až nyní. A to byla chyba. Jedná se dost možná o nejlepší novodobé StarWars vůbec. Film je víc dospělý a temný. Těším se na Andor. ()

Honzua

Zas až tak špatně to nedopadlo, ale potenciál, který Rogue One měl, byl teda zmařen na jedničku. Mě osobně lákala představa, že se Star Wars otevřou svými spin-offy originálním tvůrcům, kdy každá ze sérií nabídne něco ozvláštňujícího a svébytného. Nabízí se docela otázka, k čemu ty spin-offy mít, když jim Disney stejně nedá prostor a vždycky si kvůli chechtákům vyžádá velkou konformitu. Nicméně z prvního traileru na Rogue One jsem nabyl dojmu, že u tohoto prvního příspěvku půjde o reálnou gritty válečnou žánrovku, která se pokusí v prvé řadě zobrazit, že i hvězdná válka si vybírá krutou daň. Jelikož mi ani koncept vesmírného Tuctu špinavců a soustředění se na intenzivní exekuci sebevražedné a TAJNÉ mise nepřišel jako mnohým jiným řídký na zápletku, začal jsem se opravdu hodně těšit. Bohužel nic z výše zmíněného se nakonec neodehrálo. Místo syrové válečné žánrovky demaskující svět Hvězdných válek od zábavných dobrodružství a Lucasových comic reliefů máme jen další "plnohodnotný" Star Wars film, nebo alespoň pokus o něj, který byl pohřben korporátním diktátem Disneyho. Nabízí se kacířská otázka, jak asi film vypadal před tím, než byly nařízený masivní dotáčky. Ty jsou natolik do očí bijící, že i pozorný divák si jich může povšimnout dokonce při prvním zhlédnutí (syrovost válečné vřavy v přepadovce ve Svatém městě je nepochopitelně rozbourána „humorem“ robota K-2SO, celej arc s Gerrerou nedává smysl), a tím vytváří další bizarní a schizofrenní rozkročení, ze kterého se filmu nedaří uniknout. Problém ale není jen v náladě filmu, nýbrž i v příběhu samotném. Ten místo, aby se konečně vydal vlastním směrem, je opět zachycen v marketingovém clinchy odkazování na obě trilogie, který film retarduje podobně jako v Hobitovi. Veškeré snahy o vytvoření přemostění oběma trilogiím (vždyť o tom ten film být vůbec neměl!), ale končí jen vytvářením dalších pochybovačných otázek. Já upřímně nechápal, proč se celý film o jedné tajné misi zvrhl v další intergalaktickou superbitvu. Existence masivní rebelské flotily otevírá otázku, proč nezaútočit na Hvězdu smrti rovnou? Proč je tam Moffa Tarkin, jehož CGI zmrtvýchvstání Petera Cushinga je při nejmenším morálně diskutabilní? Proč je tam cameo C3PO a R2D2? Nadto nechybí ani klasická nekončící snaha diváka neustále upozorňovat, že se divá na film, který se odehrává časově mezi oběma trilogiemi. Paradoxně by tohle mohl vyřešit tradiční skrolující prolog a film by konečně mohl od začátku žít svým vlastním životem. Taky mám pochybnosti o postavě Jyn, jejíž přerod z nezaujatého občana Galaxie v hrdinku Rebelů je minimálně nepříliš přesvědčivý. (Mám teorii o tom, že za to společně s wtf Gerrerou můžou dotáčky, které vykously dost podstatnou část jejich společného příběhu.) Stejně jako ostatní snahy o povýšení téhle původně úsporné mise na epické dobrodružství Skywalkerovských rozměrů působí nuceně a na sílu. Nakonec tak film rozbíjí pod tíhou nepotřebné monumentálnosti. http://www.slashfilm.com/rogue-one-missing-trailer-footage/ () (méně) (více)

hroubek

Čekal jsem, že to bude o trochu lepší. Nechci začít negativně, ale Rogue One je/byl jeden z nejočekávanějších filmů roku a po výborné sedmé epizodě přišlo menší zklamaní. A to jsem fanoušek. Rogue One má stejný problém jako letošní Sebevražedný oddíl. A tím je obrovský potenciál, který je zabit studiem a nevypilovaným scénářem. A mrzí to, o to více, jelikož fakt stačilo málo a mohly jsme dostat jeden z nejlepších filmů roku a taky ze světa Star Wars, a to nepřeháním. Velký problém je v uchopení celého příběhu a jeho měřítka. Je to vidět na začátku, kde se skáče z místa na místo, a pak půl hodiny trvá, než se začne něco dít. Mě nevadí, že se nic neděje, jen kdyby se přitom alespoň budovaly vztahy mezi postavy, což se stalo tak napůl. Naštěstí pak se to rozjede a do konce celého filmu je to jedna velká akce, kterou střídá další akce. A funguje to, do té míry, do které jste ochotný přistoupit na logické chyby a taky na to, že jste velký fanoušci, a tohle je přeci STAR WARS. Režisér Gareth Edwards se snaží co může, ale na některé věci je prostě krátký. Mluvím hlavně o práci s postavy. Těm sice nechybí motivace a emoce, ale na druhou stranu se žádné nepodařilo, aby mě pořádně přirostla k srdci. A z mého pohledu nefungují ani záporáci filmu, což mě hodně mrzelo, jelikož Mendelsohn je velmi dobrý herec. Herci jsou dobře obsazený a svoje si odehrají, jen jsem měl pocit, že kdyby měl film komornější přístup, tak by z toho šlo vytáhnout více. Jones, Luna, Mikkelsen, Yen nebo Tudyk si myslím, že mají navíc a u některých je to v silnějších momentech vidět. Alespoň, že film vypadá famózně. Po technické stránce je to paráda. Triky, masky, zvuk atd. A co se týče akce, tak ta se povedla a závěrečná půl hodina je výborná a posledních pět minut je úžasných, že mě mrzelo, že takový nebyl celý film. Film má několik silných momentů jako zničení města, X-Wingy, bitvy, Dartha Vadera, odkazy na předchozí filmy nebo skvělý souboj Donnieho Yena. Já jsem zklamaný a fakt mě teď nic netáhne, abych na to šel znovu do kina. Snad až to uvidím podruhé, tak budou mé pocity mnohem lepší. Rogue One: Star Wars Story je dobrý film, jen mohl být lepší a problém je, že je to tady dost vidět. ()

Nyck

Obyčejný akční blockbuster s nálepkou "Star Wars", sheldonovský K-2SO, naprosto špatně obsazený Diego Luna, málo prostoru pro Madse Mikkelsena. Podobně jako film i moje hodnocení je na pomezí 3 a 4 (*). ()

Kubaso

Na Rogue One jsem šel bez jakýchkoli očekávání, nezkažen spoilery a majíce zhlédnutou jednu upoutávku. Měl jsem jen obavu, že mě čeká spíš válečný film než další Hvězdné války. Ta se nakonec potvrdila, ale ten špinavější look se k příběhu hodí naprosto dokonale. A konečně jsem taky viděl, že povstání má organizaci, že rebelové nejsou jen spolkem páprdů, co sedí někde na Yavinu 4 na zadku a čekají, až zahřmí. I to impérium je ukázáno v novém světle. Se všemi těmi jejich lágry a zotročováním obyvatelstva už je zjevné nejen to, proč představují pro galaxii takovou hrozbu, nýbrž i to, že hračky typu Hvězda smrti nevznikly jen tak, z milodarů, ale že i kolos vládnoucí galaxii si na ně musel hezky vydělat. Tady někdo - na rozdíl od Lucase - opravdu přemýšlel, jak natočit story, která nepotřebuje vlastní film, a přitom do ságy něco přinese. Bohužel se ale nepovedlo to, co sedmička zvládla na výbornou - postavy. Každá z nich je dobře zahraná a má důvod v příběhu figurovat, jenže jsem se o jejich minulosti a povaze nestačil dozvědět dost, aby mi na nich záleželo. Tedy s výjimkou Jyn, což je ovšem jenom taková Rey přes kopírák. A to je pro Star Wars blbá vizitka. Nechci ale končit v negativním duchu, jelikož se mi to ve skutečnosti víc než zamlouvalo. Proto ještě chci pochválit počítačem řízené vzkříšení Pana herce, kterému v časech původní trilogie nebylo dopřáno tolik času, kolik si zasloužil. Za to opravdu díky. ()

yeniczek

Do háje, nikdy nelezte do kina ospalí. Věřím, že až to uvidím podruhé a jakože stopro uvidím, tak se mi to bude líbit ještě víc. Tady jsem těsně před vypuknutím závěrečné půl(třičtvrtě)hodiny začínal mírně pospávat a nějak nejsem schopen odhadnout, jak moc mě nudil film nebo jak moc jsem chtěl prostě a jednoduše spát. Ale z jiného soudku. Jsem moc rád, že mi to po všech negativních ohlasech tak moc sedlo. Jsem rád, že si můžu před epizodou IV dát tenhle mezifilm, protože jeho závěrečné minuty jsou pro fanouška absolutně nutné (i když možná jen pro takového normálního fanouška a ne ty, kteří za celý život nepřečetli nic jiného než všechny knihy Star Wars universa a teď brblají, že filmy uhnuly jiným směrem) a ve chvíli, kdy se TO stalo, tak jsem jen nadšeně v duchu tleskal. Ano, ten film má i spoustu zcela objektivních chyb. Zaprvé digitální tváře opravdu ještě nejsou tam, kde by si asi tvůrci přáli (a moc nechápu, že zrovna ve SW nedosahují té nejlepší úrovně, která už mohla být vidět v jiných filmech), zadruhé jsou to přetáčky a člověk, který si pustil kterýkoliv trailer a těšil se na pár opravdu ikonických scén, tak se jich nedočkal a nějak si nejsem jistý, jestli ta plochost většiny postav byla zamýšlená takhle od začátku. Na druhou stranu má film K-2SO, nejzábavnějšího droida dosavadního filmového SW vesmíru, několik opravdu povedených (ale i zbytečných..) pomrknutí k ostatním filmům a neskutečně vypiplaný celkový vizuál, kdy, hlavně v soubojích o atol, jsem se jen kochal. Neustále propíraná hudba je na samostatný poslech opravdu dobrá, ve filmu mi vadila jen podivná kakafonie zvuků, která se ozvala společně s logem Rogue One, místo nějaké zapamatovatelné melodie (i kdyby recyklované..;). Jestli ten soundtrack vznikl opravdu za pouhé 4 týdny, tak všechna čest. Dalším mezičlánkům Hvězdných válek přeju hlavně míň produkčních komplikací a těším se! 3D kupodivu dobré (hlavně ve vesmíru) ()

Brain-D

Po 33 letech film, který svým přístupem, pasážemi, scénami a vůbec vším je nejblíže původní staré trilogii (4-6). Film ocení je pravý fanoušci, kteří brali Star Wars jako velkolepé války a né jen bitvy se světelnými meči, ale i postupné budování k epickému zakončení. S klidem mohu říci, že Rogue one se vydalo lepší cestou než navazující 7 díl a byla radost sledovat díl skládačky spojující přechod mezi novými a starými díly. ()

venalce

Současná doba Star Wars prospívá i sluší. Stále jedeme na nostalgické vlně a navíc jsou v současnosti možné triky, které by před patnácti lety nebyly možné. Finále jak od Shakespeara a narážky na starou trilogii pomrkávaly ze všech stran. Takhle se uctívá památka legendárního filmu. Pohled na Epizodu IV už nikdy nebude jako dřív, když už teď známe, co za ní stálo. Darth Vader je pořád největší macho v celé předaleké galaxii. ()

Mishqo

90% ... Väčšinu stopáže som si vravel, že film je nadpriemerne dobrý a zase raz výborne technicky zvládnutý, ale že ma nijako neohúril, t.j. chýbajúci wow moment. No a potom prišiel záver a ja som bol v piči. ()

VanTom

Hodně se mi líbil viditelně špinavější, přízemnější přístup k rozvedení jedné "drobné" operace v boji Aliance proti Impériu; ono čím méně se Rogue One tvářil "starwarsovsky", tím lépe. V některých místech to sice dřelo (umělé pokusy o humor či drsňáctví), ale celkem zajímavá bandička rebelů je ustála a bavil jsem se slušně po celou dobu, určitě víc než u Epizody VII. Jinak CGI "oživení" herci byli pořád jasně poznatelnými, mírně rušivými animovanými postavičkami. ()

Timak

Vůbec mě to nebavilo. Úvod nepřehledný, skákání z planety na planetu, děsná nuda. Forest jak ze Šíleného Maxe, herci nesympatičtí, jeden vtipný moment. Digitální ksichty byly hodně znát. Prostě celkově děsná bída. ()

Trustme

Další ptákovina z vydojené krávy s novými postavičkami, které kopírují stále dokola podobné charaktery. Ani tento melouch rebelů a pomocná síla Donnnieho Yena mě nepřesvědčily vnímat Hvězdné války jinak, než jako mexickou sci-fi telenovelu. ()

sskrblik

Vrátit se filmem mezi epizody III a IV znělo "tuzex lákavě, jen co je pravda. Obvláště protože jsem na Stár Wórsech vyrůstal a viděl prvé filmy ještě v exkluzivním VéHáEs dabingu. Mimochodem fanouškům STAR WARS doporučím poshánět DESPECIALIZED EDITION původní trilogie, která tento dabing obsahuje. Návrat do SW universa se tedy, mohu říci vydařil, na stranu druhou působí jako spíše předražený fanouškovský film. Čili nakonec je to o fous lepší než splácanina, jakou byla sedmá epizoda od Džej Džeje. Nicméně už teď se obávám, že Mickey Mouse pošle novou filmovou ságu postupně do kopru. Nyní tedy k výhradám... chybí zapamatovatelné charaktery a nedostávají patřičný prostor se ukázat a vyvolat pocit nenahraditelnosti. Další kapitolou je casting na kterém je vidět, že dneska už může hrát kdokoliv kdo rád navštěvoval Disneyland. Co ale mohu pochválit je krásná vizuální stránka filmu a pěkné odkazy epizodu III a IV, no a návrat Darth Vadera. Takže kdyby to šlo dávám tři a půl... ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord