Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

wanry02

Jelikož jsem velký fanda série Star Wars tak jsem měl pro tento film velká očekávání a rozhodně mě nezklamal. Asi nejvíce mě zaujalo to že se příběh filmu odehrává mezi třetím a čtvtím dílem série Star Wars a také skvělí herecký výkon všech herců. 85% ()

J.Mayen

Pro fanouška docela velké zklamání, příběh je dá se říct pokaždé ten samý, ono asi vlastně těžko vymyslet něco nového, když se ke konci chtě nechtě musí setkat hlavní záporák a hlavní pozitivák. Na film je vhodně zajít si do multikina nebo do kina s THX, nebo si pořídit vlastní domácí kino, aby byl filmový zážitek spojený s THX zvukem co nejlepší. ()

Stanmi

Galaxie je pod vládou nelítostného Impéria, které na udržení pořádku staví obří bitevní stanici. Povstalecká Aliance, bojující za svobodu, musí získat plány této stanice, aby měla aspoň malou naději na její zničení… Studio Disney se rozhodlo nás zásobovat jedním Star Wars filmem každý rok, takže po loňské regulérní sedmé epizodě tady máme první spin-off s názvem Rogue One. Ten nechává být všechny Skywalkery, Soly, Jedie a Sithy v pozadí a soustředí se na jednu z nejdůležitějších akcí Povstalců a to získání plánů Hvězdy smrti (jo takže je to vlastně regulérní prequel k Nové naději). Ve starém SW kanónu samozřejmě taková událost byla zobrazena v knihách (Trilogie o Hanu Solovi: Úsvit rebelů) i hrách (Dark Forces), takže jsem byl zvědavý (a také plný obav), jak bude zobrazena v rámci kanónu nového a dlužno dodat, že výsledek předčil má očekávání. Je sice fakt, že Rogue One jako film není tak uživatelsky přívětivý jako třeba Síla se probouzí, ale o to zajímavěji a poutavěji na mě působil. Tvůrci se totiž snažili, aby jejich film byl co možná nejvíc drsný, špinavý s ne úplně jednoznačnými hrdiny, kde ani jedna ze stran se neštítí nějaké té špinavosti, což se jim docela povedlo a díky tomu vypadá Rogue One v rámci SW filmů mnohem víc jako válečný film než jako ona známá space opera, což je jenom dobře, protože tyto spin-offy mají být jiné než hlavní linie vytyčená filmovými epizodami. Je fakt, že hlavní postavy (tedy členové týmu Rogue One) na začátku na mne nijak extra sympaticky nepůsobily, ale postupem děje jsem si je oblíbil a v závěru jsem jim vyloženě fandil (byť tedy výsledek jejich snažení mně byl předem známý). Stejně jako v Síla se probouzí i tady tvůrci vsadili na silnou ženskou postavu v tomto případě je to dcera jednoho z tvůrců Hvězdy Smrti Jyn Erso (takže téma rodiny zůstalo opět zachováno), kterou si zahrála Felicity Jones, která v pohodě svůj part zvládla, což se dá říct také o Diegu Lunovi v roli povstaleckého kapitána Andora nebo Benu Mendelsohnovi, který je jako ředitel Krennic ten správný imperiální byrokrat a fajn byla fajn také účast několika starých známých (jak herců, tak postav). Star Wars byly vždycky mimo jiné také o technice, výstroji a výzbroji a ani tento díl této pověsti nezůstává nic dlužen, kromě starý navrátilců jako jsou Hvězdné destruktory nebo X-Wingy mně potěšili třeba imperiální Death Troopeři nebo rebelské U-Wingy a korvety Hammerhead. Jasně, i když se mně Rogue One hodně líbil, není to úplně dokonalý snímek, na začátku se možná až příliš skáče z planety na planetu a motivace a chování ústředních postav není vždy uspokojivě objasněno, imperiálové nejsou dvakrát prozíraví a Stormtroopeři sice sem tam někoho trefí, ale jinak je to opět bída, ale takovéto drobné chybky mají prakticky všechny SW filmy a přesto je miluji, takže Rogue One zkrátka v tomto ohledu není žádnou výjimkou. Ovšem jestli jsem měl o filmu nějaké pochyby (nu dobrá moc neměl), tak ty byly rázně uťaty ve chvíli, kdy se tým Rogue One přesune na planetu Scarif, v tu chvíli začne asi jedna z nejlepších bojových pasáží, které lze v SW najít, protože se bojuje na zemi, ve vzduchu i ve vesmíru a když člověk vidí všechny ty X-Winy, Y-Wingy, TIE Fightery a Hvězdné destruktory v akci, tak jako fanoušek nemůžu chtít víc, navíc, když se to spojí s emočně silným závěrem (a malým vystoupením pana Vadera), tak to u mě znamená maximální spokojenost. Rogue One je tak pro mne parádní a stylový sci-fi spektákl, který je zajímavým rozšířením celého filmového univerza Star Wars , ale je fakt, že je to ten typ filmu, který je určen především pro nás fanoušky Hvězdných válek, ostatní by už nemuseli být snímkem tolik nadšeni. () (méně) (více)

diccon

Rogue One je mnohem lepsi nez Force Awakens. To samo o sobe neni buhvi jakej vykon - libovolnej dil AZ kvizu je lepsi nez nez Force Awakens, at uz se jedna o kameru, napeti, zvraty, vztahy mezi postavama a jejich vyvoj nebo hudbu. Scenaristi se sice ani tady nevyhli nekolika plotholes (co je proboha tak tezkyho na tom napsat scenar, kterej dava smysl???) a zaver je strasnej overkill (civilizace, ktera by pouzivala takhle debilne nadesignovany datovy uloziste by se stezi dostala na druhou stranu planety, natoz pres celou galaxii), ale jinak velky plus za 0 debilnich roztomilych priser, realny osud vetsiny hrdinu, spinavy a depresivni prostredi a asi tak tisickrat lepsi scenerie a kameru nez u Star Wars VII. Minus za semi-mary-sue hlavni hrdinku a rozhodnuti uplne se vykaslat na Star Wars Expanded Universe. Pekne se tady ukazuje plna sila Imperia, pred kterym neni uniku - konecne. Od zacatku Star Wars je Imperium obdoba nemilosrdnyho a ultravykonyho nacistickyho Nemecka, pred kterym se lidi tresou strachy a ne ta banda komicky neschopnejch hysteriku z New Order. O humor se stara jenom autistickej droid K-2SO a to moc povedene. A Vader je ultimatni rizek. ()

xtomyx

Především pochvaluji obsazení! Pak příběh, který jak se zdá, vytváří domnělou iluzi o návaznosti SW. Je faktem, že po hodině a 13 min jsem myslel, že film končí, aniž bych si uvědomoval jak čas plyne (spíš neplyne). Po té se děj utváří do docela stravitelného celku. Akce nabírá na obrátkách, stejně jako teorie jak vše zachránit, po složité nekončící akci, následuje rozuzlení a závěr. K tomu bych jen vytkl, že ne vše si domyslíte....jinak přeji parádní zábavu :) ()

DonBraso

Slabší tři hvězdy.Nebýt toho vizuálního kabátku ke konci,který zvdenul snímek zase o velký nadstandart výše,tak tu není vůbec nic zajímavého.Samozřejmě Lucas a jeho studio je prostě digitální špičkou,ale zde se zapomnělo na hodně věcí.Příběh jako takovej už vážně dětinsky špatnej,kdy řeknete radě,že chcete pomoct a rada řekne,že by to bylo velké riziko.O pět minut je to všechno naopak.Robot K-2SO má bavit,ale jen je to klon dalších postav co známe z minule.To není moc novátorství,spíš jen reinkarnace známého v jiném balíčku.Co je katastrofa je ten celkovej casting.Diego Luna je pro mě nepředstavitelný zlo a tady v tom tomu dává korunu.Proč je tu Mikkelsen tři minuty nechápu a jediný,který si tady může odehrát svůj part je Mendelsohn,jinak celý ansámbl působil jak rozeseté puzle,který někdo nedokázal složit.Popravdě je to vcelku i začátek slušná nuda a nebýt klasického trademarku made in Star Wars,že místo herců přejde na scénu komplet technika,tak zas člověk kouká na scénu,která je hodná průměrných scifi patosů.Popravdě rejžovat tuhle sérii no nevím,ono stačí nahodit Dart Vadera a hned to diváka zaujme,což je sice fakt,ale už se z toho stává doopravdy jen digitální lustrace. ()

Drozdo57

"Je to najtemnejšie!" "Je to najakčnejšie!" "Je to najdospelejšie!" Nie, to že je to temné a akčné neznamená, že je to dospelé a dobré. Je to zbytočný film, ktorý ukazuje udalosť opísanú dvoma vetami v úvodných titulkách prvých Star Wars. Tento film sme nepotrebovali. Je to plytký film s úbohou zápletkou a nezaujímavými postavami, ktoré počas filmu ani poradne nespoznáme. Iba to dojí už existujúci svet a robí to úplne najhlúpejšie ako sa to dá (na rozdiel od Force Awakens). "Jeee X-Wing, AT-AT, Darth Vader!" Prečo milujete tieto veci? Lebo boli súčasťou skvelého príbehu pôvodnej trilógie. Tento príbeh ich v ničom nerozvinul a nič im nepridal. Z kina som skoro odišiel a keby som vedel, tak na to ani nejdem, pretože odmietam podporovať podobné úbohé, zbytočné pokusy ako vyškriabať zo značky Star Wars každý dolár. ()

Wyorax

Pohled na StarWars ze strany obyčejných vojáků - rebelů. Film má velmi stabilní děj i příběh po celou dobu a posledních 20-30 minut je opravdu výborných se vcelku nečekaným koncem. Po celkovém propadáku ve formě černošského StarWars VII je film velmi milé překvapení a minimálně o řád lepší. Chybou ve filmu je malá propracovanost postav a rychlé přechody z planety na planetu. Přesto je však Rogue One velmi dobrý a patří mezi nejlepší filmy roku 2016. ()

only_serials

Víceméně jedinej pocit, kterej z toho mám je že se děsím dne až jednou svýmu budoucímu synovi budu vysvětlovat proč Lucas a Disney počítají od 1 do 10 stylem 4-5-6-1-2-3-7-3,5 .. ()

Vasyl

Naprosto tuctovej vesmírfilm z neuvěřitelně agresivní předaleké galaxie. Ani naposedmé jsem nepochopil ty celosvětový stamiliony fanoušků. Potěšil jenom sympatickej droid a furt stejnej Vader (a to jsem myslel, že J.E. Jones je mrtvej, vždyť mu musí byt aspoň 136). Felicity samozřejmě taky, ale ty vojenský hadry holkám moc nesluší. ()

ESNYR

Rozšíření fenoménu které ani nebylo potřeba. Ne že bych se nebavil, jenže když víte jak to bude asi tak probíhat neumíte ocenit tu spoustu nevyužitého potenciálu. Více mě zajímá jak to bude Disney tlačit do budoucna. ()

caMen

Umírněně natočený i vymyšlený. Hezký propojení se ságou, vizuálně skvělý a konec je jen poloviční happy-end. Takže povedený! ()

Domas88

Na tohle musíte být fanoušek, nebo musíte mít rád opakující se, vlatně úplně všechno.. Hodně čitelné a nudné, a taky hodně dlouhé... Opravdu zbytečné... ()

Osvícený

Hodně dobrý mezičlánek v kultovní sérii Star Wars. Trochu mě naštvalo, že zde nebyly klasické počáteční titulky, bez nich to není moc Star Wars. Hlavní holka je o hodně sympatičtější, než strašná Rey, pilot fajn, Donnie Yen je hlavním akčně-humorně-filozofickým tahounem filmu, bez něj by to asi opravdu moc nefungovalo. Imperiální boss je skvělý, to zadostiučinění, když mu natrhnou zadek se dostavilo. Pár postav tu z vizuální stránky ne zrovna funguje, konkrétně dvě. Asi víte, které mám na mysli. Ohledně zasazení do příběhu, vlastně nemám, co dodat. Kostýmy v pohodě, stejně tak akce. Příběh není učebnicový, impérium jí zabilo rodiče a ona teď proti němu bojuje, no, možnost vymyslet originální minulost hlavní postavy asi není neomezená. Celkově je to hodně dobré, mě to překvapilo, protože po Force awakens jsem byl dost skeptický, stejně, jako jsem nyní vůči The Last Jedi. ()

koza3

Vnímám to jako doplněk stravy. Jakousi přílohu k tomu hlavnímu steaku. Příběh, který zapadá mezi třetí a čtvrtou epizodu. Příběh, kde se nevyskytují rytíři Jedi. O tom jak byly odcizeny plány Hvězdy smrti. Docela dobré, hezké drama o holce, jejíž tatík je dobrák od kosti, bohužel pracující pro špatného zaměstnavatele. Nepřítomnost Jedi rytířů mi vadila, ale oželil jsem ji. Klišovitost a hollywoodská přehnanost a snaha dotlačit diváka k slzám mě už teda hezky nasrala. Taková ta scéna, kdy dcera se po hromadě let potká se svým otcem a on samozřejmě umírá v jejím náručí a vyplivne: "Chtěl bych ti toho tolik říct..." To není k pláči ale k smíchu. Určitá klišovitost k Hvězdným válkám určitě patří, ale tohle už bylo nad rámec dobrého vkusu. Na druhou stranu super kulisy krásného vesmírnu, planet, výborné kostýmy a animace dávají tři hvězdy a udržují snímek na průměru. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord