Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

pRaY_882

Priznám sa že do kina šiel so strachom že iné star wars nebude to pravé orechové. Ale Rogue One ma veľmi milo prekvapil. vynikajúci spin off na SW 4 nová nádej. No tomuto filmu snáď niet ani čo vytknúť. SW sila sa prebúdza sa mi páčil ale tento film preskočil všetky nové epizódy. Po návrate jedi rozhodne najlepší film zo Star Wars univerza. Za mňa rozhodne 10/10. ()

DarthArt

Paráda, ještě před týdnem jsem netušil, že nějaké nové Star Wars jsou, a najednou tu mám nový film, která se jako jediný může postavit po bok původních epizod. Žádné hamburgerové velikášství typu EI-EIII, žádné profláklé hvězdy jako Samuel Jackson, žádné bombastické kecy jako od George Lucase, prostě jen dobrý film s dobrým scénářem, který naprosto vystihl ducha původních Star Wars. Oslí můstky tady fungujou naprosto přirozeně, díky absenci provařených ksichtů se člověk ponoří naplno do děje, nemusí se rozčilovat další dávkou "super-Jediů" nebo tragicky nepovedenými "Sithy", jen si užívá blockbuster, který si nehraje na nic jiného než je. Po epizodě VII dobrá zpráva, že svět Hvězdných válek ještě není úplně provařená záležitost a že nemusí skončit tak uboze jako třeba chudák Terminátor. Na druhou stranu ale zase chápu, proč Rogue One tolik lidí kritizuje, většina si totiž svoji dávku "stáruórsu" bez světelných mečů a kýčovité "mystiky" nedovede představit... no ale aspoň zbyde ve filmových sálech víc místa na skutečné die-hard true fanoušky a jediné vševědy ja světě jako jsem třeba já :) ()

Nubligo

A ono to půjde a ne že ne :) po hrůze jménem Síla se probouzí, jsem s obavami sledoval další počin. Mé obavy ještě prohloubily trailery k filmu, které zase ukázali hlavně multikulturně vyvážené nové hrdiny. Do kina sem šel s obavami, ale ty se díky bohu nenaplnili.. Narozdíl od FA je ve filmu jasně dáno co se děje, proč se to děje, zní to logicky a film dokáže atmosféru děje převést na mě jako na diváka. To je to co dělá film filmem. Noví hrdinové mají každý svůj zajímavý příběh co dává smysl. Jediné co mi v příběhu chybělo je nějaký zatoulaný Jedi (ano pár jich ve vesmíru po Order 66 zbylo) a upřímně i lepší hudba, i přes světlé momenty Giachimo není John Williams.. hodnotím 4 hvězdy, procenta 80% ()

corwin78

Upřímně, měl jsem obavy, však víš, Disney, Mickey Mouse a všechny ty věci kolem, jako zásadní přestříhání skoro před vydáním, změna skladatele za sice vynikajícího Michaela Giacchino, ale s šibeničním termínem. A jak to dopadlo? Nechybělo mnoho a mohl to být nejlepší SW film po E5 a E4. Oh wait, on to vlastně je nejlepší SW film po E5 a E4 (a určitě nejlepší Shakespearovo drama), ale jen díky tomu, že E1-E3 jsou slabé a E7 chybí přesně to, co Rogue One má, určitá drsnost a temnota, i když krocená policy by Disney. E6 nehodnotím, protože patří do původní série a jsou tam silné momenty, ale je z těch tří nejslabší. Na Rogue One je super, že sledujete příběh těch co to všechno odedřou, aby hrdinové mohli zářit a nejlepší je, že ti hrdinové skoro zcela chybí, zatímco záporáci jsou v plné polní a díky CGI i ti stáří "dobří." A to je super, stejně jako Vader, který je konečně pořádně v akci a všechny ty drobnosti, které odkazují na původní trilogii a ten konec je prostě "překvapivý." Co není dobré? Začátek je trochu zmatený a občas je vidět, že se asi stříhalo více než je zdrávo (ale WTF momentů naštěstí není mnoho) a také hudba kulhá za Williamsovou klasikou, nedostatek času je prostě znát. Bohužel nelze říct moc víc, abych nespoileroval, tak jen na závěr asi takto, JJ, takhle měla vypadat E7! ()

PsenickaR

Kam se hrabe Abrams s tou svou Sílou se probouzí. Tohle je ten správný návrat do světa Star Wars, byť se nejedná o primární dějovou linii a to je možná dobře. Rouge nám nabízí příběh, který sem spadá, vlastně všechny díly předchází a má začátek i konec, takže jej může shlédnout a vychutnat sii divák filmy Swar Wars nepolíbený.Celý film mi přišel mnohem méně barevný ( umělý ) než poslední, skutečnější a toho si cením. Ale na 5 hvězd to není, přeci jen mám pocit, že je to pořád bráno jako rodinná podívaná od Disneyho a tomu se musela spousta věcí podřídit. velké plus za to, že ubylo keců o síle, malé mínus za to, že první polovina filmu nemá moc tempo. Celkově ale 75% a spravená chuť po paskvilu od J.J. ()

tomas.sulc.7

Dlouho jsem v kině nebyl (ani nepočítám) a tak asi hodnocení není úplně objektivní (na druhou stranu mě tam štvali návštěvníci co pořád musí z něčím šustit a něco pojídat/popíjet, co se řehtají už při náznaku vtipu) film ale hodnotím jako skvěle profesionálně udělaný, výkony herců parádní, příběh dotažený dokonce. Zkrátka neprůstřelné alibi. Jako velký klad si myslím je že jsem film viděl v původním znění s titulky, očekával jsem skvělý zážitek a nechtěl jsem si ho kazit českým dabingem. ()

Rock4ever

"I'm with the Force, the Force is with me" Tam, kde loňská Force Awakens podle mého selhala, Rogue One vrací ságu Star Wars k dědictví první trilogie. Takhle nějak by měl vypadat film z galaxie daleko daleko odtud. Ano, je to schematické, ale to je přece hlavní deviza celých Star Wars - od úplného začátku je to pohádka o souboji dobra a zla. Nikdo nestojí o nějaké emocionálně rozervané rozplizlé charaktery tipu Kylo Ren nebo politicky korektní ženské hrdinství nesympatické Rey. Kde ve Force Awakens charaktery působí značně nepřesvědčivě (a to včetně použití Síly) dostáváme v Rogue One squadru hrdinů, jejichž motivace jsou jasné, uvěřitelné a přesvědčivě zahrané, včetně genderové vyváženosti. Zlosynové jsou řádně zlí, kladní hrdinové krásně patetičtí (dojemné přátelství žoldáka a bojovného mnicha pak pro mě představuje highlight celého vyprávění). Příběhu velmi svědčí uzavřenost a absence otravných cliffhangerů lákajících na další díly. Tomu je podřízeno i tempo vyprávění, které šlape, akce střídá akci a od nástupu Lorda Vadera na scénu ve druhé polovině dostává každý fanoušek Star Wars dlouho nesplacený dluh. Takhle jsem se naposledy bavil u epizody VI a to je už hodně let. Doufám, že i přes vcelku rozporuplné přijetí převáží pozitivní hodnocení filmu a tvůrci se touto temnější a přimočařejší odbočkou inspirují i v rámci hlavní série! ()

Tomas_313

Rogue One: Star Wars Story je prvním spin-offem z univerza hvězdných válek, který osvětluje události odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem. Stejně jako u Star Wars: Force Awakens i zde není pochyb o tom, že se tvůrci ani v nejmenším nepokusili své legendární předchůdce dorovnat či snad překonat, pouze parazitují na jejich úspěchu, zásadně neriskují a recyklují prověřené metody. Hlavní postava něžného pohlaví a nápaditý výběr herců po stránce rasové a národnostní mi opět připomíná poslední Star Wars, kde se obsazovalo na základě stejných principů a důsledkem byl vznik nesourodé dvojice hrdinů v podání Daisy Ridley a Johna Boyegy. Zde výsledek dopadá o podstatný kus hůře, v rámci moderních trendů se do hlavní role probojovala Felicity Jones a jejím věrným spolubojovníkem se stal Diego Luna. Právě nápad obsadit tohoto mexického herce s mírumilovným a dětským obličejem do role chladnokrevného povstalce, který pro vyšší dobro vykoná i neomluvitelné činy , byl aktem naprosté zvrhlosti. Felicity Jones, nová hvězdička na obzoru, předvádí podprůměrný výkon a stejně jako její mužský protějšek ani ona nezapadá do role vedoucího odboje. Zdárným příkladem jsou scény, kdy motivuje své ostřílenější druhy do boje, místo velkolepého projevu se ale dočkáme otřepaných frází a dojem je až ironicky směšný. Celou tuhle maškarádu pak musí kompenzovat sympatický mistr bojových umění Donnie Yen v roli slepého mnicha, jehož nejzásadnější větou je: „Síla je se mnou a já jsem se sílou"( nebo možná obráceně ), kterou během filmu zopakuje nesčetněkrát a pár scén s Darthem Vaderem, jehož výstupy jsou tím nejlepším, co může Rogue One nabídnout, což jen dokládá marnost a nulovou originalitu. Jak už je zvykem, postavou, která je určena pouze k pobavení a odlehčení atmosféry ( kdyby nějaká byla ), je droid, který oproti svým dřívějším kolegům dávkuje vtipy s kulometnou kadencí, jedná se však o laciný humor, který postupně spíše odrazuje než vyvolává smích. Na nevydařených hereckých počinech nemají vinu pouze samotní herci, nýbrž také scénáristé, kteří velkodušně zprznili, co se dalo. Film má 133 minut, přesto nezbude čas na vykreslení postav či odůvodnění jejich chování a pohnutek, čímž dochází k odcizení a i překvapivá úmrtí tak nezpůsobí odezvu. Primitivní příběhová linie je založena na přesunu z bodu A do bodu B, přičemž dojde k seznámení všech aktérů a hurá do nekončících bojových sekvencí na souši, ve vzduchu i ve vesmíru. Finální souboj vesmírných plavidel a s nimi spojená povedená vesmírná panoramata jsou vcelku povedenou pastvou pro oči, ale stále jsou to scény již stokrát viděné, které navíc neobsahují známky vlastní inovace a tak nemohou náročnějšího diváka oslnit. Menší projev vlastního rukopisu byl projeven při bojích probíhajících na souši, kdy se záběry spíše než klasickému Star Wars podobají válečnému dramatu. Bohužel se ale tato myšlenka příliš nerozvíjí, což snímek degraduje a ochuzuje o nový rozměr. Hlavním zdrojem problému je studio Disney, které má ságu od roku 2012 v područí. Syrová akce a drastičtější přístup by se náramně hodili k příběhu povstalců a oproti pohádkovým předchůdcům by došlo k příjemné a zajisté vítané změně, Disney ale nehodlá ztratit nejmladší publikum novou formou naturalističtějšího boje. Rogue One představuje nicotné sci-fi, jenž se se zarputilostí klíštěte drží světoznámé značky, bez které by skončilo v propadlišti dějin. Pokud chce být Disney opravdu úspěšné ( ne jenom po stránce finanční, ale i kvalitativní ), bude potřeba získat režiséra, který se nebojí obohatit Star Wars o vlastní inovace a zároveň ponechat atmosféru předchozích dílů. 50% () (méně) (více)

pedruska.n

Prvá polovica filmu trochu uspávajúca, ale záverečná bitka a príchod Taťuldy na scénu poteší každého správneho SW fandu. Ako filmová vatička medzi hlavnými SW dielmi môže byť, ale škoda anonymity postáv, ktoré po svojom zmiznutí z príbehu zmiznú aj z vašej hlavy. ()

maschio

SW sleduji od kluka a úpřimně tohle je snad nejnudnější díl. Efekty, které se kopírují od předchozích vydání..... děj je jednoduchý a občas jsem se v kině nudil. Myšlenka námětu je opakující se..., žádné překvápko nebo situace, která by diváka vedla k zamyšlení. Je to hodně ubohý a v 3D o ničem. Dost mě to zklamalo. Možná dobrý film pro 12 leté dítě, které rádo hraje střílečky bez nutnosti přemýšlet o příběhu. ()

Smudlikxxx

Moc jsem původně nepochopil počáteční špatné recenze, ale pravda je, že ti, co nevyrostli jako naše generace na hvězdných válkách si ani neužijí tu radost z mnoha odkazů na staré díly, tu radost z té fantazie, co zapadá do čeho atd. Budou v tom vidět jen to, že nějaká parta letěla pro nějaké plány, což samozřejmě body dává dolů. Pro mě o dost lepší než 7.díl, což je 4 díl udělaný s jinými herci s lacinými odkazy. Tento nezávislý díl je především skvělý v jeho barvitosti, výpravě a je zde znát, že si s autoři více pohráli s celým světem. Neznámí hrdinové kteří na konci všichni umřou beru také jako velké nezvyklé plus. ()

Kremek

Do kina jsem na tenhle film šel po loňském shlédnutí pro mě podivně se "Probouzejicí síly" s menšími obavami. Série SW je pro mě srdeční záležitost a zařazení do původního příběhu mi moc nesedělo. Laťka hodnocení byla nastavena vysoko. Lehce utahaný nepřehledný začátek dá moc prostoru k seznámení s hlavními postavami a pak už na to ani není čas. Doufejme, že "director cut" verze to spraví, protože druhá půlka filmu je jedním slovem pecka zakončená "perfektní bitkou na korálových útesech". Fanda SW techniky si taky přijde také na své. Filmové triky jsou na jedničku s Hvězdou smrti (jak jen sakra udělali tu princeznu Leilu ???) ()

Herrydos

Čekal sem mnohé ale tohle tedy ne zcela nový způsob jak se do naší milované předaleké galaxie vrátit tentokrát o hodně syrovější podívaná něž známe. Rogue One je v prví řadě syrovím válečným spektáklem který nám ukazuje 1. povstalecký úspěch. Film se moc s postavami nemazlí a zatápí jim pod kotel snad celou stopáž. Film má poněkud pomalejší tempo ale očekávání nevyhnutelného střetu diváka zcela pohlcuje a když na nás ještě z plátna jukne Darth Vader který má spíše epizodní úlohu ale zato jeho scény nemají chybu má divák vše co chce a pak příjde ten očekávaný epický konec ke kterému nejde co dodat. Po technické stránce promakané do nejmenšího detailu 3D tentokrát nevystrkuje tolik růžky jako minule u Síly ale i zde je na co koukat. Já jsem film viděl 2x ve 4DX a musím uznat že se zapojením všech dostupných efektů v sále byl zážitek maximální. Viděl jsme obě dostupné jazykové verze tedy dabing i titulky a zde bych neřek že jedna verze má jasnou převahu před druhou dabing některých postav mi nesedl ale jde spíše o můj dojem co ale tedy ale opravdu těžce skousávám byl dabing našeho milovaného temného lorda to se fakt nenašel nikdo lepší než Vašut nic proti němu ale pro tuhle roli mi jeho hlas tedy fakt nesedl jinak ale co bych vytknul nemám skvělá překvapivě hodně dospěla podívaná na kterou bych si rozmyslel zda vzít své nejmenší zde je té smrti trochu více než jsme u SW zvyklí. 5* ()

Grows

Kdo má Star Wars doopravdy rád, tak jako já, tak musí být jednak nadšený z každého SW filmu, protože je to prostě svátek a odpustit i přešlapy ve formě občasné přehnané melodramatičnosti nebo sem tam nějaké té vachrlaté logiky či motivace postav a podobných kazů na kráse. Tohle byla ale nádhera a pro každého fandu povinnost, naprosto nechápu, jak může někdo, kdo tvrdí, že SW zná a má je rád, říkat, že toto je nuda. Parádní propojení na klasiku, spousta skrytých hlášek, epická vesmírná i pozemní bitva a kulervoucí emoce a nostalgie na závěr. Bál jsem se zbytečně. Darth Vader je zpět a úplně poslední scéna mi vehnala slzy dojetí do očí. ()

daetoxx

Opravdu povedený "mezi-quel"!!!, který vyplňuje tu nám neznámou mezeru z vesmíru Star Wars. Příbeh o povstalcích, kteří hrdinně padli, aby získaly plány Hvězdy smrti a o kterých jsme zatím četli pouze ze "žlutého létajícího nápisu" na začátku Nové naděje. Jsem rád, jak elegantně bylo vysvětleno, proč si vlastně Impérium postavilo Hvězdu smrti s takovou úsměvnou slabinou :). Celkově jsem si každou scénu, kde se objevilo Impérium užíval, všechna ta známá černá, bílá a šedá, křižníky, no a hlavně "hvězdička". Muzika parádní, žádný experimenty, ale sázka na jistotu, která nepřestává bavit ani po letech a která dodává všem scénám pozitivní náboj. Za výborný tah tvůrců považuji, opětovný výběr dámské hrdinky do hlavní role, po skvělé Daisy Ridley - se kterou se ještě určitě uvidíme v pokračování nové trilogie - tady máme "epizodní" klenot v podobě Felicity Jones, která si rozhodně společně s nově představeným imperialistickým droidem K2, krade scény pro sebe! Určitě stojím na straně těch fanoušků, kteří považují tento film za lepší než byla nová sedmička od J. Jeje, což je ale umocněno především díky zdigitalizované nostalgii, které se nám v nové trilogii logicky nedostává, protože se odehrává o přinejmenším dvacet let později. A závěr filmu, ten je na tom všem úplně nejlepší, ted nepoukazuji na to, že všichni (Spoiler) umřou, ale na úplně poslední scény s Vaderem a i "deseti-vteřinovou" Leiou, které se odehrávají fakticky několik hodin před začátkem Nové naděje. ()

Venum

No nez jsem sel do kina dal jsem filmu predbezne 4 hvezdicky protoze jsem od toho neco takoveho cekal , a uprimne jsem mel pravdu, hltame stale velke valky stormtroopers, lodicky ,vesmir a tak , a to cim se tahle serie proslavila nikde, zadnej jedai , zadny mece , jen ohratej Vader ( a to tu postavu miluju ale dovolte mi rict ze na tohle tahat fanouska je dost ubohy , mejte k nemu respekt pls ). Nu takze v pristim star wars ocekavam minimalne 2 jedaie a trochu situ aby to nebylo uplny nudo , kazdopadne film nezklame tim jak to konci zato jsem rad , takze me hodnoceni sedi ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord