poster

Solo: Star Wars Story

 • USA

  Solo: A Star Wars Story

 • Slovensko

  Solo: A Star Wars Story

 • Kanada

  Solo: A Star Wars Story

 • Nový Zéland

  Solo: A Star Wars Story

 • Velká Británie

  Solo: A Star Wars Story

 • Austrálie

  Solo: A Star Wars Story

 • Irsko

  Solo: A Star Wars Story

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2018, 135 min

Komentáře uživatelů k filmu (506)

 • verbal
  **

  Renegátský boreček v kundě z Boženky uteče z pasťáku vedeného agresivní červorybou, proletí se v nabušeném Aston Miléniu, zachrání Matků čuráků ze spárů intergaylaktické mafie a obere negra v ufonském pokru, načež korektně a uvědoměle altruisticky podpoří ekoteroristickou bojůvku škaredých dystopických dětí v boji proti imperiálnímu korporátu. Konec. Chyběl už jen toulec pubertálních šípů, zamilovaný homopýr a pár červených pelerínek. Je to prostě v hajzlu! Dyzny začíná Jirku Lukáše pěkně kopat do prdele a naprudko degenerovat jeho odkaz v plytkou hanrgejsoássvendžrovskou infantilní pičovinu. Ne, že by Hvězdoválky a priori infantilní pičovinou nebyly, nicméně vždycky obsahovaly solidní nálož kreativní fantazie, prvotřídní efixa a některé z nich i vcelku promakanou historku. V tomto kontextu a s přihlédnutím ke zdařilé Lotryni jedna nelze mladické trampoty Sušického Hana erudovaně kategorizovat jinak, než jako semidebilní rychloojebávku pro retardy, za kterou, odehrávat se bez raketek, mimózních oblud a hostilních, impériem sužovaných planet třeba na sprosté zemi, jen s upřímným zakurvováním zaklapnete hajzlový poklop. Rychloojebávku, kterou ten globální parazit a prznitel dětského vkusu zjevně odmítl i pořádně zaplatit, a tak na všech těch vrakovištích prostě zhasli, pořádně rozostřili kamery a efekty uplácali na Atarku.(25.5.2018)

 • Tsunami_X
  ***

  První půlka výborná, pak to jde dolů. Cením skoro úplnou absenci záporáka, mrzí mě slabší Lando a vlastně se tetelím nad tím, jak moc se tam ocucávají a jak dobře funguje chemie. Škoda, že místo westernového finále se musí spousta postav okatě přečůrávat. Kéž by všechno fungovalo jak přepadení vlaku. V době přehlcení „contentem“ je to ok.(16.5.2018)

 • Cervenak
  ***

  Pokúšal som sa niekde v sebe vyhrabať aj štvrtú hviezdičku, ale nejde to. Pre mňa mierne sklamanie a film, ktorému veľmi chýba iskra. Rozhodne sú tam aj zábavné scény, ale dialógy a riešenie väčšiny situácií je proste "lazy writing". Oceňujem celkovú špinavosť až na spôsob akéhosi madmax westernu, Powell sa prekonáva a... to je asi tak všetko.(25.5.2018)

 • Enšpígl
  ****

  Možná mám štěstí, že nejsem vášnivej fanoušek značky SW, takže beru v kině vše co má SW v názvu abslutně předsudků a je jedno zda se jedná o restart, o nový díly, které jsou vlastně starší než ty starý, nebo prostě si studio jen tak blbne a hvězdně válčí, jen to do mě mydlete drazí producenti, zatím je moje šrajtofle otevřená, protože jste mě ještě vyloženě nezklamali. Jediný co mě mrzí, že Alden prostě není a nebude Harrison, bohužel. Jinak svižná, nikterák složitá hvězdná válčírna, která má údernost, nadhled, profi scény (přepadení vlaku v horách) a vlastně i duch starých dobrých časů, je vidět, že Ron pořád umí. Svižný blockbuster s jedinou ambicí, uvolnit a zrelaxovat milé diváctvo a to beru.(11.6.2018)

 • Djkoma
  ****

  Solo byl pro mě prakticky bez očekávání, o to lepší to je. Oddechovka, která výborně šlape, velice dobře v ní funguje chemie jednotlivých postav a herců a příběhově nabízí pohled do trochu jiného části vesmíru, než jsme zvykem. Že je to celé možná zbytečné? Možná, ale který film dnes zbytečný není? Mě těší pomrkávání na fanoušky (šachy, karty, první setkání, kdo vystřelí první, ..), protože je upřímné a jen tak mimochodem. Navíc, jak říká jedna z postav ve filmu, ono tu o toho Sola možná tolik nejde, jako o představení určité vrstvy SW světa, které zatím na velkém plátně nebylo (R1 se snažil, ale furt je v něm ta epičnost). Podsvětí, syndikáty, jaké to je být pašerák a malé obyčejné příběhy, které mohou vést k velkým činům v budoucnu (nepřipomíná to někomu konec E8?). Vzhledem k problematickému (pře)natáčení byl Ron Howard sázkou na jistotu a od něj v podstatě vždy vzejde dobrý film, řemeslně přesný, možná ne tak živý, jak být mohl, ale neurazí. Disney stále nemá odvahu a trpělivost vyzkoušet se SW něco zásadně jiného, co třeba Marvel se svými posledními filmy zkouší (Thor: Ragnarok?). Je otázka, zda nebude nutné SW brzy omladit, jak novými postavami, tak především novými tvůrčími pohledy. Je zajímavé, že zrovna Solo je vlastně nejlépe přístupným filmem z celé série, protože k němu nepotřebujete prakticky žádný základ, funguje sám o sobě. Navíc je to první film, v kterém není Impérium (Jedi nebyli už v R1), tady jsou jiní nepřátelé, Impérium funguje jako strašák "někde daleko" nebo jako náborové středisko (mimochodem vynikající nápad, navíc ta melodie).//PS: tak málo lidí na předpremiéře SW v kině jsem ještě neviděl... začátek konce? Disney viditelně s Star Wars Story příběhy mimo hlavní dějovou linii má a bude mít problém, přitom materiálu je obrovské množství. Otázka je, kde je problém. Vnímám, že tu nefunguje a nebude fungovat princip Marvelu (který by viditelně všichni u Disneyho rádi...), bohužel tu není silná osobnost, která by SW filmový/televizní svět řídila. KK na to viditelně nemá nervy, RJ svojí šanci promarnit a jeho nová trilogie nejspíš zapadne v zapomnění a JJ se bude snažit v E9 všechno dostat do kolejí, které kdysi naplánoval (ale neprosadil přes RJ, což ukazuje, že jeho pozice není tak silná). Ale to už je jen takové přemýšlení nad tím, kam tenhle kolotoč SWCU vlastně směřuje a zda ho někdo řídí ;-).(24.5.2018)

 • T2
  ****

  Rozpočet $300miliónovTržby USA $197,203,695Tržby Celosvetovo $344,306,523Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ V podstate asi tak zbytočná nádstavba ako Rogue One, len ľahký priemer, kde proste chýba hercom správna charizma, jednoducho povedané ako keby sa vrátil do série drevený Hayden Christensen ale hneď niekoľko krát. Štúdiu Disney sa začína Lucafilm rozpadať pod rukami, chcú strašne rýchlo chrliť filmy ale nasadené tempo im podlamuje nohy. Dokonca pri tomto je Lucasova trilógia I-III nadmieru čarovná a legendárne epizódy IV-VI sú na svetelné roky ďaleko, nuž iná liga. Samozrejme že po technickej stránke tu nie je čo vytýkať, skôr toporný herci a všedný dej to nemá kam vytiahnuť. /videl v kine: 70%/(5.6.2018)

 • MrHlad
  ****

  Han Solo chce prachy, loď, svobodu a zachránit svou holku. A proto se rozhodne zúčastnit loupeže, na kterou by si netroufli ani ti největší šílenci galaxie. Solo: Star Wars Story je svižná, zábavná a oldchoolová dobrodružná podívaná, na kterou se hezky kouká, jsou v ní sympatičtí hrdinové i dobří herci a hlavně zkouší ukázat svět Hvězdných válek tak trochu odspoda. Z těch míst, kde nejsou jediové, síla ani ambice vládnout vesmíru, ale jen touha vydělat si velké prachy a užít si je. A je to o dost zábavnější, než bychom po těch tvůrčích problémech čekali.(27.7.2018)

 • DaViD´82
  ***

  Mělo se to jmenovat Holo: A Generic Space Story. Pak by odpadlo úmorné nenápadité nikým nepožadované z pohledu studia však povinné odškrtávání "jak Han k tomu a tomu přišel a jak se s tím a tím seznámil". To co trojka Indyho zvládla s grácií a ve zběsilém tempu za čtrnáct minut v rámci prologu, to tady trvá dvě a čtvrt hodiny. A přitom to ikonickou postavu Sola nikterak neobohatí. Škoda je to ještě o to větší, že když zrovna nejdou tvůrci na ruku fanouškům či se nesnaží o monstrózní špektákl (úděsná pasáž s monstrem ve vesmíru či povstání v dolech), tak tu je mnoho skvostného (úvod, madmaxovské přepadení vlaku, spaghetti westernové přechcávací finále), kdy to umí být svébytné skrze osvěžující sympaticky přízemní špinavý pohled na universum Star Wars, které odproštěné od vší té "v rámci jedné rodiny zachraňujeme galaxie" hlušiny evidentně má co nabídnout. A třeba si to uvědomí i tvůrci, jakmile za tucet filmů budeme vědět, kdo byl první milenec Jabby, proč má Boba Fett ošuntělou zbroj, proč druhý hudebník zleva z původního filmu v kantýně hraje na klarinet a ne saxofon atd.(28.5.2018)

 • KarelR
  ****

  Čekal jsem heistovou westernovou oddechovku a taky jsem ji dostal. Han Solo by se vůbec nemusel jmenovat Han Solo, spíš než o Star Wars totiž jde o hodně drahého bratránka Firefly. Akce střídá akci, sem tam někdo zahláškuje, no a všichni se pravidelně podrážejí. Zábava tedy nepramení z osudovosti, epických bitev nebo tajemné Síly, ale čistě z toho, že se banda podfukářů snaží dohrabat k pohádkovému bohatství (nebo alespoň klidnému životu). V Howardově pojetí přitom ani nemá jít o ultimátní filmový zážitek. Banda schopných herců se prostě jen sešla ve svižné žánrovce, která je o něco povedenější, než po rozsáhlých přetáčkách asi čekáte. Kdyby ten film neexistoval, nic se nestane. Jenže existuje a… vlastně mě bavil od začátku do konce. (7/10)(23.5.2018)

 • novoten
  ****

  Vzhledem k obrovským produkčním strastem nechápu, jak je možné, že výsledek dopadl až takhle dobře. Něco se přetáčelo, něco se vystřihlo, něco se trochu násilím doplnilo, ale Solo zůstává povedeným dobrodružným filmem, který nejvíc ruší snad právě tím, z kolika rozličných kousků je šitý. Hazard, chemie s Landem, přepadení vlaku, božská Qi'ra a proti všem předpokladům i Alden Ehrenreich vedou novou Story na pozici povedeného blockbusteru, který prohrává v epizodních článcích. Krev mi totiž pila L3, droidí zlo, které přináší do ságy myšlenky, které v ní rozhodně vidět nepotřebuji. Druhým přešlapem je důlní eskapáda, která jako kdyby připlula ze skrz na skrz průměrného salátu. Obešel bych se i bez finálního camea, které čistě filmové diváky zbytečně vyruší z (v tu chvíli až neuvěřitelně dravého) tempa. I s podobnými ze-sedla-vyhazujícími momenty je ale z prvního Hvězdného finančního propadáku v historii více než důstojná pohádka, která překombinovanou Rogue One vesele strká do kapsy.(18.6.2018)

 • tron
  ***

  „Možno by sme sa nemuseli sprchovať spoločne.“ Booože, strašne neviditeľný film. Prišiel, videl som, odišiel, neublížil, nenadchol. Nestrhol ma, nedojal ma, neprekvapil ma. Paradoxne herci dobrí (Woody Harrelson, Donald Glover, Paul Bettany), Chewie vždy poteší, vizuálne pekné a ukážkovo zapadajúce do Star Wars univerza. Ale proste nič mi to nedalo, ani nevzalo. A Han Solo nie je moja obľúbená postava, zabite ma. P.S. – Naozaj to bol Gremlin?(24.9.2018)

 • Viktooorka
  ****

  Star Wars není moje citová záležitost, ale ráda se k hvězdnému dobrodružství vracím. Proto jsem neměla žádný počáteční problém jako přítel, či milovníci ságy (nebo ság, se už v tom ztrácím :D), že nějaký mlaďoch nahradí Forda. Naopak musím pochválit, jak se tvůrcům podařilo najít herce, typově podobnému Fordovi. Líbilo se mi, jak se Alden snažil v gestech a výrazech napodobit původního Hana tak, aby to nevypadlo nuceně a komicky. Všechna čest (je pravda, že i kdyby se to stalo, tak je mi to stejně asi jedno :D) Ostatní postavy, příběh, akční scény (hlavně vlak), vše slušně šlapalo. Nemůžu si stěžovat, fajnový letní blockbuster :o) Jen mi vadilo odfláknutí původu jména Solo!(28.6.2018)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Na to, že Star Wars nemusím a nelíbil se mi žádný díl, tak tomuhle zvedám palec nahoru. Překvapivě solidní a svižná heist vesmírná žánrovka, kde to táhne Woody Harrelson, Emilia Clarke a neznámý sympaťák Solo. Je to hezky zábavné, slušně natočené, dostatečně napínavé i akční a podivných kreatur oproti Star Wars je zde minimum, což mi prostě sedí. Mile překvápko a konečně mohu říct nejlepší Star Wars ?? ! :) 80%(16.9.2018)

 • xxmartinxx
  ***

  Je fakt, že Ron Howard nedokázal z toho filmu vysát veškerý život, jak jsem se po jeho brownovkách bál, ale jen jeho podstatnou část. Rutinně kvalitní film, na který se zapomíná minutu po zhlédnutí. Barevná paleta dokázala objevit nové odstíny šedi (záběry zprostřed pouště v pravé poledne mají svým gradingem blíž k zamlžené zasněžené pláni), ale vlastně to sedí, protože kdyby filmy byly barvy, Solova sólovka je rozhodně šedivá.(23.5.2018)

 • Toren
  ****

  Nejzábavnější nové SW. Více: https://www.youtube.com/watch?v=ejCZEXg9AoE(4.6.2018)

 • Arachneuss
  **

  Už to tam není.(30.5.2018)

 • Hitman_47
  ****

  Podle trailerů a produkčních problémů jsem čekal stejnou (ne-li horší) sračku jako Rogue One. O to příjemněji mě Solo překvapil, jelikož to, co nefungovalo u RO, tady funguje skvěle. Děj tu jakž takž drží (u RO se rozpadal a jedna nelogická hovnařina střídala druhou), film nenudí (RO nuda k posrání), zajímavé a sympatické charaktery (tedy až na nejvíc otravného droida v historii SW, a Lando taky nic moc btw), akce tu střídá akci (u RO se k tomu člověk musel prozívat až do konce), a není to klasická digi sračka (opět zdravíme RO a Jurrasic World), bo se tu používají praktické efekty jako v ep. 7. Jen nevím jestli to byla chyba promítačky, ale Solo je asi nejtmavější SW v historii lidstva.(24.5.2018)

 • Kaka
  ***

  Škoda. Na rozdíl od jiných Star Wars spin-offů má tenhle fajn chemii mezi hlavními postavami, za což zřejmě vděčíme Howardovi, jelikož že tohle je jeho velká devíza víme už mnoho let. Naposledy připomenuto pár let zpět v Rush, kdy na tom postavil v podstatě celý film. Podobně se o to snaží v Solovi, kde mu ovšem pomáhají velkolepé fikční světy a všechny Star Wars propriety, na které si jen dokážete vzpomenout. Chybí snad už jen Death Star a světelné meče. Proto je s podivem, kam se ve druhé polovině podějou koule celého filmu a scénáristy především. Všechno mělo končit v padesáté minutě přepadením vlaku a příslušnou interakcí postav. Vše co je potom, je jakoby jiný film, který pozvolna spěje do přečůrávacího finále, které všechno jen ne baví.(16.9.2018)

 • 3DD!3
  ****

  Vsichni brblají, že už to nejsou ty staré Star Wars, ale ono je to dobře. Opisovat si mohl dovolit jen jednou Abrams. Tohle zábavné a odlehčené dobrodružství využívá díru mezi první a druhou trilogii zase trochu jinak. Solova sólovka je jako Firefly, s neskutečným rozpočtem na triky. Herecký ansámbl je solidní a ano kdybychom mohli dostat mladého Forda bylo by to o úroveň výš, ale dá se na to zvyknout. Hodně se hláškuje a i když příběh občas hapruje (přetáčky se podepsaly na několika podivných zvratech) pořád to výborně odsýpá. Navíc John Powell si hudební stránku neskutečně dává. S Williamsovým novým motivem pro Hana prezentuje dravý styl, který sérii bezvadně sedí.(1.6.2018)

 • Xmilden
  ****

  Solo ve mě znovu navodil tu správnou Star Wars atmosféru. Nevadí mi že je zde zcela nové obsazení oproti filmům z původní trilogie. Mě se prostě líbí, že tyto postavy znám, mám je rád a dle mého Ron Howard obstál na jedničku s hvězdičkou. Nic nevymýšlel, nic neinovoval a prostě nám fanouškům dal to na co máme právo. Hana Sola já prostě můžu. V nové Osmičce tato postava zoufale chybí. V Roque One taky. Tady jej máme dostatek. Ten chlápek mě prostě baví. Pro film mám zkrátka jen slova chvály. Už jsem ani nedoufal po dvou posledních propadácích. 75%(25.9.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace