Solo: Star Wars Story

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2018, 135 min

Zabudnime na to, ze ten film je uplne zbytocny a jeho udalosti sme nepotrebovali poznat. Ale kedze ho uz mame, tak budme radi, ze je super. Aj ked trochu inak, nez sme pri tejto sage zvyknuti. Atmosfera Star Wars je (az na stare hudobne motivy) prec a ostal "iba" mimoriadne zabavny blockbuster. Herci su vynikajuci (az na to serialove poleno), Howard opat dokazuje, ze je uzasny remeselnik a obaja Johnovia zlozili svoje najlepsie motivy za poslednu dekadu. Takze trochu kulturny sok zo zmeny stylu, no stale spickovy bijak s obcasnym zavanom nostalgie. Ale pocit, ze kadencia SW filmov je az prilis rychla (a tym padom prisli o exkluzivitu) je coraz silnejsi. Tentoraz sa to vsak kvoli zmene stylu (a vlastne aj zanru) da odpustit. Subjektivnych 9/10.(24.5.2018)

• Arachneuss

Už to tam není.(30.5.2018)

Podle trailerů a produkčních problémů jsem čekal stejnou (ne-li horší) sračku jako Rogue One. O to příjemněji mě Solo překvapil, jelikož to, co nefungovalo u RO, tady funguje skvěle. Děj tu jakž takž drží (u RO se rozpadal a jedna nelogická hovnařina střídala druhou), film nenudí (RO nuda k posrání), zajímavé a sympatické charaktery (tedy až na nejvíc otravného droida v historii SW, a Lando taky nic moc btw), akce tu střídá akci (u RO se k tomu člověk musel prozívat až do konce), a není to klasická digi sračka (opět zdravíme RO a Jurrasic World), bo se tu používají praktické efekty jako v ep. 7. Jen nevím jestli to byla chyba promítačky, ale Solo je asi nejtmavější SW v historii lidstva.(24.5.2018)

Škoda. Na rozdíl od jiných Star Wars spin-offů má tenhle fajn chemii mezi hlavními postavami, za což zřejmě vděčíme Howardovi, jelikož že tohle je jeho velká devíza víme už mnoho let. Naposledy připomenuto pár let zpět v Rush, kdy na tom postavil v podstatě celý film. Podobně se o to snaží v Solovi, kde mu ovšem pomáhají velkolepé fikční světy a všechny Star Wars propriety, na které si jen dokážete vzpomenout. Chybí snad už jen Death Star a světelné meče. Proto je s podivem, kam se ve druhé polovině podějou koule celého filmu a scénáristy především. Všechno mělo končit v padesáté minutě přepadením vlaku a příslušnou interakcí postav. Vše co je potom, je jakoby jiný film, který pozvolna spěje do přečůrávacího finále, které všechno jen ne baví.(16.9.2018)

Vsichni brblají, že už to nejsou ty staré Star Wars, ale ono je to dobře. Opisovat si mohl dovolit jen jednou Abrams. Tohle zábavné a odlehčené dobrodružství využívá díru mezi první a druhou trilogii zase trochu jinak. Solova sólovka je jako Firefly, s neskutečným rozpočtem na triky. Herecký ansámbl je solidní a ano kdybychom mohli dostat mladého Forda bylo by to o úroveň výš, ale dá se na to zvyknout. Hodně se hláškuje a i když příběh občas hapruje (přetáčky se podepsaly na několika podivných zvratech) pořád to výborně odsýpá. Navíc John Powell si hudební stránku neskutečně dává. S Williamsovým novým motivem pro Hana prezentuje dravý styl, který sérii bezvadně sedí.(1.6.2018)

Solo je pořád lepší podívanou, než Poslední Jedi. Jen tedy snad jediný, kdo si svojí roli vyloženě užívá je Childish Gambino, zbytek občas lehce prkený a ztracený v hodně drahých kulisách.(28.9.2018)

Solo ve mě znovu navodil tu správnou Star Wars atmosféru. Nevadí mi že je zde zcela nové obsazení oproti filmům z původní trilogie. Mě se prostě líbí, že tyto postavy znám, mám je rád a dle mého Ron Howard obstál na jedničku s hvězdičkou. Nic nevymýšlel, nic neinovoval a prostě nám fanouškům dal to na co máme právo. Hana Sola já prostě můžu. V nové Osmičce tato postava zoufale chybí. V Roque One taky. Tady jej máme dostatek. Ten chlápek mě prostě baví. Pro film mám zkrátka jen slova chvály. Už jsem ani nedoufal po dvou posledních propadácích. 80%(25.9.2018)

Když nic nečekáš, nic tě nezklame. A možná i z tohoto důvodu funguje Solova sólovka (Ha!! Humor!) i na nás, kteří bychom chtěli scénáristům ep. 8 nacpat do uší roztopený vosk s přídavkem extra pálivého čili. Největší problém tu mám s úporně unylým příběhem, který je jen kompilátem různých (špinavých) space oper se sem tam přidanými prvky třebas westernu. Jenže i tak to jako celek funguje perfektně (možná až na moment s vesmírnou chapadlovitostí) a přestože Solo ani jednou nenahodí ikonický škleb Harisonna Forda, tak tu herci fungují na zcela v pohodě a má to nádhernej špinavej vizuál bez nablýskaných plechů, či zářících světelných mečů a trochu toho lidského zmrdství, které nemá nic společného s temnou stranou síly. Ale teď chci sólovku pro Obi-Wana Kenobiho! (4.6.2018)

Se vlastně ani moc nedivim, že se v kinech nekonal kolosální úspěch - na SW je tahle Sólo jízda překvapivě málo epická a málo osudová, přestože je audiovizuál naprosto boží od začátku až do konce. V podstatě se jedná o takovej neškodnej heist filmeček v úžasným SW retro kabátku, jehož jedinou slabinou je poněkud přepálená stopáž. Jsem rád, že si někdo hraje a přidává kousky do tohohle populárního univerza - páč když odhlídneme od fňukání chamtivých nerdů a věčnýho nadávání na nekonečnou komerci, kdo si rád nehraje s oblíbenýma hračkama, že jo? Buďme za tyhle minivejlety rádi. Sedum parseků z deseti.(16.9.2018)

"Nesnáším tě." - "Já vím." Solo je velké potěšení především pro obeznámené fanoušky, ale myslím, že i úplný Star Wars laik si z něj dokáže leccos odnést. Je to především zábavný dobrodružný film (místy je humoru MOŽNÁ trochu moc, ale nikdy nepřekročí zdravou míru) s výborným Aldenem Ehrenreichem, který se takřka nemožného úkolu zhostil skvěle - hraje víceméně po svém, od Harrisona Forda si vypůjčil jen nějaká ta gesta a úšklebky, nijak zvlášť ho neimituje a přesto je to Solo. Režie Rona Howarda je fajn, příběh není hloupý a má v rukávu spoustu překvapení včetně návratu jedné velmi známé postavy (ovšem právě s jejím návratem si možná bude leckdo lámat hlavu a říkat si: Cože? Jak? Proč?), no a doslova úžasnou práci odvedl John Powell. S pomocí Johna Williamse (dodal i nový hlavní motiv) složil skvělý soundtrack, který si budu pouštět stejně rád jako všechna Williamsova Star Wars alba nebo Giacchinův Rogue One.(23.5.2018)

Takže takhle to celé vzniklo: nejdřív ho chtěl sežrat, ale pak si dali společnou sprchu a rázem se stali kámoši na celý život! Pochopitelně si stojím za tím, že většina negativně laděných (nejen zdejších) kritik nedokáže filmu odpustit onu nálepku Star Wars, která k němu sice patří, navzájem se ale spíš moc nepotřebují. SOLO je bez okolků samostatně fungujícím heist sci-fi blockbusterem, jehož postavy mi přirostly k srdci a akce mi kouzlila úsměvy ve tváři. Za sebe bych tak s podobnými štěky jednou do roka neměl vůbec žádný problém.(12.7.2018)

Produkčními problémy nasáklý projekt od Lucasarts je konečně tady a já se modlím k Síle, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Příběh okolo tohoto filmů byl snad popsán i na všech nefilmových webech a já osobně jsem byl hodně smutný, když odvolali mé oblíbené duo komediálních režiśerů. Ale světe div se, ač muselo jít všecko ráz na ráz a bylo málo času, na Solovi není ani za mák vidět, že by si něčím podobným mohl film projít. Ba co víc, je opravdu zábava na to koukat, je radost vidět, že se opět debilně nezachraňuje celá galaxie a je to zkrátka menší SW příběh, jež bych si přidal ještě několik (Boba Fett, Obi-wan) + ten Kotor. Začátek je možná trošku rozvleklejší, ale jakmile se film rozjede, vše šlape jak má a veterán Howard má vše pevně v paži. Alden Ehrenreich sice není takový blesk z čistého nebe, jako jím před 40ti lety byl Harrison Ford, ale jeho hlášky jsou celkem vtipné, kouká se na něj mnohem lépe než v matných trailerech a stejně tak není takové dřevo, jak se zdálo. A jeho chemie s Chewiem vyloženě dokonalá (poprvé v sérii, co mě tento Wookie bavil, možná i kvůli tomuhle videu)..a komu by vadil, tak to vše zachraňuje Donald Glover, jehož Lando je vyloženě libová postava (ano, je to pansexuál) a užíval jsem každou scénu, kdy se objevil na plátně. A dál je tu nikdy nezklamávající Woody Harrelson, jehož charisma na diváka doslova čiší a dá zapomenout na účast někoho tak matného, jako je Emilia Clarke, ale ta zas nedostala až tolik prostoru pro zviditelnění. Kolem a kolem jsem dostal film, který mě potěšil svou přízemností jako už dlouho nic a dokonce se mi rozležel v hlavě takovým způsobem, že bych na něj ještě v kině opět vyrazil. Což jsem si ještě v době premiéry nemyslel ani za mák. Tak a co s tím teď?(2.6.2018)

Takže Solo teraz ide Solo. Fajn. Keď bol film ešte v plienkach, tak nie len ja, ale určite aj ostatný frflali na to, že sa chystá zbytočný spin-off. Keby tento film neexistoval nič sa samozrejme nedeje, nič prevratne vo svete Star Wars neprinesie, no na druhú stranu musím priznať, že ma to vlastne aj bavilo a aspoň tu zábavu priniesol. A vlastne som aj za tieto spin-offy (Rogue One, Solo) rád, pretože ma bavia viac ako pokračovania hlavnej serie, ktorá mám pocit, si skôr získava novú generáciu divákou, zatiaľ čo spin-offy sa zavďačia aj tým starším. Samotný Solo je fajn film, kulisami pekne ladí pred epizódu IV a nielen, že je fajn vidieť ako sa tvorcovia popasujú s tým, aby všetko zapadlo medzi jednotlive diely, ale na druhu stranu mame možnosť stretnúť znova známe postavy. A keď už sme u tých postav, tak načnem hneď casting. Na nového Hana Sola Aldena Ehrenreicha som si trošku musel zvykať (pretože Ford je len jeden), ale zahral to celkom v pohode, síce nebol tak výrazný, ale ani neprekážal. Čo sa ostatných týka, tak je obsadenie v celku vydarené, Woody a Emila sú sympaťáci a čo sa nového Landa týka, tak Donald Glover mi zapasoval asi najviac. Na to, že tento film sprevádzali drobné problémy na filme mám pocit, že sa nič nepodpísalo. Rovnako ako aj Rogou One aj toto je vydarený "medzi diel", ktorý opäť ponuka známe kulisy, masky, efekty, dobrú Powellovu hudbu šmrcnutu troškou Williamsa, či akciu na špičkovej úrovni. Trošku mi tu chýba výraznejšia zaporna postava, pretože Impérium tu hraje len také druhu husle a nikto moc hlavným hrdinom pod Falconom poriadne nezatopí, čo je škoda. Tak či tak sa jedna o ďalší dobrý diel do serie, ktorý v závere poteší aj fanúšikov seriálov Clone Wars a Rebels. Rozhodne sa teším na pokračovanie, ktoré už teraz podla mňa bude lepšie. Obľúbený soundtrack: The Adventures of Han, Meet Han, Train Heist. 85% - 4*(25.5.2018)

Příjemné nenucené překvapení ze světa SW z boční linky, která vede jednoho z hlavních hrdinů ságy směrem až ke zničení Impéria. Rozhodně příjemnější zpracování, než hlavní dějová linka nových tří příběhů. Akorát mě pořád u podobných příběhů štve ten ksicht Harrelsona, to nemají jiného a lepšího "kreténa" v HW.??!(18.9.2018)

• JohnnyD

Solo by bol priemerný, aj keby vyšiel ako obskúrny komiks v expanded universe. Mizerný scenár bolestivo inscenuje odpovede na otázky, ktoré sa nikto nepýta. Kocky, stretnutie s Chewiem, jeho prezývka, kessel run, stretnutie s Landom, gambling o Millenium Falcon a dokonca i priezvisko Hana Sola - toto je kostra príbehu, tomu je podriadený primárny dej. Úmorná nekonečná nuda a rutina najhoršieho razenia. A k tomu ešte big screen cameo postavy, ktorej oživenie bolo jedným z najstupídnejších nápadov "expanded universe". Jediným svetlým okamihom je Emilia Clarke, čoby jediná osoba na plátne s charizmou a s niečim čomu sa hovorí herecký výkon.(28.5.2018)

KINO Špalíček/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// PLUS: casting a představitel Hana Sola, potěší Chwebacca, nové vedlejší postavy, svět Star Wars MÍNUS: tuctovější dějová linie, bezvýznamná záporná postava (Paul Bettany), chyběl mi silnější hudební motiv, očekával bych větší atmosféru, nějakou zapamatovatelnou wow scénu/// Shrnutí: Jako jeden z mála považuji Rogue One snad za vůbec nejlepší díl celé série, proto jsem věřil i dalšímu spin-offu. Bohužel se zařadím mezi většinu, která není ze Sola až tak unešená. Což o to, on je to hodně dobrý a zajímavý film a celou dobu to osýpá, ale rozhodně z toho všeho kolem nejsem nějak odvázaný. Kdyby to nebyly Hvězdné války, ale protože je jasná konkurence, tak tato epizoda při srovnání se všemi ostatními ztrácí. Přesto mě zatraceně mrzí, že film finančně pohořel, na další filmy jsem se moc těšil./// Celkem 74%///(1.7.2018)

Další spinoff, který je lepší než celovečerní film(y) z nové trilogie? Bingo! Dostal jsem přesně to co jsem chtěl, akcí nabušený příběh jak se jedna z nejlepších filmových dvojic z předaleké galaxie dala dohromady a jak se z nich stali kamarádi až za hrob. Nová trologie se jisto jistě zavděčuje teenage publiku, kdežto spinoffy budou žrát starší fandové. [IMAX 3D](24.5.2018)

Pokud si dobře vzpomínám, tak posledním filmem, který si prošel takovou spoustou trápení, byla tři roky stará Fantastická čtyřka a všichni víme, jak špatně nakonec dopadla. Je tedy až k nevíře, že Solo po všech těch produkčních problémech překonal většinu nástrach se vztyčenou hlavou a nedopadl totálním fiaskem (tentokrát se nebavím o tržbách) a kvalitativním průšvihem. Z mého pohledu to, i přes rutinní zpracování, drží bez větších potíží pohromadě a nechybí tomu svižné tempo, fajn chemie mezi postavami a slušná akce. Největším neduhem je však béčkový vizuál, který jakoby vypadl z drahého seriálového pilotu. Nebojím se avšak říci, že tuto vadu na kráse naštěstí bez obtíží přebíjí sympatický castng. Jako součást Star Wars to opravdu nefunguje, ale po tragickém Posledním Jedi nemám sebemenší problém napálit tomuto oldschoolovému dobrodružství 4 hvězdičky. Přesto se ale nikdy nezbavím pocitu, že z toho šlo vytřískat mnohem víc. 7/10(23.9.2018)

O chloupek slabší než Rogue One, nicméně o poznání chytlavější než nové epizody. Solo mi v podstatě spravil chuť po té Poslední tragédii, a za to jsem mu opravdu vděčný. Chytré, akční, vtipné a hemžící se Star Wars odkazy, včetně pár nových informací pro skalní fanoušky. Film, který si na nic nehraje, ani na Star Wars. Howardova režie rutinně poctivá a i přes původní negativní zvěsti se žádné fiasko nekoná, ba naopak. Alden Ehrenreich umí hrát, Donald Glover je jako Lando super, Chewie je bezkonkurenční (a ani k tomu nepotřebuje Porgy) a nové postavy celek krásně doplňují, včetně chemie. Emilia je k sežrání, i bez draků, a dočkáme se i jednoho nečekaného camea. Přes lehce rozpačitý začátek už to pak jede jako po másle a film mi v několika scénách vykouzlil nostalgický fanouškovský úsměv na tváři, za což veliké díky. Klidně bych si dal dvojku, což asi neklapne, takže sem s tím Obi-Wanem. Ať žijí Story!(25.5.2018)

• ChewieDC

Akce je naprosto nezajímavá, postavy se chovají dost podivně (někomu umře velká láska, ale za chvilenku si už na ní ani nevzpomene), což nám jen připomíná, že bylo hodně dotáčeno. Humor naprosto nefunguje a je spíše na hranici cringe a marně se čeká na pointu (droid balící Landa, uf). Postavy jsou tak nezajímavé, jak jen můžou být (režiséři by si konečně měli uvědomit, že Emilia Clarke je dobrá ve Hře o trůny, naprosto nezajímavá pro cokoli jiného), takže mi bylo vlastně fuk, co s nimi bude. Bod za dobrý nápad prvního setkání Hana a Chewieho a za "I hate you!" "I know."(24.5.2018)

Nie som sklamaný! No ako srdciar “Star Wars” série, skrátka musím uznať, že toto je najslabšia z mnoho početných epizód. A i keď sa človek nenudil, “Solo” nie je žiadna pecka.(11.10.2018)

1 2 3 4 5 9 17 24 32