Solo: Star Wars Story

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2018, 135 min

Zabudnime na to, ze ten film je uplne zbytocny a jeho udalosti sme nepotrebovali poznat. Ale kedze ho uz mame, tak budme radi, ze je super. Aj ked trochu inak, nez sme pri tejto sage zvyknuti. Atmosfera Star Wars je (az na stare hudobne motivy) prec a ostal "iba" mimoriadne zabavny blockbuster. Herci su vynikajuci (az na to serialove poleno), Howard opat dokazuje, ze je uzasny remeselnik a obaja Johnovia zlozili svoje najlepsie motivy za poslednu dekadu. Takze trochu kulturny sok zo zmeny stylu, no stale spickovy bijak s obcasnym zavanom nostalgie. Ale pocit, ze kadencia SW filmov je az prilis rychla (a tym padom prisli o exkluzivitu) je coraz silnejsi. Tentoraz sa to vsak kvoli zmene stylu (a vlastne aj zanru) da odpustit. Subjektivnych 9/10.(24.5.2018)

komentáre a recenzie sú rôznorodé ale pre plnohodnotného fanúšika to nemôže byť sklamanie. Spojením klasickej ságy, kníh a seriálov dostaneme taký rozsiahli svet príbehov, v ktorom je Han Solo jedným z mnohých o ktorých by mohol byť natočený komerčný trhák. Solo ťaží z charizmy svojej postavy vytvorenej v pôvodnej ságe. Samotný príbeh je už odvodený od pridružených príbehov, ktorých poznanie pomôže vnímať aj kvalitu filmu Solo. Od Sola nečakajte epický dej, na aký sme zvyknutý z hviezdnych vojen. Je to začiatok jeho príbehu, ktorý sa odohráva uprostred rozvoja Impéria a preberania vlády nad galaxiou počiatok Aliancie povstalcov. A niekde medzi tým je Solo. Ukazuje svet vo vzdialenej galaxii z pohľadu podsvetia, ganstrov, syndikátov a iných korporácií, ktoré majú tiež svoje postavenie v celej hierarchii hviezdnych vojen. Preto je Solo taká kowbojská gangsterka, ktorá opäť otvára dvere do sveta SW a mierne odhaľuje osudy postáv, ktoré by mail poznať aj začínajúci fanúšikovia ale aj postáv, ktoré sa objavujú mimo klasickej ságy. Ja som bol nad mieru spokojný a teším sa na ďalšie príbehy SW pretože každá kniha a každý seriál ponúka toľko námetov, že z každého by mohol byť super film.(25.5.2018)

• radek72

Nudný úvod do úvodu. Nijak zvláště mě nezaujal, dokonce jsem při filmu začal místy usínat. komu se nelíbil sedmý díl Hvězdných válek ať na to vůbec nechodí. Ani krásná Emilia to prostě nezachrání. Jen film na vybrání peněz od kultovních ctitelů. Považuji se též za kulťáka Hvězdných válek, ale toto se může líbit snad již jen nové generace diváků, tak max. do 18 let. není v tom ani akce, ani napětí, prostě jen tak si volně plyne děj filmu. Být příznivcem Hvězdných válek, počkám si až to půjde v televizi. V kině jsou to vyhozené peníze. Lucas musí litovat, že to prodal, jelikož ani za ty nehorázné prachy to nestojí.Vznikl prostě film na téma Hvězdné války, ve kterém se prakticky neválčí (nečekejte že uvidíte světelný meč, byť jen za pasem). Nečekal jsem srovnatelnost s původními díly, ale toto je podprůměr a jen vaření z vody a přiživování na původní sáze. Ale Lego prodá miliony stavebnic malým dětem a na tom natříská hromadu peněz. Vzhledem k tomu, v kolika kinech to jde po celém Světě naráz, se film zaplatí již jen za první týden. Zbytek je výdělek, jelikož si diváci nestihnou sdělit své zklamání. U nás to jde včera, dnes a zítra ;) (prozatím) a spousta lidí již má lístky na film stejně koupené v předprodeji. Ale i tak bylo kino z více než poloviny prázdné. A to jsme maloměsto s jedním opravdovým kinem. Vezměte děti raději na zmrzlinový pohár, uděláte jim více radosti, než tímhle filmem a ještě je můžete poslat včas spát (stejně by vám usnuli na představení). Jedná se o nejzbytečnější film ze ságy hvězdných válek. Solo je prakticky k nepoznání od budoucího Sola (myslím charakterově ne vzhledově), jeho přítelkyně vůbec do děje nezapadá - což dejme tomu je dáno časovým posunem do daleké minulosti. Roboti ještě prakticky neexistují (až na kopilotku, na svou dobu vysoce inteligentní) a ti co existují mají IQ na úrovni TV s DBV-T2. Takřka nic nepřipomíná původní ságu, snad jen to, že se to odehrává ve vesmíru, jak je psáno na začátky kdysi dávno v jedné vzdálené galaxii. Peníze za lístek považuji za vyhozené a čas strávený v kině za zbytečně strávený.(26.5.2018)

Prečo sa postavy musia cjovať tak nelogicky? Zomrie mu láska a o pár scén sa rehní akoby sa nič nestalo...spravíte lúpež tak, aby nikto nevedel, že som si vás najal, ale pojde s vami moja "pravá ruka" (ktorú pozná celé univerzum). Nemasné, neslané... Bohužiaľ, pre mňa veľké sklamanie. Z novodobých star wars asi to najslabšie...naopak Rouge One mám na prvej priečke.(26.5.2018)

Oproti ostatním jsem neměl moc velké očekávání, spíše jsem se bál. O to víc jsem byl nakonec překvapený, jak to vše fungovalo. Některé postavy byly trochu do počtu, ale žádný vyložený průser. Matka draků mi nakonec taky nevadila, ale že by to byl z její strany nějaký herecký koncert, to se rozhodně říct nedá. Což ovšem překvapilo nejvíc byl samotný Solo, Alden Ehrenreich byl opravdu skvělá volba a užíval jsem si skoro každou scénu s ním, hlavně společně s Chewiem si vzali film v podstatě pro sebe. Pár lidí zde psalo, že je děj rozkouskovaný na pár scén, ale to mi ani nepřišlo a šlo to hezky po sobě. Nicméně musím uznat, že pokud bych nebyl SW fanda a nevěděl některé detaily a neznal postavy, tak by pro mě film byl úplně o ničem. Pro fanoušky SW je zde spoustu narážek, je vysvětleno spoustu věcí a hlášek, které již dlouho známe a prostě celkově je to fajn film. Za mě 80%, ale 5* musím i tak přidat.(26.5.2018)

Po Rogue One ďalšia nepotrebná vec do zbierky Star Wars, no oproti spomínanému spinoffu, ktorý sa podľa môjho názoru veľmi nepodaril, tento je presný opak. Skvelá kamera, hudba, réžia a ústredná dvojica Alden Ehrenreich s Chewbacom, ktorá kraľuje celému film. Jediný problem vidím v striedaní super scén, a tých nudných . To znamená, že občas som mal v kine zimomriavky ( Hanove prvé stretnutie s Chewiem, vysvetlenie mena prečo sa Han volá Solo ), no bohužiaľ som si pri nejakých scénach hovoril toto je nuda, pohnime sa ďalej. Avšak musím oznámiť, že sa jedná o technicky a herecky zvládnutý veľkolepý koncert. 75%.(26.5.2018)

Niektorí sa sťažujú na hlavného predstaviteľa, že nemá dostatočnú charizmu a ani vzhľad, ktorý by sa aspoň čiastočne blížil k Fordovi. A viete čo? Nemá, ale ono to je vlastne dobre. Popravde si ani neviem predstaviť mladšiu verziu Forda v tomto príbehu. Znie to divne ale jednoducho by tam nesedel. A tak sa práve Alden Ehrenreich aj keď sa to nezdá javí ako skvelá voľba. Pokiaľ ide o príbeh ten nieje svetoborný, ale obsahuje tie správne časti, ktoré vám pripomenú, podobne ako Nolan v Batman Začína, že toto je naozaj len začiatok jednej z najviac ikonických postav vo filme. A to si myslím, že u filmu ktorý si toho preskákal tak ako tento je viac ako sme dúfali.(26.5.2018)

Neurazí ani nenadchne. Osobně vidím problém především v nedostatku humoru a absenci zapamatovatelných scén. V kině trpět nebudete, ale příští den si jen těžko vzpomenete, o čem to vlastně bylo.(26.5.2018)

Takle... očekávání na 0, takže výsledný dojem velké nadšení! Až si říkám, jestli to nebylo součástí kampaně, využít vyhození dua režisérů, vypustit ven pár dalších problémů při natáčení tak, aby to vypadalo, že se na nás řítí nepovedená slátanina a nakonec doručit nadprůměrné dílo, které by ovšem za běžné konstelace nikdy nemohlo naplnit očekávání, která provází každý Star Wars film. K samotnému filmu - to nejlepší, co Disney do předaleké galaxie doručil. Absolutně mě minulo Rogue One, ep. VII a VIII jsem viděl a ok, ovšem Sola si dám velice rád klidně znova. Brácha po odchodu z kina konstatoval, že není třeba využívat sílu, světelné meče, "may the force be with you" hlášky atd. a stejně se dá vytvořit nadprůměrný Star Wars film. A s tím souhlasím. Žádné přepisování historie, ale pěkné dobrodružství alá Indiana Jones v předaleké galaxii. A Chewie super :)(27.5.2018)

Nečekal jsem nic a byl jsem velice mile překvapen. Film má dobré tempo, nenudí, představitel Hana hraje slušně, jen ten Lando je příšerný. Jediné co můžu vytknout je nečekaná postava v ději (sice jen na asi 5 sekund), pro lidi co neviděli seriál Clone Wars to bude dost nepochopitelné...(27.5.2018)

Špatné to nebylo. Někdy i docela zábavné. Ehrenreich byl pro mě nakonec překvapivě v pohodě, byť v traileru působil spíše jako náhodně vybraný týpek do role, kterou máme všichni spojenou s jedním nejcharismatičtějších herců v Hollywoodu. Glover se na roli Landa vyloženě hodil a dobře si vedla i Emilia Clarke. Bylo tam pár pěkných scén, několik dlouho očekávaných momentů, jako první setkání Hana s Chewiem či Landem, ale celkově je to pro mě asi první Star Wars film, který Univerzum nikam neposunul. To i animované seriály The Clone Wars a Rebels vnesly do příběhu víc. Uvidím, jak na mne Solo zapůsobí po druhém zhlédnutí. Zatím ale dávám tři hvězdy.(27.5.2018)

Jsem skalní fanoušek SW a toto mě vyloženě nezklamalo, ale mohli tam kurva dát Darth moula nebo někoho z jeho rodiny... opravdu to má abstinenci záporáka a děvka z GOT má moc profláklej ksycht a to její nabalování všech, tak akorát všechny sere.(28.5.2018)

SW filmom moc neholdujem. (akože prvú trilogiu mám rád, druhú trilógiu vlastne tiež) ale posledné tri najnovšie filmy E7, E8, a R1 fakt nemusím. Rozšírený vesmír nepoznám. Napriek tomu podobne ako Djkoma písal je toto najmenej náročné. Nepotrebujete vedieť nič aby ste chápali. Je to najmenej Star wars a možno práve preto ma to oproti najnovším trom filmom najviac bavilo. Nie je to žiadna sláva, a je tam plno otravných klišé, všetko čo sa udeje ste už niekde videli, len v inom kabáte no mna to akosik trochu aj bavilo :D Toto všetko by stačilo na tri hviezdy ale 4. dávam lebo ma to prekvapilo, bo som čakal nelogickú zlátaninu tak ako u E7, E8 a R1, no vyšla z toho celkom pozeratelná western style, pirátska dobrodružná, soap opera. :D(28.5.2018)

Čtvrtý film s produkce Disney jde ve stejném duchu jako ty předchozí. Opět nové planety, nové rasy ve vesmíru, opět přidání spousty humorných prvků... Vzpoura robotů pobavila, postava ze starých Star Wars potěšila, děj...no ten není nějak závratně dobrý, ale dobře slouží k tomu, aby jsme viděli z Hana Sola se stát tím Hanem ze starých dílů.(28.5.2018)

• Korra

Bohužel, nahradit Forda se ukázal být úkol nad schopnosti studia disney... Hláškující robotka fsan, ale působila jako z Futuramy, nikoliv SW. Postarší Woody Harrelson má víc mužného charismatu než Solo, a to je špatně. Příběh dle šablony, nic zajímavého. Paul Bettany byl skvelý, Glover maličko přehrával a ostatní působili, ze jsou do počtu. Ani Millenium falcon to nezachranil...(28.5.2018)

Po mrzácké epizodě 8 velmi příjemné překvapení. Taky jsem byl jedním kdo z fotek na Aldena nadával, ale po pár minutách filmu jsem mu toho Hana věřil. Jasný, Ford je jenom jeden ale vůbec bych se pokračování nebránil.(28.5.2018)

"What, here is a Beast ?" Moje hodnotenie je vysoko subjektívne, pretože pri filmoch Star Wars neviem inak. Mne chýbalo len máličko k plnému hodnoteniu, bavil som sa dostatočne. Nevadí mi ani súčasná kadencia Star Wars filmov. Vôbec mi nevadí ani tento film ani Star Wars každý rok. U mňa všetko v poriadku. Za 4 hviezdy.(28.5.2018)

Skvělá odbočka a origin story, které by oldschool fanoušci mohli docenit více, než novou trilogii. Solo se nese v podobném duchu jako Rogue One a přidává navíc i příběh jedné ze stěžejních postav ságy SW, Vše se opět odehrává zjednodušeně řečeno "na ulici", což Hanu Solovi vyloženě svědčí a jeho ztvárnění bylo slušné. Harrison Ford je sice jen jeden, ale Alden Ehrenreich je "hned druhý". I postavy se v průběhu času vyvíjí a možná je právě dobře, že jsme nedostali zcela stejného Sola jako po x letech. Charakter Hana Sola naopak zůstal zachován a řekl bych byl i víc prozkoumán...Scénář, byť trochu stupidní a povrchní jako u Last Jedi, jako celek funguje a přinesl i dost více či méně čekaných zvratů...Velmi potěšily některé pasáže, jako např. seznámení s Chewbaccou a vůbec i chemie mezi jím a Hanem je vystižena na jedničku. John Powell se soundtracku zhostil bravůrně a už se nemůžu dočkat, až si ho poslechnu zvlášť. Celkově skvělá jednohubka a velké překvapení po problémech s produkcí. Tyhle příběhy z lidu, malé konflikty na pozadí velké války se mi mooc zamlouvají. Ano, šlo by jich natočit hodně a je to dojnička na peníze (i když, o finančním úspěchu těchto bočních dějových linek těžko hovořit, vzhledem k návštěvnosti...), ale momentálně to celé působí tak nějak svěžeji a uvěřitelněji, než Disneyho SW. // 2D // orig. znění // 28. 5. 2018 // 85%(29.5.2018)

Pro mě osobně zatím nejlepší Star Wars film od doby co se George Lucas rozhodl, že se na to vysere a plácl si s Mickey Mousem, že by to dál mohl dokurvit on. Ne ale vážně. Je to o dost lepší než Rouge One o Ep.VII a VIII asi netřeba mluvit. Děj ubíhá svižně a postavy fungují taky dobře. Jen škoda toho WTF závěru.(29.5.2018)

Nastavovana kase - tak nejak bych tomu rekl - je to smutne, bez stavy, xakru, kdo je cilova skupina? Diky za padouchy, triky a osvobozeni pod vedenim feministicke robotky! Asi jediny for..., ale jinak je to ztrata casu - zvlaste ta feministicka "vlna"(29.5.2018)

Opravdu jsem se těšil na to jak Han poktká Chewiho :) bohužel hned ze začátku mě hodně zaskočila časová linka filmu, film se udajně odehrává mezi epizodou 3 a 4 a stejně je Han velmi mladý oproti tomu jak vypadal v New Hope. Jinak zatím druhý film v sérii Star Wars Story a je celkém dobrý i když na Rogue One nedosahuje(30.5.2018)