Solo: Star Wars Story

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2018, 135 min

Zabudnime na to, ze ten film je uplne zbytocny a jeho udalosti sme nepotrebovali poznat. Ale kedze ho uz mame, tak budme radi, ze je super. Aj ked trochu inak, nez sme pri tejto sage zvyknuti. Atmosfera Star Wars je (az na stare hudobne motivy) prec a ostal "iba" mimoriadne zabavny blockbuster. Herci su vynikajuci (az na to serialove poleno), Howard opat dokazuje, ze je uzasny remeselnik a obaja Johnovia zlozili svoje najlepsie motivy za poslednu dekadu. Takze trochu kulturny sok zo zmeny stylu, no stale spickovy bijak s obcasnym zavanom nostalgie. Ale pocit, ze kadencia SW filmov je az prilis rychla (a tym padom prisli o exkluzivitu) je coraz silnejsi. Tentoraz sa to vsak kvoli zmene stylu (a vlastne aj zanru) da odpustit. Subjektivnych 9/10.(24.5.2018)

• d-nao

Nic som od toho necakal a nic som ani nedostal. Jedna za hudbu, pri ktorej sa skvelo driemalo..(25.6.2018)

Film mě překvapil a lkát nad tím, že tam nejsou skoro žádní záporáci, když technici Solo je záporák. Nechávám mu plný počet hvězdiček, protože proto.(25.6.2018)

Za mě super letní Star Wars jízda. Akční scény suprové, zaručeně se nebudete nudit. Příběh sice není nejlepší ale ujde to. Za mě 70%.(15.7.2018)

Po rozporuplné řadové SW osmičce jej tenhle spin-off hojivou mastí na rány letitého fanouška, kterého disneyovské zacházení s vesmírem Star Wars šokuje a znechucuje. Tady je starý (teda vlastně mladý) dobrý Han, držák Chewbacca, pěkných pár scén do mytologie (útěk Hana s Chwbaccou, jak Han Solo získal MIllenium Falcon atd.). Chybí tam záblesky lightsaberů. Za mě ale chvalitebný.(4.8.2018)

Podobne ako v prípade Rogue one aj toto je film zo sveta SW akých by nám trebalo rozhodne viac. A rovnako ako v prípade Rogue one aj toto mi dalo presne to čo nedokázala ani VIII epizóda. Neviem či je to mnou že patrím medzi nejakých špecifických fanúšikov SW ale proste nemôžem poprieť že posledné dve epizódy ( VII a VIII ) ma absolútne nenadchli ba dokonca sklamali ( VII doslova nenávidím ) . Ale v prípade samostatných SW filmov prevláda z mojej strany veľká spokojnosť. Áno uznávam že miestami som Aldenovi vôbec neverila toho Sola ( ono je dosť aj problém medzi súčasnými hercami nájsť niekoho podobného H. Fordovi a zároveň niekoho kto by vedel napodobniť jeho osobitý štýl ) ale jeho príbeh bol veľmi zaujímavý. SPOILER. Pre mňa ako veľkú milovníčku Prequelov bola scéna s Darth Maulom veľmi príjemným prekvapením. Áno rovnako ako pri Rogue one tak aj tu musím konštatovať že takých samostaných SW filmov potrebujeme viac viac viac.(6.9.2018)

Nechápem prečo toľko chabého hodnotenia, je to omnoho lepší film ako pokazený The Last Jedi. Ide tu hlavne o vyprofilovanie postavy Hana, jeho stretnutie s Chewiem a Landom. Veľmi príjemné pozeranie, nato že sa menil režisér a polovica filmu musela byt pretočena. Ron Howard odviedol vynikajúcu prácu, a Falcon bol neskutočný...Darth Maul príjemné prekvapenie :)(11.9.2018)

• KT_2011

Něco tak mizerně udělaného se v dnešní době jen tak nevidí.(12.9.2018)

• Thug_Leo

Když si odmyslíte "starwars" tématiku a odstraníte speciální efekty, zbyde jen rádoby vtipný plochý příběh na 45minut s mizernými herci a IQ Chewiho. 40%(12.9.2018)

• PaulCZE

Hans, syn výrobního dělníka, jenž dával dohromady Sokoly tisíciletí (z toho by nejednomu ukápla slza) a jeho chlupatá intergalaktická rozkuřovačka Wookie-Chewie si to se spoustou wtf průpovídek šinou dementním scénářem, nudnýma Star Wars "akčníma" scénama a nic je nezastaví, bohužel. Disney si dává na svém hereckém panoptiku velmi záležet. Kromě klasicky silně nesympatických a nemotorných herců tu navíc máme extrémně otravného CGI robota. Velké zlo bylo dokonáno.(16.9.2018)

Hodnocení je tak na pokraji 3 a 4 hvězdiček. Je to efektní blockbuster se vším všudy, jsou to Star Wars, ale je to bohužel už i trochu ždímačka, kde převyšuje forma nad obsahem. Ale i tak film hezky odsýpá a přinese i pár menších zápletek. Asi se nezařadí po bok svých kultovních bratříčků, ale bál jsem se, že to bude horší, někteří škarohlídi tady z toho dělají propadák.(16.9.2018)

Jedním slove - skvělé .(17.9.2018)

Tomu sa hovorí "Dojenie SW značky Disneyom". Ten neskutočne otravný zvuk chlpáča .... 60%(17.9.2018)

• malamala

Drahý průser ...... smutná to podívaná .....(17.9.2018)

• Oldass_

Forda nahradit nelze. Star Wars také ne. Kdyby místo kulis SW použili NewYork, Moskvu, Prahu, rok 2018 nebo 1418 bylo by to fuk. Film jede podle klasické šablony a já si mám sednout na zadek z toho, že se hlavní hrdina jmenuje Han ... Sólista, Osamocený .... Solo.(17.9.2018)

Nejdřív jsem měl dojem že to je nepovedené dílko které mělo za úkol uchlácholit ty nedočkavce.Jenže pak mi došlo, že tohle prostě nejde porovnávat. Han Solo,vždy do příběhu vstoupil a také vystoupil,byl tou hlavní postavou v druhé řadě.Nikdy neměl v příběhu setrvat od A do Z jeho úkol byl a bude soustředit na sebe diváky,když si hlavní protagonsté mají odpočinout.Proto si myslím že tohle byl opět jen jeho typický skok do děje,nebudu hodnotit efekty ani scénu.Bylo jasné od počátku že to neměl být kasovní trhák i když tvůrci tajně doufali, že může překvapit.Nepřekvapil,odvedl přesně tu práci co měl.Nic víc,nic míň,ale byl jsem i překvapen když se objevil Darth Maul byť jen na krátkou chvilku aby někoho přivinul k sobě na cestu zla(17.9.2018)

• Hootik

úplně jsem se přemáhal to vůbec dokoukat, je to hroznej nudnej stupidní film, plnej social justice keců a sraček, od půlky je to ještě horší, bavilo mě to ještě míň než Last Jedi... takže jedna social justice hvězda jistá, s tutím SJ přístupem se Starý Republiky nedočkáme nebo to bude hrozná sračka... Get Woke, Go Broke(17.9.2018)

Pokud bych měl hodnotit ten film samostatně, nez znalosti toho, co se teď vydává za Star Wars, dal bych mu něco mezi dvěma a třema hvězdama. Jenže jelikož tu jsou od Disneyho i ty další nepovedené SW, tak musím přidat. Tenhle film mě nijak nenadchnul, ale ani nepohoršil. Přesto se řadí k tomu lepšímu. Jen se tedy musím přiznat k tomu, že netuším, proč se v budoucnosti Lando a Han tak kamarádí. Scéna, kde Han vyhraje Millenium Falcona, měla být někde v polovině filmu, pak měli svůj vztah vylepšit. Co se tam rozhodně nepovedlo, je robotka/druhá pilotka bojující za práva robotů. Ta tam zkrátka rozhodně nepatří.(17.9.2018)

naprostá spokojenost. Přišlo mi to jako seriál Firefly, jen v jednom filmu (Firefly má ale lepši vtípky a space-western nápaditost). Příběhová propracovanost a zasazení do SW mytologie se povedlo: Han potkal Chewbaccu, Landa a získal Falcon - splněno! Podle komentářů níže nechápu, proč by to mělo mít nějaký galaktický přesah s ultimátní bitvou. Wtf. Bylo tu mnoho o začátku impéria (i když to tak ještě nebylo pojmenovaný), nastolení řádu, a i o prvních vzbouřencích proti násilní diktatuře, vesmírné nadvládě. Žádný digitální bordel v podobě nepřehledných galaktických bitek. Prostě takový restart a navázání na staré dobré SW (4,5,6) Za mě mnohem mnohem lepší než sledovat infantilní Jar Jar Bingse aj., nebo trapně zahraného Darth Vadera jr., který pláče jak malá rozmazlená holčička, nebo na trapného ukvičeného černocha, jen kvůli tomu, aby to bylo rasově korektní.(18.9.2018)

• Filmfanda80

Nejshorší SW jaké sem zatím doposud viděl(18.9.2018)

Normálne za 4, ta piata je za miestny hate o zbytočnosti atď... Ako nezaujata osoba a nie skalný fanúšik SW musím povedať že Solo bol super, zvlášť za to zobrazenie temnej stránky sil.. ehm vojny, aké doteraz nemal žiadny z dielov série . Viac takýchto! Spolu s Roque One príjemné dochutenie celej ságy(18.9.2018)