Solo: Star Wars Story

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2018, 135 min

• verbal

Renegátský boreček v kundě z Boženky uteče z pasťáku vedeného agresivní červorybou, proletí se v nabušeném Aston Miléniu, zachrání Matků čuráků ze spárů intergaylaktické mafie a obere negra v ufonském pokru, načež korektně a uvědoměle altruisticky podpoří ekoteroristickou bojůvku škaredých dystopických dětí v boji proti imperiálnímu korporátu. Konec. Chyběl už jen toulec pubertálních šípů, zamilovaný homopýr a pár červených pelerínek. Je to prostě v hajzlu! Dyzny začíná Jirku Lukáše pěkně kopat do prdele a naprudko degenerovat jeho odkaz v plytkou hanrgejsoássvendžrovskou infantilní pičovinu. Ne, že by Hvězdoválky a priori infantilní pičovinou nebyly, nicméně vždycky obsahovaly solidní nálož kreativní fantazie, prvotřídní efixa a některé z nich i vcelku promakanou historku. V tomto kontextu a s přihlédnutím ke zdařilé Lotryni jedna nelze mladické trampoty Sušického Hana erudovaně kategorizovat jinak, než jako semidebilní rychloojebávku pro retardy, za kterou, odehrávat se bez raketek, mimózních oblud a hostilních, impériem sužovaných planet třeba na sprosté zemi, jen s upřímným zakurvováním zaklapnete hajzlový poklop. Rychloojebávku, kterou ten globální parazit a prznitel dětského vkusu zjevně odmítl i pořádně zaplatit, a tak na všech těch vrakovištích prostě zhasli, pořádně rozostřili kamery a efekty uplácali na Atarku.(25.5.2018)

Produkčními problémy nasáklý projekt od Lucasarts je konečně tady a já se modlím k Síle, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Příběh okolo tohoto filmů byl snad popsán i na všech nefilmových webech a já osobně jsem byl hodně smutný, když odvolali mé oblíbené duo komediálních režiśerů. Ale světe div se, ač muselo jít všecko ráz na ráz a bylo málo času, na Solovi není ani za mák vidět, že by si něčím podobným mohl film projít. Ba co víc, je opravdu zábava na to koukat, je radost vidět, že se opět debilně nezachraňuje celá galaxie a je to zkrátka menší SW příběh, jež bych si přidal ještě několik (Boba Fett, Obi-wan) + ten Kotor. Začátek je možná trošku rozvleklejší, ale jakmile se film rozjede, vše šlape jak má a veterán Howard má vše pevně v paži. Alden Ehrenreich sice není takový blesk z čistého nebe, jako jím před 40ti lety byl Harrison Ford, ale jeho hlášky jsou celkem vtipné, kouká se na něj mnohem lépe než v matných trailerech a stejně tak není takové dřevo, jak se zdálo. A jeho chemie s Chewiem vyloženě dokonalá (poprvé v sérii, co mě tento Wookie bavil, možná i kvůli tomuhle videu)..a komu by vadil, tak to vše zachraňuje Donald Glover, jehož Lando je vyloženě libová postava (ano, je to pansexuál) a užíval jsem každou scénu, kdy se objevil na plátně. A dál je tu nikdy nezklamávající Woody Harrelson, jehož charisma na diváka doslova čiší a dá zapomenout na účast někoho tak matného, jako je Emilia Clarke, ale ta zas nedostala až tolik prostoru pro zviditelnění. Kolem a kolem jsem dostal film, který mě potěšil svou přízemností jako už dlouho nic a dokonce se mi rozležel v hlavě takovým způsobem, že bych na něj ještě v kině opět vyrazil. Což jsem si ještě v době premiéry nemyslel ani za mák. Tak a co s tím teď?(2.6.2018)

(90%) Viděno v kině ve 2D s CZ Dabingem. No páni! To byla ale pecka! Mě to neskutečně bavilo. Samozřejmě tu bylo dost věcí, které bych upravil nebo přidal, ale v rozhodování mezi 4 a 5* jsem měl po chvíli jasno. Režisérovi se vydařila spousta věcí. Třeba AKCE, ta bylo přímo perfektní. Nejen, že jí bylo hodně, ale byla propracovaná do největších detailů. Postavy – hlavní hrdina mě zaujal hned od začátku. Nedá se tedy moc srovnávat s H.Fordem, ale ani jsem ho nemohl nijak kritizovat. Chewbacca – to je můj velký oblíbenec – měl zde moře prostoru, jeho role mě vždy potěší. Ostatní herci též bez problému až na E.Clarke, která mě zde moc nebavila. Vyloženě jsem s ní neměl problém, ale i jako postava mi sem moc nepasovala. Chemie mezi ní a mladým Hanem absolutně nefungovala, alespoň tak jsem to cítil já, takže tohle je jen z těch menších záporů. Jenže snímek mě bavil natolik, abych byl z tohoto pohoršen. Co se týče příběhu, scénáře a nějaké té menší pointy na konci – to vše bylo dobré. Hudba byla skvělá, skladatel Powell jel podle své noty, soudtrack mě bavil a i se tam objevilo pár upravených známých hudeb.motivů od Williemse. Takže co k tomu dál dodávat ? Žádné hlubší chyby jsem tam nenašel. Těším se na další shlédnutí.(31.5.2018)

Podle trailerů a produkčních problémů jsem čekal stejnou (ne-li horší) sračku jako Rogue One. O to příjemněji mě Solo překvapil, jelikož to, co nefungovalo u RO, tady funguje skvěle. Děj tu jakž takž drží (u RO se rozpadal a jedna nelogická hovnařina střídala druhou), film nenudí (RO nuda k posrání), zajímavé a sympatické charaktery (tedy až na nejvíc otravného droida v historii SW, a Lando taky nic moc btw), akce tu střídá akci (u RO se k tomu člověk musel prozívat až do konce), a není to klasická digi sračka (opět zdravíme RO a Jurrasic World), bo se tu používají praktické efekty jako v ep. 7. Jen nevím jestli to byla chyba promítačky, ale Solo je asi nejtmavější SW v historii lidstva.(24.5.2018)

Pokúšal som sa niekde v sebe vyhrabať aj štvrtú hviezdičku, ale nejde to. Pre mňa mierne sklamanie a film, ktorému veľmi chýba iskra. Rozhodne sú tam aj zábavné scény, ale dialógy a riešenie väčšiny situácií je proste "lazy writing". Oceňujem celkovú špinavosť až na spôsob akéhosi madmax westernu, Powell sa prekonáva a... to je asi tak všetko.(25.5.2018)

• - Pracovní název filmu byl Red Cup, což odkazuje na červené plastové kelímky společnosti Solo, bez kterých se v USA neobejde téměř žádná party. (Larrysbride)

• - Dosud v každém Star Wars filmu (i většinou i v seriálech) zazněla věta: „Mám z toho špatný pocit“ („I have a bad feeling about this“). Tady zazní její opak – „Mám z toho opravdu dobrý pocit“. (germik)

• - Spoiler: Maulovo cameo bylo ve scénáři uvedeno pouze jako „Boss“. Mezi kandidáty, kteří měli tímto Bossem být, byli kromě Maula i Darth Vader nebo Jabba Hutt. Když se režírování ujal Ron Howard, vybral právě Maula. (TwoFace)