Solo: Star Wars Story

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2018, 135 min

Na to, že Star Wars nemusím a nelíbil se mi žádný díl, tak tomuhle zvedám palec nahoru. Překvapivě solidní a svižná heist vesmírná žánrovka, kde to táhne Woody Harrelson, Emilia Clarke a neznámý sympaťák Solo. Je to hezky zábavné, slušně natočené, dostatečně napínavé i akční a podivných kreatur oproti Star Wars je zde minimum, což mi prostě sedí. Mile překvápko a konečně mohu říct nejlepší Star Wars ?? ! :) 80%(16.9.2018)

70 % Ano, není to vůbec špatné. Ale jak se říká, bohužel to není ani nijak výjimečně dobré. Ve filmu vlastně není nic, co by člověka zaskočilo. Je to dobrý příspěvek do SW univerza co se týče world buildingu, ale myslím, že se v tomhle případě mělo studio vydat cestou žánrového filmu. I přes moje očekávání nebyl představitel hlavní role slabou stránkou filmu, ale nejzapamatovatelnější postavou je paradoxně (podobně jako u Rogue One) droid.(14.9.2018)

Disney spin-offy paradoxne kraľujú nad kľúčovou ságou. Solo rozširuje SW mytológiu iba minimalistickým spôsobom a málokedy dokáže navodiť závan nostalgie. To ma síce mrzí, ale na druhej strane predstaví skvelú a zábavnú akciu, pri ktorej som sa vôbec nenudil. A ak už mytológiu nerozširuje, aspoň ju s prepáčením nedosie*a (The Last Jedi, posielam pozdrav). A Chewie je najväčšie zlatíčko ako vždy. P.S. SPOILER Darth Maul, si najlepší.(22.9.2018)

Bavil jsem se po celou dobu, u přepadení vlaku přímo výtečně. Ehrenreich je snesitelná náhrada za nenahraditelného Forda a i zbytek castu mi dost sedl (Harrelson odvádí svůj standard, Emilia Clarke je podle mě úplně ok, jen ten Gloverův Lando je fakt podezřele nevyužitý). Gangstersko-westernový styl tu cítit určitě je, ale pořád se primárně jedná o lehkonohé sci-fi dobrodružství. Škoda, že to ke konci spíš uvadá, než graduje. Solo je ucházející fan-service, jako SW spin-off je výživnější než Rogue One (především kvůli zajímavějším postavám a velkému množství atrakcí), ale pachuť lehce nevyužité příležitosti (Han Solo si svoji sólovku zasloužil jako málokdo) je i zde poměrně silná. 70 % MÍRNÉ SPOILERY: Nečekal bych, že nejvíc cool postavou pro mě bude no-name zrzavá pihovatá holka a že se tu dočkáme totálně wtf zbytečného vzkříšení dávno mrtvé postavy...(3.6.2018)

• verbal

Renegátský boreček v kundě z Boženky uteče z pasťáku vedeného agresivní červorybou, proletí se v nabušeném Aston Miléniu, zachrání Matků čuráků ze spárů intergaylaktické mafie a obere negra v ufonském pokru, načež korektně a uvědoměle altruisticky podpoří ekoteroristickou bojůvku škaredých dystopických dětí v boji proti imperiálnímu korporátu. Konec. Chyběl už jen toulec pubertálních šípů, zamilovaný homopýr a pár červených pelerínek. Je to prostě v hajzlu! Dyzny začíná Jirku Lukáše pěkně kopat do prdele a naprudko degenerovat jeho odkaz v plytkou hanrgejsoássvendžrovskou infantilní pičovinu. Ne, že by Hvězdoválky a priori infantilní pičovinou nebyly, nicméně vždycky obsahovaly solidní nálož kreativní fantazie, prvotřídní efixa a některé z nich i vcelku promakanou historku. V tomto kontextu a s přihlédnutím ke zdařilé Lotryni jedna nelze mladické trampoty Sušického Hana erudovaně kategorizovat jinak, než jako semidebilní rychloojebávku pro retardy, za kterou, odehrávat se bez raketek, mimózních oblud a hostilních, impériem sužovaných planet třeba na sprosté zemi, jen s upřímným zakurvováním zaklapnete hajzlový poklop. Rychloojebávku, kterou ten globální parazit a prznitel dětského vkusu zjevně odmítl i pořádně zaplatit, a tak na všech těch vrakovištích prostě zhasli, pořádně rozostřili kamery a efekty uplácali na Atarku.(25.5.2018)

• - Tobias Beckett (Woody Harrelson) je v jedné ze scén převlečen (v rámci infiltrace) do kostýmu osobního strážce. Stejný kostým si na sebe vezme Lando Calrissian (Billy Dee Williams) v Epizodě VI - Návrat Jediho (1983), aby se infiltroval do paláce Jabby Hutta. (Sidarius)

• - Herec Alden Ehrenreich podpísal zmluvu na tri filmy zo série "Star Wars." (donnie22)

• - Spoiler: Maulovo cameo bylo ve scénáři uvedeno pouze jako „Boss“. Mezi kandidáty, kteří měli tímto Bossem být, byli kromě Maula i Darth Vader nebo Jabba Hutt. Když se režírování ujal Ron Howard, vybral právě Maula. (TwoFace)