Solo: Star Wars Story

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 135 min

• ChewieDC

Akce je naprosto nezajímavá, postavy se chovají dost podivně (někomu umře velká láska, ale za chvilenku si už na ní ani nevzpomene), což nám jen připomíná, že bylo hodně dotáčeno. Humor naprosto nefunguje a je spíše na hranici cringe a marně se čeká na pointu (droid balící Landa, uf). Postavy jsou tak nezajímavé, jak jen můžou být (režiséři by si konečně měli uvědomit, že Emilia Clarke je dobrá ve Hře o trůny, naprosto nezajímavá pro cokoli jiného), takže mi bylo vlastně fuk, co s nimi bude. Bod za dobrý nápad prvního setkání Hana a Chewieho a za "I hate you!" "I know."(24.5.2018)

„Možno by sme sa nemuseli sprchovať spoločne.“ Booože, strašne neviditeľný film. Prišiel, videl som, odišiel, neublížil, nenadchol. Nestrhol ma, nedojal ma, neprekvapil ma. Paradoxne herci dobrí (Woody Harrelson, Donald Glover, Paul Bettany), Chewie vždy poteší, vizuálne pekné a ukážkovo zapadajúce do Star Wars univerza. Ale proste nič mi to nedalo, ani nevzalo. A Han Solo nie je moja obľúbená postava, zabite ma. Najhorší Star Wars film od roku 1977 (vrátane). P.S. – Naozaj to bol Gremlin?(24.9.2018)

Solidní letní oddechovka, ale v takové poloze nikdo SW vidět nechtěl. Jsou tu fajn akční sekvence, fajn chemie mezi Hanem a Chewbaccou (jejichž spřátelení je až překvapivě dobře promyšleno) a sem tam vtipná hláška či pomrknutí k minulým epizodám, ale takhle rutinní, podivně neuzavřený scénář to prostě neutáhne a po nadějné první hodince mu postupně dochází dech, až se nakonec plácá v nezajímavých spikleneckých buddy vodách. Není to žádný velký průšvih, avšak nejslavnější vesmírnej grázlík si zasloužil značně prďáčtější a osudovější story, takhle nezbývá než zpětně znovu smeknout před Garethem Edwardsem, jehož Rogue One je úplně jiná zážitková liga (což se spravedlivě projevilo i na samotných tržbách)... 65%(21.9.2018)

Možná mám štěstí, že nejsem vášnivej fanoušek značky SW, takže beru v kině vše co má SW v názvu abslutně předsudků a je jedno zda se jedná o restart, o nový díly, které jsou vlastně starší než ty starý, nebo prostě si studio jen tak blbne a hvězdně válčí, jen to do mě mydlete drazí producenti, zatím je moje šrajtofle otevřená, protože jste mě ještě vyloženě nezklamali. Jediný co mě mrzí, že Alden prostě není a nebude Harrison, bohužel. Jinak svižná, nikterák složitá hvězdná válčírna, která má údernost, nadhled, profi scény (přepadení vlaku v horách) a vlastně i duch starých dobrých časů, je vidět, že Ron pořád umí. Svižný blockbuster s jedinou ambicí, uvolnit a zrelaxovat milé diváctvo a to beru.(11.6.2018)

• Gilmour93

Pirates of the Caribbean in a galaxy far, far away.. Generické dojení slavné značky, u kterého je důležité, že z toho Lucasova cecíku něco teče a není ani tak podstatné co. Chewieho kňučení, Millennium Falcon a Williamsovy tóny chvílemi vytrhnou z letargie, ale není tam ani jedna scéna, co by se mi po pár minutách nevykouřila z hlavy. Harrelsonův vzácný dar bavit byl zašlapán do bláta Mimbanu, krotitelka digitálních draků prodává své neherectví a kožený Ehrenreich je jen trapná verze Star-Lorda. Možná jsem stará konzerva, ale u Star Wars ságy vždycky fungovala ta polarizace na dobro a zlo. Tady zlo neexistuje a dobro je bez šťávy..(20.2.2020)

• - Důvodů, proč finančně film Solo: Star Wars v kinech neuspěl, bylo hned několik. Největším z nich byla velká konkurence v kinech v době premiéry. Po úspěchu Avengers: Infinity War (2018) a Deadpool 2 (2018) bylo těžší přilákat dostatečné množství lidí do kin. Současně film Solo vyšel poměrně dost brzy po předchozím snímku Star Wars: Poslední z Jediů (2017) a v neposlední řadě měl Solo už dost problémů během natáčení a reakce fanoušků nebyly z obsazení, příběhu a ukázek tolik nadšené, jako u předchozích filmů. (Tashi)

• - Hovorilo sa, že Michael B. Jordan stvárni Landona Calrissiana, ale úloha nakoniec pripadla Donaldovi Gloverovi. Ďalší z kandidátov boli O'Shea Jackson Jr. a Yahya Abdul-Mateen. (WalterIK7)

• - Do role Hana Sola byl zvažován také herec Anthony Ingruber. Fanoušci za něj lobbovali, hlavně kvůli fyzické podobnosti s Harrisonem Fordem a také díky jeho videu s perfektní imitací Hana Sola, které zveřejnil na YouTube. (pusheen)