Solo: Star Wars Story

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2018, 135 min

Pro mě obrovské překvapení a převládající spokojenost. Na to kolik měl film problémů, je třeba uznat že funguje jako celek hezky od začátku do konce a dokáže celé dvě a čtvrt hodiny zabavit. Všechny postavy mají hlubší smysl a nehrajou jen do počtu a Alden Ehrenreich svou dost těžkou úlohu, zvládl prostě bravůrně. Je třeba zmínit i dost výrazný a skvělý soundtrack, který v jistých momentech potěší nejednoho hardcore fanouška. Rozhodně jsem rád za to, že tento film vznikl a my mohli dostat Star Wars dobrodružství v decentních kulisách tohoto univerza a vidět zrod jednoho z nejlepších pilotů v celé galaxii. I'm gonna be a pilot... best in the galaxy (24.5.2018)

Alden Ehrenreich zahrál Hana Sola lépe než Harrison Ford v Star Wars: The Force Awakens. Dalším kladem byla Emilia Clarke jejíž postava byla dobře napsaná i perfektně zahraná. Takový FEMALE charakter jsem již neviděl mnoho let, oproti těm karikaturám co filmová studia produkují dnes. Skvěle zvládnutý byl risk-taking, který perfektně definuje postavu Hana Sola, ale i určitý spirit, který už ve filmech také není vidět. Na to, že jsem očekával velký průšvih, film u mě průběžně atakoval pětihvězdičkové hodnocení a myslím, že si ho taky zasloužil. Jak jsem poslední dobou zanevřel na TV a filmovou produkci USA tak tento film u mě zapálil plamínek naděje.(24.5.2018)

Jako když si vezmu, že zhruba 75% filmu se přetáčelo na poslední chvíli, tak to nedopadlo tak špatně, jak jsem se bál ještě těsně před kinem. Ron Howard naservíroval sice úplně zbytečný film, který kdyby nevznikl, tak by se nic nestalo (podobně jako u Rogue One), ale je to fajnová westernová jednohubka, která mi hodně připomínala Firefly, čímž mi udělala velkou radost. Alden Ehrenreich je v poho, Woody Harrelson je stabilně fajn a Chewie je prostě Chewie, ten funguje vždycky. Z postav mě hodně štvala pouze feministická robo partnerka Landa. První půlka filmu je super (vykrádačka vlaku super), druhá část ale zbytečně zvážní. Kdyby se to celé neslo v tom westernovém žánru, jako je první půlka, bych bych hodně spokojen. Takhle "jen" 75%. PS: strašně oceňuju, že v Lucasfilmu dávají přednost praktickým efektům namísto nechutného CGI.(23.5.2018)

Príjemne prekvapilo. Rozhodne sa mi to páčilo viacej ako Last Jedi. Má to skvelé tempo a niekoľko výborných scén. Chewbacca hviezdi na plnej čiare a všetky postavy sú plnohodnotné, do určitej miery sympatické a chémia medzi nimi funguje. Je to podľa mňa pekný úvod k ďalším pokračovaniam... ak dáke budú. Cítiť totiž určitú opatrnosť aj pretáčky. Niektoré scény sú totiž trochu kostrbaté a zachraňuje to strih a Powellová hudba. Nemal som žiadne očakávania a prekvapilo ma to rovnako ako Rogue One.. Hoci koniec mohol byť menej prekombinovanejší. Predsa len absencia antagonistu, ktorý by hrozil našim hrdinom na viacerých úrovniach si vypýtala svoju daň. A Ehrenreich má síce charizmu, ale pekná tvár nie je všetko. Každopádne 80% určite. Bavil som sa a rád sa k tomu budem vracať. Lokácie výborné.(24.5.2018)

Další spinoff, který je lepší než celovečerní film(y) z nové trilogie? Bingo! Dostal jsem přesně to co jsem chtěl, akcí nabušený příběh jak se jedna z nejlepších filmových dvojic z předaleké galaxie dala dohromady a jak se z nich stali kamarádi až za hrob. Nová trologie se jisto jistě zavděčuje teenage publiku, kdežto spinoffy budou žrát starší fandové. [IMAX 3D](24.5.2018)