Solo: Star Wars Story

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2018, 135 min

Čekal jsem heistovou westernovou oddechovku a taky jsem ji dostal. Han Solo by se vůbec nemusel jmenovat Han Solo, spíš než o Star Wars totiž jde o hodně drahého bratránka Firefly. Akce střídá akci, sem tam někdo zahláškuje, no a všichni se pravidelně podrážejí. Zábava tedy nepramení z osudovosti, epických bitev nebo tajemné Síly, ale čistě z toho, že se banda podfukářů snaží dohrabat k pohádkovému bohatství (nebo alespoň klidnému životu). V Howardově pojetí přitom ani nemá jít o ultimátní filmový zážitek. Banda schopných herců se prostě jen sešla ve svižné žánrovce, která je o něco povedenější, než po rozsáhlých přetáčkách asi čekáte. Kdyby ten film neexistoval, nic se nestane. Jenže existuje a… vlastně mě bavil od začátku do konce. (7/10)(23.5.2018)

Solo by mnohem lépe fungoval jako seriál. Nenarážím na to že se podobá Firefly, to je fajn bonus, ale nic zásadního. Ale jde o to že tenhle spin-off v podstatě vůbec nemá hlavní příběh. Vůbec žádný. Kasdan si vzal za úkol seznámit Hana, Žvejka, Falcon a Landa - a v tomhle boduje kvalitně, jinak je to nicméně epizodická směska pár samostatně stojících misí, která v rámci celku vůbec nijak negraduje, a v úvodu nastíněnou premisu (Han a jeho buchta) vůbec nijak neřeší. A Ehrenreich jako Han je překvapivě docela fajn, zato Emilia Clarke dokazuje že je fakt mizerná herečka, ta by měla už provždy zůstat u draků a full frontal nudity. 8/10(24.5.2018)

Dějově se nejedná o žádný zázrak, ale Chewbacca je moje nejoblíbenější postava ze Star Wars a způsob seznámení s Hanem si scénáristi vymysleli fakt dobře, A když Han zasedne za řízení Falconu , oddychne si a zazní Star Warsová hudba, tak kdo by hvězdičku nepřihodil. Jenom bohužel ten Harrison je jenom jeden. Avšak Paul Bettany vyzrál do kvalitního záporáka s přirozenou vznešeností.(28.5.2018)

• ChewieDC

Akce je naprosto nezajímavá, postavy se chovají dost podivně (někomu umře velká láska, ale za chvilenku si už na ní ani nevzpomene), což nám jen připomíná, že bylo hodně dotáčeno. Humor naprosto nefunguje a je spíše na hranici cringe a marně se čeká na pointu (droid balící Landa, uf). Postavy jsou tak nezajímavé, jak jen můžou být (režiséři by si konečně měli uvědomit, že Emilia Clarke je dobrá ve Hře o trůny, naprosto nezajímavá pro cokoli jiného), takže mi bylo vlastně fuk, co s nimi bude. Bod za dobrý nápad prvního setkání Hana a Chewieho a za "I hate you!" "I know."(24.5.2018)

Možná mám štěstí, že nejsem vášnivej fanoušek značky SW, takže beru v kině vše co má SW v názvu abslutně předsudků a je jedno zda se jedná o restart, o nový díly, které jsou vlastně starší než ty starý, nebo prostě si studio jen tak blbne a hvězdně válčí, jen to do mě mydlete drazí producenti, zatím je moje šrajtofle otevřená, protože jste mě ještě vyloženě nezklamali. Jediný co mě mrzí, že Alden prostě není a nebude Harrison, bohužel. Jinak svižná, nikterák složitá hvězdná válčírna, která má údernost, nadhled, profi scény (přepadení vlaku v horách) a vlastně i duch starých dobrých časů, je vidět, že Ron pořád umí. Svižný blockbuster s jedinou ambicí, uvolnit a zrelaxovat milé diváctvo a to beru.(11.6.2018)

• - Jedná se o první film ze série Star Wars, kde se neobjevuje nikdo z rodiny Skywalkerů a ani droidi C-3PO a R2-D2. Anthony Daniels (3PO) si zde však zahrál wookieho, kterého Chewbacca osvobodí z Kesselského dolu. (TwoFace)

• - Lando Calrissian (Donald Glover) ve filmu pronese větu: „Těžařské kolonie jsou nejhorší“. Když se ale postava Landa Calrissiana (Billy Dee Williams) objevila poprvé ve Star Wars (konkrétně v Epizodě V - Impérium vrací úder, 1980), tak je správcem těžařské kolonie. Jedná se tedy o ironický odkaz na jeho budoucnost. (Sidarius)

• - Ve filmu jsou zmíněni dva námezdní lovci, kteří se krátce objevili v hlavních filmech ságy a také v několika epizodách v seriálu Star Wars: Clone Wars (od r. 2003). Jedná se o Bosska a Aurru Sing. Dozvíme se také více o osudu jednoho z těchto dvou lovců. (Sidarius)