Solo: Star Wars Story

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2018, 135 min

Rozpočet $300miliónovTržby USA $197,203,695Tržby Celosvetovo $344,306,523Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ V podstate asi tak zbytočná nádstavba ako Rogue One, len ľahký priemer, kde proste chýba hercom správna charizma, jednoducho povedané ako keby sa vrátil do série drevený Hayden Christensen ale hneď niekoľko krát. Štúdiu Disney sa začína Lucafilm rozpadať pod rukami, chcú strašne rýchlo chrliť filmy ale nasadené tempo im podlamuje nohy. Dokonca pri tomto je Lucasova trilógia I-III nadmieru čarovná a legendárne epizódy IV-VI sú na svetelné roky ďaleko, nuž iná liga. Samozrejme že po technickej stránke tu nie je čo vytýkať, skôr toporný herci a všedný dej to nemá kam vytiahnuť. /videl v kine: 70%/(5.6.2018)

Další spinoff, který je lepší než celovečerní film(y) z nové trilogie? Bingo! Dostal jsem přesně to co jsem chtěl, akcí nabušený příběh jak se jedna z nejlepších filmových dvojic z předaleké galaxie dala dohromady a jak se z nich stali kamarádi až za hrob. Nová trologie se jisto jistě zavděčuje teenage publiku, kdežto spinoffy budou žrát starší fandové. [IMAX 3D](24.5.2018)

O chloupek slabší než Rogue One, nicméně o poznání chytlavější než nové epizody. Solo mi v podstatě spravil chuť po té Poslední tragédii, a za to jsem mu opravdu vděčný. Chytré, akční, vtipné a hemžící se Star Wars odkazy, včetně pár nových informací pro skalní fanoušky. Film, který si na nic nehraje, ani na Star Wars. Howardova režie rutinně poctivá a i přes původní negativní zvěsti se žádné fiasko nekoná, ba naopak. Alden Ehrenreich umí hrát, Donald Glover je jako Lando super, Chewie je bezkonkurenční (a ani k tomu nepotřebuje Porgy) a nové postavy celek krásně doplňují, včetně chemie. Emilia je k sežrání, i bez draků, a dočkáme se i jednoho nečekaného camea. Přes lehce rozpačitý začátek už to pak jede jako po másle a film mi v několika scénách vykouzlil nostalgický fanouškovský úsměv na tváři, za což veliké díky. Klidně bych si dal dvojku, což asi neklapne, takže sem s tím Obi-Wanem. Ať žijí Story!(25.5.2018)

Je fakt, že Ron Howard nedokázal z toho filmu vysát veškerý život, jak jsem se po jeho brownovkách bál, ale jen jeho podstatnou část. Rutinně kvalitní film, na který se zapomíná minutu po zhlédnutí. Barevná paleta dokázala objevit nové odstíny šedi (záběry zprostřed pouště v pravé poledne mají svým gradingem blíž k zamlžené zasněžené pláni), ale vlastně to sedí, protože kdyby filmy byly barvy, Solova sólovka je rozhodně šedivá.(23.5.2018)

A je to tu. Neuplynul ani půl rok a my tu máme další Star Wars, tentokrát spin-off. Přesto, že je film super, absence světelných mečů mi tu trochu vadila. Děj je zasazen zhruba 10 let před 4. epizodu. Vidíme tu, jak se mladý Solo dostal ke své pověsti a vůbec do branže pašeráků. I obsazení je slušné. Akčním scénám nemám co vytknout. Možná trochu víc momentů překvapení. Dostaneme vlastně všechno, co chceme, ale je to dost? Pro mě asi ne. Jinak ale film působí skvěle, stejně tak příjemná hudba. Místy má film lehce westernovou atmosféru. Jestli bude další díl je ve hvězdách, ale každopádně by mě víc zajímaly sólovky jiných postav... Jinak super. "Vzpoura robotů!" :D Recenze(26.5.2018)

• - Několikrát zmíněný „velký“ gangster žijící na planetě Tatooine je samozřejmě Jabba Hutt. Gangsterský klan Huttů je ve filmu zmíněn i přímo, ale při jiné příležitosti. (Sidarius)

• - V pozadí náborového videa Impéria je slyšet skladba „Imperial March“. Tato skladba se poprvé objevila v Epizodě V – Impérium vrací úder (1980) a je to ikonická skladba Impéria a Darth Vadera. (Sidarius)

• - Herec Alden Ehrenreich podpísal zmluvu na tri filmy zo série "Star Wars." (donnie22)