Att angöra en brygga

Komedie

Švédsko, 1965, 103 min

Až mi příště někdo řekne, že na Severu komedie neumí, poradím mu tuhle šílenost o tom, jak je těžké přistát u mola. Hlavou mi šly vzpomínky na norskou Hlavu nad vodou nebo na polskou Plavbu. Ale tenhle film je starší. Také by ho šlo nazvat nejdelší reklamou na telefon. :-)) Investice do Blu ray média nelituju.(13.2.2010)

Potvrzuji. Pokud chcete vidět opravdu hodně ulítlou komedii, tak si pusťte tohle. Předpokládám, že se jedná o nějakou skupinu televizních komiků. Má to hodně prvky grotesky, ovšem dlouho jsem neviděl napínavěji natočenou scénu, než je kradení klíče z chaty starého nerudného rybáře. Na plný počet je to příliš bláznivé, ale sranda to je. Ano, na takový ostrov (Stockholm archipelago) bych na dovolenou rozhodně vyrazil.(8.12.2013)

Na severu dokázali udělat z naprosto debilního tématu vcelku slušnou komedii, která sice v určitých částech nudí, ale některé momenty jsou nezapomenutelné (cvičící babička, krádež klíče, "cestující" šéf apod.). Jak je u švédských komedií ze 60. a 70. let bohužel zvykem, ve filmu je také dost trapných scén, které si tvůrci nějak nemohli odpustit. 70%(13.3.2014)