Predátor: Evoluce

• Austrálie

• Kanada

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Horor / Thriller

USA, 2018, 108 min

Nechápu smysl toho, točit po skoro třiceti letech další predátoří kapitolu nikoli pro odrostlé fandy původního filmu s Arniem, nýbrž pro aktuální omladinu. Tahle akční sci-fi konina totiž rozhodně nevypadá jako něco, čím bych chlubil nové generaci s tím, že jsem zažil zrod jejího originálu. Ale jako je fakt možný, že z toho tenhle slaďák vážně udělalo ono seškrtání R-kovejch scén... Bavil jsem se jen proto, že jsem Evoluci bral jako úplně jiný film, který nemá s legendou skoro nic společného.(16.12.2018)

To, čo znelo ako spojenie desaťročia, skončilo ako totálna fraška. Shane Black sa snažil dodať Predátorovi svoj typický štýl, no výsledok je jeho suverénne najhorší scenár, kde nefunguje skoro žiaden humor. A tých pokusov o vtip je tam habadej. Celá ústredná banda bláznov je jeden veľký hlavybôľ a ich dialógy sú totálne trápne. Jediné dve postavy, kde fuckovačky znejú aspoň trochu vtipne, sú prekvapivo Olivia Munn a Jacob Tremblay! Na druhej strane, na rozdiel od mnohých mne osobne toto rozšírenie mytológie nevadilo. Práve naopak - konečne! Po 30 rokoch by sa už patrilo niekam tu sériu posunúť a nevariovať to isté. Ale už by to chcelo diel na planete predátorov.(5.1.2019)

• Psema

Scenárista a režisér Shane Black se vrátil k sérii o vesmírném lovci a v kinech opět teče pořádný kotel krve. Bohužel je to ale jediné pozitivum, které lze na novém Predátorovi najít, neboť film zpětně dělá mistrovské dílo i z Antalových Predátorů, kteří alespoň působili jako ušlechtilá pocta originálu. Black se sice k Arnieho krvavé fašírce vrací skrze ústřední hudební motiv a značně pokleslou béčkovou atmosféru. Zápletka o spadlém predátorovi, kterého nahání větší predátor, přičemž se do všeho zamotá autistický chlapec a jeho táta voják s bandou totálních psychopatů, má nakročeno k titulu nejstupidnější zápletky roku a Black během filmu prokazatelně kašle na logiku a jakoukoli smysluplnou dějovou výstavbu. A nenechte se vysmát. Původní Predátor neměl vůbec špatný příběh. Novinka je oproti němu blackovsky cynická, má cool děcko, odehrává se o svátku (tentokrát Halloween) a dojde na oplzlý humor. Jenže dějově je to tragédie, která v závěru ani pořádně nevygraduje a je poznat, že se film několikrát přetáčel, když se řada motivů ani neuzavře. A závěr je už na hraně absurdní parodie se žhavou kandidaturou na Zlatou malinu. Mrzí mě to, těšil jsem se strašně moc.(13.9.2018)

| Rozpočet: 88 miliónov $ | Tržby: 160,5 miliónov $ | Vnímal som pozitívne tento nezvyčajný pokus o žánrovú zmenu u kultovného titulu. Komediálna linka funguje slušne, a ja som sa príjemne bavil. Nemôžem ale hodnotiť vyššie, pretože hlavné atribúty, ktorými sú atmosferickosť a nevypočítateľnosť, tu totálne chýbajú, a tým pádom to nie je "TEN Predátor", je to len "Predátorík" na jedny raňajky.(8.12.2018)

Rozpočet $88miliónovTržby USA $51,023,244Tržby Celosvetovo $160,540,670Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,061,455Tržby za predaj DVD v USA $5,012,610║ Vôbec ma nemrzí, že tento skvosť som nevidel v kine. Na to aby sa to pasovalo do série Predátor, je to až príliš povrchná výplachovka, popcorn, bez kúska ambícii, ustrelené od boku do prázdna. To aj Predátori (2010) sú oproti tomuto skvost a ako tak sa ešte udržali v dobrej znesiteľnej forme. Tu toho moc nefunguje, tu to je skôr na srandu zúčastnených vtákov, komické vsuvky ako na bežiacom páse robia až zbytočnú hlušinu, žiadna poriadna postava, okrem Olivie Munn, na ňu sa dá aspoň pozerať. Prvoplánové béčko, Shane Black je už vyšumený. /50%/(27.11.2018)

• - Potom, co se Rory McKenna (Jacob Tremblay) mazlí s pozemským psem na hřišti, má v jednom záběru vesmírnou zbraň na levé ruce, v dalším záběru na pravé (nebo úplně chybí?), aby v tom následujícím už byla zase zpět na levé ruce. (Prochy38)

• - Spoiler: Film měl během přetáček rozsáhlé změny, úplný konec filmu se změnil ještě před přetáčkami. Celý snímek měl skončit tak, že Rory (Jacob Tremblay), Quinn (Boyd Holbrook) a Casey (Olivia Munn) porazí Ultimátního Predátora, přiletí vrtulník, z něj vystoupí Dutch (Arnold Schwarzenegger) a vyzve trojici, aby se připojila k válce proti Predátorům. Ke scéně ale nedošlo. Oficiální verze je, že Arnold nechtěl mít ve filmu tak malou roli. Chtěl buď větší nebo žádnou. Neoficiální verze říká, že studio Fox nechtělo zaplatit Arnoldovi požadovanou výplatu. (maruna0007)

• - Natáčení probíhalo od 20. února do 1. června 2017 v oblasti Vancouveru v Kanadě. (Struhy)