Vizionářský režisér snímků Dům tisíce mrtvol, Vyvrženci pekla a Halloween přichází s hrůzostrašným příběhem pěti zaměstnanců karnevalu, kteří jsou v noci před Halloweenem uneseni a drženi jako rukojmí v rozlehlém areálu. Vydáni napospas svým únoscům jsou nuceni hrát zvrácenou hru na život a na smrt zvanou 31. Během příštích dvanácti hodin budou muset bojovat o své životy s nekonečným zástupem vražedných maniaků. (Cinemax)

Trailer 1

DaViD´82

Rob Zombie skládá holdy Texaskému masakru a sedmdesátkám. Už zase. Rob Zombie zaměstnává všechny (ne)herce co jich jen v rodině má. Už zase. Rob Zombie dává naplno znát svou fobii z klaunů. Už zase. Rob Zombie natočil variaci na své předchozí filmy. Už zase. A je to stokrát viděná pulpově úchylná vybíjená na jedno použití, kde se na logiku, návaznost, byť jen jednu sympatickou postavu, které byste nepřáli krutou smrt, přehlednost střihu a podobné nadbytečnosti prostě nehraje. To však jeden v okruhu správně naladěných/podnapilých přátel i čeká čili zdaleka největší překážkou té správné trashové zábavě je, že hispánská nacistická čivava se odporoučí až příliš brzo na úkor nápaditosti jednotlivých gore smrtí a působivosti zabijáckých úchylů (s čestnou výjimkou Doom-Heada). ()

EvilPhoEniX

Rob Zombie mohl napravit letošní Gore nouzi a je překvapením, že spousta vražd jde mimo záběr anebo kvůli zběsilé kameře nejde pořádně nic vidět, za což dávám palec dolů, ale potěšily jiné prvky. Záporáci jsou super teda až na trhlého liliputa opakujícího puta a mierda, ten mi lezl krkem, Schizo-Head a Psycho-Head nabídnou hrátky s motorovkou a výraznější gore,největším překvapením je však Doom-Head, který slizského magora zahrál velmi přesvědčivě a zasloužil by si i sólovku. Plusem jsou skvělé masky, hodně špinavý look, velmi nesympatické postavy, redneck vedle rednecka, tohle mi celkem chybělo, dnes hixploitationy už příliš nefrčí. Z nápadu se však dalo vytěžit mnohem víc, možná to je způsobené snížením ratingu. Ikdyž to je spíš na 3*, tak více Sick Twisted movie zde letos nebyl, tak slabší čtverec dám.Story 5/10, Atmosféra 7/10, Gore 6/10, Vizuál 5/10, Akce 7/10, Napětí 7/10,Humor 4/10. Zábavnost 7/10, Lekačky 0/10. 70% ()

Isherwood

Zombie už sice nejede meta-artové přesahy, ale bohužel ani nic jiného, tudíž smutně prahnete aspoň po náznaku výstředního děje, který by celé té brutalitě dal byť jenom trochu smysl (jedině mexický nazi midget boduje i bez ničeho), a ráznějšímu režijnímu sebeřízení, které by zkrotilo nesmyslné vizuální vášně, kde většinu jatek bere kamera bez rozmyslu a sestříháno je to jak od ožralého vidláka. Roba jsem roky obhajoval, ale potřetí mu takový fail nezkousnu. ()

tron

Jedno sa musí Robovi Zombiemu uznať. Jeho štýl je jedinečný a nezameniteľná je i jeho záľuba v 70. rokoch. Nakrúca špinavé, fyzicky intenzívne, až humusné (a hnusné a drsné a naturalistické) krváky s dôrazom na detailné, realistické zabíjania. Vytvára exkluzívne záporné pošukovské postavy a ich obete zvyknú bývať sympatické, čo je fajn, nakoľko tým pádom má na diváka silnejší emocionálny dopad ich vražda (ku ktorej skôr či neskôr zákonite musí dôjsť). Páčili sa mi od neho Dom tisícky mŕtvol, výborný sequel Vyvrheli pekla (asi jeho najvydarenejší film) a vlastne aj (prvý) Halloween. Ale potom to s Robom začalo ísť dole kopcom a, pravdupovediac, prefetovano-nadrogované hippies sedemdesiatky nie sú zrovna obdobím, v ktorom by som chcel žiť. 31 má niečo do seba, vlastne je to o dosť lepšie, než som myslel, ale pozerať sa hodinu a trištvrte na bitúnok (ktorý s pribúdajúcimi odrezanými hlavami paradoxne začal stagnovať a nudiť) ma proste nebavilo. Resumé: Robov štýl je nenapodobiteľný, ale nie môj obľúbený. ()

J*A*S*M

Slasherová vybíjená bez většího smyslu, zato s celkem fajn špinavou atmosférou, plejádou relativně charismatických zabijáků a dostatkem krve. Podobné filmy ale mohou silněji zapůsobit jen tehdy, když si člověk oblíbí postavy, což tady opravdu nehrozí. A taky by neuškodilo, kdyby si ten zoufalec, kterého někteří považují za význameného hororového autora, sedl před začátkem samotného natáčení ke stolu a pokusil se napsat scénář. 31 totiž působí, jako kdyby scénář sestával z jedné stránky, která načrtla ústřední nápad, a zbytek se dojel až improvizačně na place. ()

• Tím kostymérov Roba Zombieho nebol schopný nájsť vyhovujúci kostým pre Malcolma McDowella (otec Murder). Tento problém vyriešil až obraz z filmu Barry Lyndon (1975), ktorý má režisér doma a vďaka ktorému ho napadlo, že by mohol vyzerať podobne, ako oblečenie hercov z filmu. So svojou ženou Sheri Moon Zombie tak objednali lacný kostým na internete a upravili ho do záverečnej podoby. Tá sa Malcolmovi McDowellovi nepáčila. (Marceloo)
  • Sid Haig musel odriecť svoju účasť na tomto filme, pretože bol v čase plánovaného začiatku natáčania hospitalizovaný v nemocnici. (beso74)