• Kanada

Horor / Thriller

USA / Velká Británie, 2016, 102 min

Horor „31“ je takovou jednohubkou. Pokud jste od Zombieho čekali něco velkého, nového, jedinečného, tak takový snímek „31“ prostě není. Je to slasher/survival, který je gory, ale který nemá ani jednu kladnou postavu, již byste si mohli oblíbit. Klauni jsou trochu klišé, ale díky špinavosti v tomhle provedení fungují. Za mě je to dobrý hororový průměr, protože místy to na vás dovede zapůsobit.(17.1.2017)

Slasherová vybíjená bez většího smyslu, zato s celkem fajn špinavou atmosférou, plejádou relativně charismatických zabijáků a dostatkem krve. Podobné filmy ale mohou silněji zapůsobit jen tehdy, když si člověk oblíbí postavy, což tady opravdu nehrozí. A taky by neuškodilo, kdyby si ten zoufalec, kterého někteří považují za význameného hororového autora, sedl před začátkem samotného natáčení ke stolu a pokusil se napsat scénář. 31 totiž působí, jako kdyby scénář sestával z jedné stránky, která načrtla ústřední nápad, a zbytek se dojel až improvizačně na place.(19.9.2016)

Elaborátů už je tu dost, tak jen stručně. První polovina výborná, připomnělo mi to Zombieho ranou tvorbu. Skvělá stylizace, hra se světlem, důraz na detail, hnus a špína. V druhé polovici už se Zombie snaží až příliš tlačit na pilu a začíná kapku nudit. Každopádně zajímavá podívaná, a pokud by se to distributoři nakonec rozhodli uvést i u nás, klidně se na to na velkém plátně podívám znovu. Slabé čtyři, možná to pujde ještě dolů.(16.9.2016)

Od Roba Zombieho jsem ještě neviděl nic, ale všude se potýká s rozdílností názorů a hodnocení. Nejinak tomu bude asi i tady. Pro sprostý slovo a vulgarismy to totiž nejde daleko a snaží se to navodit takovej ten cool dojem. Nápad není nijak zlej, pěkně tam nastupuje jedna vlna za druhou a pořád se něco děje. Masky klaunů, super a přitom není nic jednoduššího. A hlavně levnějšího než nějaký digitální triky. Ale chybělo tomu to R-ko, aby to gore prostě bylo vidět. Protože z toho vyzařovala ta brutální buranská atmosféra, ale kdykoli mělo přijít na věc, kamera stranou a viděli jsme maximálně stříkance krve (na vyjímky). To je zvlášť u tohodle žánru dost na škodu.(12.1.2018)

• ledzepfan

Zklamání... Kdyby to natočil někdo jiný asi by to dostalo obecně větší čočku a mě by se to možná více líbilo, ale takováhle fušeřina od chlapa který nás protáhnul domem tisíce mrtvol, to se nedá překousnout... Po mainstreamových Halloweenech mě Rob posledně mile překvapil atmosférickým artem ze Salemu a tak jsem doufal v něco víc než přiblblý koncept plný šablonovitých šašků bez charakteru (i ten Doom-head je taková papírem šustící postavička).. Jediné co se povedlo je, že Rob dokázal na relativně malém prostoru představit sympatické(kladné)postavy tak aby jim divák držel palce.... Vše ostatní od nenápaditých masek, až po diletantskou kameru a střih(hlavně v akčních scénách), je jen nicneříkající podprůměr :/(31.10.2016)

• - Sid Haig musel odriecť svoju účasť na tomto filme, pretože bol v čase plánovaného začiatku natáčania hospitalizovaný v nemocnici. (beso74)

• - Tím kostymérov Roba Zombieho nebol schopný nájsť vyhovujúci kostým pre Malcolma McDowella (otec Murder). Tento problém vyriešil až obraz z filmu Barry Lyndon (1975), ktorý má režisér doma a vďaka ktorému ho napadlo, že by mohol vyzerať podobne, ako oblečenie hercov z filmu. So svojou ženou Sheri Moon Zombie tak objednali lacný kostým na internete a upravili ho do záverečnej podoby. Tá sa Malcolmovi McDowellovi nepáčila. (Marceloo)

• - Ide o prvý Zombieho crowdfundingový (fanúšikmi financovaný) film. (NostraMovies)