• Kanada

Horor / Thriller

USA / Velká Británie, 2016, 102 min

• ancientone

Tvorba Roba Zombieho do roku 2009 rozhodne patrí medzi zaujímavé príspevky do hororového žánru. Excentrické metafilmy House of 1000 Corpses a Devils Rejects a Haunted World of El Superbeasto citujúce všetky zásadné atribúty amerického hororu, remake Halloweenu úctivo sa pohrávajúci (aj keď do slepej uličky vedúci) s pôvodnou látkou. __ Po roku 2007 sa zo Zombieho "fanúšikovského autorstva" stáva vyprázdnený pojem, prinášajúci šťavnatý vizuál, ale odumierajúci obsah. A vrcholom tohoto javu je 31. Zombieovsky "koolovo" fotogenicky nasnímaná, dynamicky zostrihaná, oblasti mizancény veľmi obžersko-fajnšmekerská freakshow. Ale namiesto bohatej metažánrovky a ohýbania klasík tu je vnútorne nič nehovoriaci film, v ktorom je Zombie zahľadený sám do seba v zlom zmysle slova - tápa sám v sebe, vykráda sám seba a zúfalo nemá čo povedať. V ranku "autora-fanúšika" má bližšie k Elimu Rothovi, než k (napríklad) G. del Torovi (aj keď je 31pre mňa podobným sklamaním, akým bol minulý rok Crimson Peak).(5.1.2017)

Vyvrženci pekla opět nepřekonáni a smutné zjištění toho, že za posledních deset let nedokázal Zombie natočit lepší film, než tHWoES, což je navíc kreslená komedie (!). Je fajn, že Třicetjednička má špinavou atmošku, partičku hustě pošahaných magorů se šíleným Doom-Headem v čele a jednu krvavou scénu s dvěma motorovkama. Jenže to je na takhle očekávanou novinku tragicky málo. Postavám se opravdu nedá fandit (Sheri Moon už začíná bejt dokonce otravná), celkově to postrádá smysluplnej děj, při akci se kamera hnusně klepe a i ty mordy jdou často mimo obraz. Tohodle filmu je prostě strašná škoda - podobně jako Lords of Salem, člověk pak ani nemá důvod se těšit na další Zombieho projekty.(19.9.2016)

Elaborátů už je tu dost, tak jen stručně. První polovina výborná, připomnělo mi to Zombieho ranou tvorbu. Skvělá stylizace, hra se světlem, důraz na detail, hnus a špína. V druhé polovici už se Zombie snaží až příliš tlačit na pilu a začíná kapku nudit. Každopádně zajímavá podívaná, a pokud by se to distributoři nakonec rozhodli uvést i u nás, klidně se na to na velkém plátně podívám znovu. Slabé čtyři, možná to pujde ještě dolů.(16.9.2016)

Začíná to jak Hills have eyes, parta hipiku jede v karavanu kdesikamsi zastavej na pouštní pumpě (klasika) pak jedou dál, ale zároveň nejedou pac je unese parta nacistickych, prošlich, sadomastikych cirkusaku, který je chtějí vymýtit ze světa, vymordovanim v jejich uchylnych dalobyserict "hrach" hratkach. Docela dost krve bylo prolito, obsazeni celkem na hovno, zase ta Sheri moon..ten Rob už je jak Paul W.S, Meg už dávno došla doba trvanlivosti, nebo vynechala vitaminy, že by ji čert nepoznal jak prošla, vrazi byli super, ty mě jakože ba. Ty co se snažily přežít mi byli ukradený.(15.1.2018)

Dle očekávání - Zombie je zpátky ve svý zóně (ofenzivní explo-dirty-buranov), ale nebeských výšin jeho prvotin to zdaleka nedosahuje. Celou dobu jsem se bavil, držel pozornost, hlavně díky povedený galerce cvoků vrahounů, má to vychytaný "murder rooms" dekorovaný ve stylu náckovskýho oltáře nebo vagíny, ale překvapivě je to slabší po stránce nápaditýho explicitního násilí a smrtí (vina MPAA?), a nějak mi tu chybělo to zásadní... aby mi cokoli z toho přirostlo fakt k srdci, urvalo mě nebo rozesmálo. Trošku to na mě působilo dojmem rychlovky. P.S. Sheri už okoukaná až to irituje, naopak Richard "Doom-head" Brake (pamatujete jeho vypečenou roličku v HALLOWEEN II?) čaruje, on je na 31 s přehledem ta nejlepší věc.(16.9.2016)

• - Ide o prvý Zombieho crowdfundingový (fanúšikmi financovaný) film. (NostraMovies)

• - Sid Haig musel odriecť svoju účasť na tomto filme, pretože bol v čase plánovaného začiatku natáčania hospitalizovaný v nemocnici. (beso74)

• - Tím kostymérov Roba Zombieho nebol schopný nájsť vyhovujúci kostým pre Malcolma McDowella (otec Murder). Tento problém vyriešil až obraz z filmu Barry Lyndon (1975), ktorý má režisér doma a vďaka ktorému ho napadlo, že by mohol vyzerať podobne, ako oblečenie hercov z filmu. So svojou ženou Sheri Moon Zombie tak objednali lacný kostým na internete a upravili ho do záverečnej podoby. Tá sa Malcolmovi McDowellovi nepáčila. (Marceloo)