Appleseed Alpha

Appleseed Alpha

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2014, 93 min

Masamune Shirow

Natočte mi takovejhle hranej film a ať scénář nepíše mentálně zaostalá pička a já si regulerně ustříknu.Miluju postapo, ale bohužel v tomhle žánru se toho točí málo jak piva na Moravě a tak sem musel šáhnout k animáči.Appleseed Alpha krásně vypadá, vizuál je výtečnej a hlavní postavy jsou fajn, proto jsem se skoro až divil, jakto že scény ve kterých jezdí vozidla vypadají dost komicky.Scény kde postavy běhají, skákají, nebo létají vrtulníky jsou v pohodě a když tam jezdil ten Hummer, měl jsem pocit jako by v těch chvilkách měl animátor záchvaty mozkové mrtvičky.To samé akce, občas je super, občas úplně na vyliž prdel.No a největší průser je bohužel úplně prostinký příběh, který navíc občas dává smysl asi jako manuál k Japonskému videu.Ze začátku jsem se pohyboval v nadšenějších a vyšších vodách hodnocení, ale čím víc se příběh blížil ke konci, tím víc bylo všechno hloupější a záporák Talos neměl žádný prostor ani scénáristickou historii.Natočit to američani a napsat to zkušený scénárista, mohla to být darda, takhle to je jen slušný standart, který mě potěšil typickou Japonskou hudbičkou a stylizací, která mě dala vzpomenout na úžasné roky strávené u pecek na Playstation 1, kdy frčely gamesy jako Silent Bomber a Final Fantasy.60%.(26.1.2015)

Z počiatku to nevyzerá za niečo, čo by stálo za reč. Dej plný infantilných dialógov, slabých akčných scén a nezaujímavého príbehu. Lenže časom sa obstojná ( už nie tak pokroková, ako kedysi ) animácia začne využívať v emotívnejšej línii, akcia pritvrdí a zmohutnie a postavy začnú byť sympatickejšie, ako na začiatku. Berte to ako priemernú tuctovku, ktorá keby sa držala úvodného tempa, išlo by o katastrofu. Fanúšikovia takého subžánru digitálne animovaných filmov, si pravdepodobne jednu hviezdičku nadstavia.(10.11.2014)

Bohužel jen technologické demo bez jakéhokoliv jiného přesahu. Za jehož vizuál a svět bych v hrách zabíjel a za jeho tupost též. S původním filmem (2004) má spojitost jen ústředním duem army hot chick Deunan s kybervojákem Briareosem a jejich bloumáním světem po třetí či jaké světové válce. Dřív se alespoň filozofovalo a vykrádalo téma soužití lidí, kyborgů a umělých lidských bytostí. Na pozadí se prováděli vynikající akční party a k tomu se bojovalo v robotických exoskeletonech. Dnes jde jen o hru na první signální. 5/10 za technologii.(20.7.2014)

Myšlenka, přesah, hloubka se rovná čisté nule(Kdo čeká nějákou transcendentální filosofii tak určitě ruce pryč). Vizuál má (ve své snaze o hyperrealismus) pořád ještě nějáké ty mouchy, ale jako celek je to nerušivé a působivé. A čistě jako sci-fi akčňárna to je víceméně bezchybné. Tady je spravedlivé poznamenat, že tenhle Applessed ani žádné jiné než čistě akční ambice nikdy neměl. :)(25.1.2015)

Obstojné. Jen trochu jednotvárné. Neuškodila by větší rozmanitost prostředí. Myslím jako větší prostor. Dyť oni všude snad došli jen pěšky. Trochu nedomyšlené. Jinak postavy, look, atmosféra, animace - velmi povedené. Jen ten konec nemusel být tak strašně filozoblbický. To si určitě prosadili Japonci. Ti mají na filozoblbické, dramatické, nesrozumitelné konce patent.(7.8.2014)

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí, po jejich skončení následuje kratká scéna. (Geriel)