Sajonara kabukičó

• Japonsko さよなら歌舞伎町 (více)

Sledujeme příběhy několika lidí, kteří jsou spojeni skrze hodinový hotel postavený v tokijské části Kabukičó, která je známá právě tím, že tam stojí plno takových hotelů. Tóru je mladý hoch, který pracuje v hodinovém hotelu, protože práci v normálním nedostal. Má přítelkyni Saju, která se chce stát profesionální hudebnicí. Spolu s Tóruem v hotelu pracuje pár korejských imigrantů a japonská žena Suzuki, jež v hotelu uklízí a u sebe doma ukrývá muže. Do tohoto hotelu s tímto obsazením přicházejí a odcházejí různí hosté – prostitutky, dívky na zavolání, obchodníci, hudební producenti, muži na okraji zákona i detektivové. Hodinovému hotelu se snad v Tokiu nic a nikdo nevyhne. (Zíza)

eLeR

Bohužiaľ si ma poriadne nevedel získať ani jeden príbeh. A ináč celkom sila .. každý každého v tom filme podvádzal ... dobre, tak Tóru len klamal. (filmový výzva 2017 - Marky91) ()

Zíza

V podstatě se jedná o netypický romantický příběh se sladkým koncem. Dalo by se říct, že „špinavé“ místo, jako je hodinový hotel dokáže těm, kteří do něj vstoupí, přinést radost a lásku do života. A pokud ne tohle, tak alespoň jim pomůže konečně si uvědomit, co vlastně od života chtějí. Poutavý příběh s erotickými scénami (já jsem třeba zvyklá koukat na filmy s pootevřenými dveřmi, takže když se najednou začalo vzdychat, tak jsem se trochu bála, aby nepřišli rodiče, nechtělo by se mi jim vysvětlovat, že jde o na festivalech oceňovaný film a ne o porno), které ovšem do filmu patří a rozhodně tam nejsou jen proto, aby šokovaly diváka, případně poutaly pozornost na sebe. Šóta jako vždy byl skvělý a vážně se mi líbilo, jak dokázal zahrát chudáka obouchaného životem, který to v podstatě vzdal. Líbilo se mi také, jak všechno do sebe zapadá a Tóru (Šóta) je jako postava velmi dobře vykreslen (viz divákovi během sledování bude jasné, proč tolik už se svojí přítelkyní nespí). Skvělá byla i korejská dvojice, obzvláště ona dotyčná slečna byla velmi zajímavou postavou. To samé by se dalo říct o Suzuki (skvělá Minami Kaho) a její lásce, která skvěle skáče na rozjetá kola. Je to pěkný film. Dobře natočený i napsaný. Herecky velmi dobře zvládnutý. I když to takto chválím, nečekejte nějakou pecku, kterou vidíte jednou za 20 let. Je to prostě jen dobrý film. ()

Tsuki

Syrový film, na japonské poměry navíc plný sexu, což byla na jednu stranu zajímavá změna. I tak to ale byl, jak je naopak pro Japonce zvykem, snímek ze života obyčejných postav, která každá řeší své problémy, a celé to završuje hezký smířlivý konec. Takže ve výsledku se to zas tak od běžného japonského stylu nelišilo. A to zasazení do hodinového hotelu fungovalo. Nahlédneme do osudu některých lidí, zejména dívek a žen, které žijí na okraji společnosti, ať už se tak rozhodly samy, nebo k tomu byly dohnány. Samotnou hlavní postavu slabošského Tórua (Sometani Šóta) bylo taky zajímavé sledovat. Celkově jde rozhodně o povedený kousek z japonské kinematografie, snad bych jen o malinko zkrátila stopáž, přestože délka některých scén měla svůj význam. ~(4,0)~ ()

ScarPoul

Hiroki je u mňa podobný tvorca ako Miike. Ak ma chytí téma tak sa na ich dielo rád pozriem a z 90% mi ulahodí. Ak ma téma nezaujme, a aj tak si to idem pozrieť, tak sa stáva, že ma to pomerne rýchlo začne nudiť. Ich všestrannosť je v tomto prípade devízou, ktorú ale náležite neviem častokrát oceniť. Ale aj napriek tomu ich považujem za veľmi výrazných, špecifických a talentovaných tvorcov. 24 hodín v Kabukicho Love hoteli je plný mikro príbehov, ktoré sa vzájomne prepletajú. A hoci, čo sa týka príbehovej štruktúry, sú tie príbehy pomerne jasné a ľahké čitateľné, dokumentárny prístup snímania a civilnosť hereckého prejavu, pridáva filmu na hodnote a emocionálnosti. Určite nie pre každého, ale mne ulahodil takmer vo všetkom. Či už v erotike, ktorá podporovala príbeh a nebola samoúčelná, alebo v tom, ako sa tu zobrazovala samota, smútok a neschopnosť nájsť si v živote miesto. V tomto sychravom počasí som si nemohol vybrať lepší film.  A aj napriek téme to v sebe nieslo veľmi veľa nádeje a pozitivizmu. ()

runner85

Toto bola taká Japonská erotická telenovela ako prase. Japonsko chcem raz určite navštíviť, tak sa potom musím informovať kde sa nachádza tento hotel ... ()

Pedross800

"Očistná" koupel korejského páru měla v sobě tak zvláštní a silné kouzlo, že mi utkví v paměti na hodně dlouhou dobu. Zajímavá a poutavá mozaika několika vztahů jež se proplétají, rozplétají i zaplétají v jednom hodinovém hotelu je natočena velmi poutavou a chytlavou formou. V těch několika mikro příbězích je obsaženo vše....láska, nenávist, chtíč, zloba, odpuštění, nepochopení, touha bojovat, odevzdanost, naděje i zmar. Fakt dobrý film. "Tour Japonskem zhýralým, temným a hříšným." ()

ing.man

Já si můžu dovolit dát 5 hvězdiček, jelikož film nerozumím. A vzhledem k tomu, že koukám jen na s****y, které miluju, se tento film vymykal i v tom jak mě oslovil. Co by duševní prostitut, bylo to i o mě. A kromě jednoho klasického typicky JPN filmového klišé to bylo naprosto skvělý film. ()

Mortifera

Nevšední příběhy lidí, jejichž plány a sny na lepší život se prozatím odkládají na neurčito, se prolínají pod střechou hodinového hotelu. Každý z návštěvníků i zaměstnanců tohoto azylu pro milence, dívky na telefonu, pornografický průmysl a jiné „obchodní záležitosti“ atd. řeší/ nebo se spíše snaží proplout zcela odlišnými životními zkušenostmi tak, aby na nich samých zanechaly co nejméně škod. Film citlivě prezentuje i ty emočně nejvyhrocenější chvíle (a to včetně uvzdychaných erotických scén) a obstojně se mu daří vyhýbat se klišé. Navíc o jednotlivých (byť často poněkud bizarních) postavách poskytuje postupně dostatek informací, díky kterým jim divák dokáže porozumět a některé si oblíbit. (Za mě to je paní Suzuki skrývající se už 15 let před policií v podání Kaho Minami, a nezodpovědná středoškolačka, která přežívá jen díky „laskavostem“ od náhodných mužů, spolu s jejím partnerem na dnešní noc, jenž ji má v plánu naverbovat do řad levných žen.) Snímek se dotýká mnoha závažných témat současné společnosti (prostituce, nevěry, drog, zneužívání nezletilých...) a z toho krystalizují až překvapivě zajímavé osudy. Všechny konce nejsou nejsladší (pohádku nečekejte), ale za to působí příjemně lidsky (nebo chcete-li opravdověji). ()