Pornografický vztah

• Francie Une liaison pornographique (více)

Jeden muž, jedna žena, jedna erotická představa. Muž a žena se rozhodnou tuto představu sdílet. Zpočátku jednou. Pak víckrát. Záludně se rodí vztah. Sex už není tím jediným, co je spojuje. Pomilují se. Rodí se cit. Jde o pornografický vztah. (oficiální text distributora)

kleopatra

Narozdíl od Intimity, která je tomuto filmu hodně podobná, mi tu něco dost podstatného chybí a není to sex. Zatímco v Intimitě postupně poznáváme motivaci chování těch dvou, tady je to jedna velká mlha. Je to sice moc hezký, že ze schůzek "jen" kvůli sexu vznikne láska, ale proč se ti dva do sebe zamilují??? Pokud o sobě totiž vědí jen to, co o nich ví divák, tak to je dost málo na lásku a nebo mi něco zásadního uniklo. ()

Gemini

Tenhle film má jiskru, šmrnc, náboj, kouzlo, zkrátka něco do sebe...a erotika to opravdu není...nepřestává mě fascinovat jak jsou ti dva tak blízcí a přitom se vlastně neznají. Pornografický vztah provokuje vaši zvědavost od začátku až do konce, a to je něco co se vidí opravdu málokdy....a o to je výjimečnější. ()

Malarkey

Muž potká ženu. Žena potká muže. vznikne napětí. Vznikne pornografický vztah. Do toho kamera vypráví příběh a zároveň herce podrobuje jednotlivým rozhovorům a tak se tu kombinuje hraná, ale i dokumentární forma. Nic pro mě. ()

Djkoma

Vztah vzniklý kvůli něčemu co spolu můžou dělat jen muž a žena. Dva lidé co se vidí jednou, dvakrát.... nevědí o sobě nic kromě jména a jejich snů. Ústřední dvojice se k sobě na prosto skvěle hodí. Ukázka toho jak málo stačí vědět, aby někdo miloval a hlavně ukázka toho, jak všechno není tak, jak si myslíme. To, že v celém filmu je prakticky minimum erotiky neuvěřitelně prospívá filmu.... Film v kterém se odehrává příběh dvou a jsou v něm vloženy pozdější rozhovory působí opravdu skvěle a je výborně natočen....Úchvatný film!! Pro mě skvělý zážitek. Konec je realistický, žádný happyend.... to je na tom skvělé!! ()

charlosina

Pornografický vztah je film o vztahu mezi mužem a ženou, který postrádá pornografické scény. To jen tak na okraj, aby nebyl divák nemile překvapen. ()

sportovec

JIž před takřka 140 lety psal mladý Masaryk zasvěceně o chorobnosti jako hlavním znaku moderního evropského člověka. Výheň dvou světových válek tento pronikavý soud českého myslitele dále prohloubila a zvýraznila. Odpovědnost, dospělost, disciplinace (sebezkázňování, výchova a směřování ke kázni vůbec) se postupně dostaly do stále stupňovanější systémové defenzívy. Útěk před zodpovědností a únik jako základní životní pocit jsou i virtuálně střeženou domnělou svobodou anarchisticky nespoutatelného individua před jakoukoliv formou nepohodlně svazující dospělosti. Těkavost a povrchnost se stávají ochranou před plně prožívaným životem. Platí to nejen pro jinošský a dívčí, ale stejně tak pro zralý druhý a třetí, i stařecký čtvrtý a pátý věk. Hrdinové VZTAHU - skvělá francouzská kinematografie hraného filmu nám tu jaksi mimochodem nabízí dva delší skvělé herce a neméně zdatného špičkového režiséra - , jimž je dohromady kolem 115 let druhého středního věku, jsou typickými představiteli této nepřiznané latentní ustrašenosti a zděšenosti. Tajemná síla, jež až mysticky (tajemnostně, tajemně) posléze poltí vznikající hluboký vztah, vymezený zprvu domněle bezcitovým pohlavním stykem, je ve skutečnosti jejich až laboratorně sledovaným oboustranně sdíleným únikem před kvalitou skutečného života, jíž jsou naopak stále mocni oba hrdinové např. proslulého staršího amerického filmu JOHN A MARY. ()

JitkaCardova

Marná sláva. I Snílci dávno vybledli, Poslední tango v Paříži zbanálnělo. Ale po sedmnácti letech, co jsem viděla tenhle film, můžu říct, že ta završující scéna u fontány se mnou bude už do konce života, a nejspíš i dál. *~ ()

Kaka

Tak citlivě vystavěný lidský příběh jsem už dlouho neviděl. Každý záběr kamery, každý pohled hlavních hereckých představitelů, to vše do sebe zapadá a tvoří velice citlivý a atmosferický film o jednom nezávazném lidském vztahu. ()

NinadeL

Malý něžný film. Francouzské okénko na téma variací mileneckých vztahů. Pokud máte zájem přemýšlet o tom, jestli je možné milovat svého milence nebo milenku, pak budete spokojeni. ()

2Pac

Velmi dobre natoceny snimok a vztahu dvoch uplne beznych ludi. Beznych v tom zmysle, ze vacsina "zapadnej" populacie vo veku 30-40 rokov ma uplne totozne problemy. Problemy s vyjadrenim/nevyjadrenim svojich citov, so strachom s odmietnutia...Film posuva vysoko najma skvela kamera, scenar a nepochybne aj obidvaja herci. (keby som bol mozno strarsi a viac chapal problemom "dospelych", bolo by to urcite este vyssie hodnotenie, teraz to mam tak za 3 1/2*) ()

Indiana

Námět je zajímavý, ale je to opět natočeno až evropsky nudně (tím chci říct, že je to strašně utahané). ()

Aky

Může z ryzího sexu vzniknout láska? No samozřejmě že může. A když se to natočí vkusně, vznikne z toho milý malý filmík. ()

Anderton

Asi som očakával niečo úplne iné, niečo kontroverzné, keďže tento film bol obľúbeným filmom našich filmových klubov. Nakoniec to bol "iba" psychologický" nezávislý, napriek striedmej dĺžke pomaly plynúci filmík, ktorý neurazí, ale myslím, že neprináša nič špeciálne nové a to je vzhľadom na jeho názov trochu podvod na diváka. Nie, nečakal som porno, ale kontroverznosť určite. ()

Frajer42

Krátký příběh o tom, kterak dva důchodci, kterým je pomalu dohromady přes sto let, spolu provádí něco tak odporného, jako je sex, a to tak dlouho, až se do sebe vzájemně zamilují. Dialogy jsou decentně vulgární. Dost dlouho oba smilníci mží, copak se ve skutečnosti děje za dveřmi hotelového pokoje. Zhruba do poloviny filmu jsme byli se spolusledovatelkou přesvědčeni, že tam chodí mastit karty. Jakmile jsme přišli na kloub tomu, že se tam chodí mastit úplně něco jiného, tak jsme byli oba dost znechuceni a pohoršeni a já se dokonce přiznám, že jsem si dost často zakrýval oči, aby moje puritánství snad nedošlo k nějaké újmě. Moje společnost je silnější povahy, a tak se zvládala na ty nestydatosti koukat. Moc mi v tom příběhu nesedělo to prolínání s rozhovorem, ve kterém aktéři tohle vzplanutí citů hodnotili a dovysvětlovali zpětně. Také mě iritovalo, že paní byla o 17 let starší než pán. Za jistých okolností mohla být jeho mámou, kdyby si v dospívání nedávala pozor a chovala se jako kurva...chci říct, jako žena bez zábran prodávající své tělo. Jako diváka mě taktéž zarmoutilo, že jsem se nedočkal nějakého brutálního a absolutně nečekaného zvratu a paní opravdu pánovou matkou nebyla. Velká škoda. Překvapení tu ovšem čeká pro vášnivé čtenáře Bible svaté. Konečně se zde člověk dozví, jak to přesně mezi Adamem a Evou tehdy probíhalo a co předcházelo příchodu prvního človíčka na svět. ()

FrodoF

Zajímavý film o vztazích. Takový Woody Allen (i s monology na kameru) jen schází Allenův vtip, což je škoda. Opravdovým překvapením pro mě bylo, že jsem se vůbec nedověděl, co v tom pokoji dělali za prasárny a ani nevím jestli mě to naštvalo nebo potěšilo. Ale romantickým filmem bych to nenazýval, ty většinou končí jinak:) ()

Šandík

Film vybudovaný na velmi obdobném půdorysu jako "Poslední tango v Paříži" a přesto film tak odlišný... Jeho děj je budován velmi uvěřitelně a s velkou znalostí psychologie. Mj. opět krásně ukazuje, že partnerský vztah skutečně roste především z mimoverbálních, neracionálních pohnutek, ale že přitom právě verbální komunikace je tím, bez čeho vztah vybudovat nelze... Krásný a hluboký film. Osobně bych na něm neměnil ani minutu... 9/10 ()

Ai.ma

Velmi jemný, odstředěný a dávkovaný film podávaný v lahvičkách emocí 50 ml, k vnitřnímu použití. Film o místech bez citů plný citu. Danke. ()