Havenhurst

Horor / Thriller

USA, 2016, 80 min

Havenhurst je obrovský hotel, ktorý poskytuje bydlisko mnohým zvláštnym osobám. Kvôli ťažkej životnej situácii sem prichádza aj Jackie (Julie Benz). Ďalším dôvodom, prečo prišla, je zvláštne zmiznutie jej kamarátky Danielle (Danielle Harris), ktorá v Havenhurste bývala. Zmizla úplne bez stopy, a preto chce Jackie zistiť, či je s hotelom všetko v poriadku. Už po prvých dňoch v novom bydlisku Jackie zisťuje, že Havenhurst má svoje striktné pravidlá. A každý, kto ich poruší, bude musieť obetovať to najcennejšie, čo má. Svoju vlastnú krv. - Na Havenhurst sa teším už cez rok a pol, pretože to je jeden z posledných projektov mojej milovanej Scream Queen, ktoré stihla pred tehotenstvom, ktoré vyvrcholí v najbližších dňoch. Každý, kto nevie prečo nazývam Danielle Harris najlepšou modernou Scream Queen, by mal vidieť úvodné minúty tohto hororu, v ktorých predvedie taký Scream, že to takmer trhá uši. A preto ju skrátka milujem. Toto však nie je jediné, čo sa mi tu páčilo. Tento štýl netradičnej Home Invasion mi vždy sedí a inak tomu nie je ani tu. Havenhurst je obrovský, plný rôznych miestností, ktoré pozná len nepríjemný vrah. Vďaka krátkemu trvaniu to má slušne nabitý priebeh, Julie Benz koná celkom racionálne a hlavná úloha jej očividne sedí. Brutality je tu pomenej, ale aj keď sa objaví menej často, gore má pôsobivé spracovanie a niektoré scény si zapamätám na dlhšie. Pre mňa sa jedná o parádnu záležitosť, pretože nejde o vyvražďovačku plnú tínedžerov a preto všetko pôsobí viac uveritelne. + Danielle Harris + herečka z Saw 5 a Circle + herečka z Trash Fire + herec z The Invitation a Martyrs + herec z The Pod + herec z Annabelle + herec z Cabin Fever: Patient Zero + herečka z Holidays + herec z Reversal a Bastard + herec z The Den(9.2.2017)

• misterz

Hrozne, ale hrozne mdlé a hlavne nedorobené. Snaží sa to byť všetko, ale nie je to nič. Dokonca ani by som to nenazval slasherom, pretože tu absentujú určité prvky charakteristické pre tento hororový subžáner. Autori sa mali radšej zamerať len na pár vecí a toho sa potom držať. Nápad starého hotela mám celkom rád, len treba pritom dbať na to, aby sa ponúknuté vkusné hororové prostredie aj naplno využilo. V opačnom prípade príde iba sklamanie. Síce See No Evil (2006 - podobné prostredie starého hotela) ma tiež bohvieako nepotešil, ale práve preto ma to bavilo viac. Podpriemer. 40/100(8.4.2017)

Hlavní hrdinka v podobě sympatické herečky, kterou jsme mohli vidět v seriálu Dexter, pátrá v hostelu po zmizelé kamarádce, naposledy žijící v Havenhurstu. Kolem se dějí divné věci, začínají mizet hosté a nakonec začíná boj o přežití v labyrintů chodeb a sklepení. Úvod svižně ubíhá, tísnivý prostor a prostředí hotelu působ atmosféricky a dokáže skrývat tajemství do poslední půl hodiny. Už jsem se nadechoval, že uvidím mnohem podařenější verzi série Hostel s kombinací slasheru a kratinký náznak se jevil více než slušně. Škoda, že zůstalo u náznaku a tvůrci se vydali jiným směrem, který se jim příliš nepodařilo ukočírovat. Směřování k závěru mě celkem zklamalo, neboť se jednalo o klasickou honičku kočky s myší a i přes nesporně kvalitního zabijáka se dalo vytěžit více. Místo pořádného masakru se začínala dvojice vrah, oběť chovat jako v mateřské školce při hře na policajty a zloděje. Nakonec to celé vedlo ke konci, který byl zvolen asi nejhůř, jak mohl a přitom první dvě třetiny byly výborné. Nechápu.......7/0(8.4.2017)

Příjemná naháněčka v tajuplném domě, jakémsi hotelu pro lidi na okraji. Tedy ty, co se chtějí polepšit - alkoholici, narkomani, pedofilové.... Pravidla jsou jednoduchá - pokud se vrátíš ke své neřesti, budeš vystěhován! Chudáci nájemníci ovšem netuší, co se pod vystěhováním ve skutečnosti skrývá. Tematicky nic zcela nového - domů s tajnými chodbami a dvojitými stěnami, kde na každém rohu hlídá kamera, není tak málo. A očista společnosti bývá hojným námětem ve filmu už pěkně dlouho. Místy fajnově atmosferické, gore umírněné - což tolik nevadí. Bohužel, jakmile si Jackie koupí láhev, začne se chovat jako kráva. A mít za kamaráda troubu detektiva není rovněž žádná výhra. Samostatnou hvězdičku dávám za konec, jelikož krávy si jiný nezaslouží....(30.8.2017)

Horor o bytovom dome, v ktorom záhadne miznú neprispôsobiví obyvatelia, a tak musí pekná hlavná hrdinka odhaliť, čo sa tam vlastne deje. A podľa očakávania, v konečnom dôsledku bojovať o holý život. Priemerný hotelový horor, ktorý sa dá bez problémov sledovať, akurát sa na neho rýchlo zabudne. Mimochodom, mám taký pocit, že nejako nám do módy prišli zabijaci, ktorí neustále preliezajú nejakými šachtami, stenami a neviem akými tajnými vchodmi. Tento bledý plešatý záporák (ďalší s vizážou Voldemorta) mi však neprišiel veľmi zaujímavý. Aspoň sa s obeťami dlho nemaznal. Gore fajn, ale nebolo ho žiaľ až toľko, aby som zatlieskal a nejako ho zohľadnil v hodnotení.(5.11.2016)

• - Natáčelo se od 28. dubna do 31. května 2014 v Los Angeles (Kalifornie, USA) a New York City (New York, USA). (BMW12)

• - Celosvětová premiéra proběhla 14. května 2016 na filmovém festivalu v Cannes. (BMW12)

• - Příjmení pronajímatelky „Mudgett“ je skutečné příjmení sériového vraha Hermana Webster Mudgetta, známého spíše jako Dr. Henry Howard Holmes, krerý byl prvním zdokumentovaným americkým sériovým vrahem. (Kudly4)