Ach, milý Harry !

Ach, du lieber Harry

Ach, milý Harry !

Komedie

Západní Německo, 1981, 80 min

Možná jsem infantilní, ale tahle komedie z osmdesátek ve mě prostě pořád vyvolává pohodu a můžu jít vidět pořád dokola. Zásadní roli tam samozřejmě hraje rukopis režiséra četníků J.Giraulta a pro mě je prostě tenhle styl komedií absolutně pohodový a relaxační. Navíc dabing je rovněž perfektní stejně tak, jak tomu prostě v osmdesátých letech u nás v absolutní většině filmů bylo. Takže za mě prostě nejde jinak než za plný počet(2.1.2013)

Mezi německými bláznivými komediemi osmdesátých let nadprůměr - to však v této kategorii příliš neznamená. Nicméně - ústřední dvojice Dieter Hallervorden + Iris Berben vyložená polena nejsou a pak film režíroval známý "Funes - režisér" Jean Girault. Divákům nad 10 let však stejně nedoporučuji.(6.9.2005)

Milá poblázněná německá komedie s "jedním" králíkem jménem Theo, jeho mazanou majitelkou, šíleně upřímným detektivem Harry Appem, tajnůstkářskou ženou v černém a s dvěma podařenými "kněžími", kteří kradou jako straky zvláště obrazy velkých Mistrů.. :-) Jedno z posledních filmových děl slavného komediálního režiséra Francie, který "stvořil" nejslavnější Funesovu roli Cruchota.(26.4.2012)

Praštěná komedie, ve které je podle žánrových pravidel všechno popletené, nesmyslné a docela málo vtipné. Celkově má stejně daleko k dokonalosti jako k průseru. Tentokrát chybí erotika, čeští diváci si užijí solidní dabing Filmového studia Barrandov 1983.(29.9.2012)

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = IX./ 1983 + ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 7.6.1986 (R: ČST 2 = 15.5.1988), réžia českého znenia (ÚPF) = ZDENEK SIROVÝ - Hallervordena dabuje Stanislav Fišer - Prvá komédia s "Didim", ktorú som kedysi videl na ČST. Tentokrát hrá súkromného detektíva, ktorý má cez hranice previezť vzácneho chovného zajaca. Zajacovu klietku, ale gangstri použili ako schránku na prepašovanie vzácneho obrazu... (29.7.2009)(29.7.2009)