• Martin741
  ****

  Slusna komedia o vynaliezavom a zrucnom domovnikovi, ktory plni aj dalsie funkcie, a to napriklad recepcneho, nepochybne aj otca, obcana a cerstveho absolventa skoly. Prosto toho je dost. Jo a Michel Galabru /Cetnik ze Saint Tropez, cetnik v New Yorku, cetnik se zeni/ bol pre mna hlavnou hviezdou : 70 %(4.7.2017)

 • Oskar
  ***

  Domovník mi připadá jako současnější varianta klasické Nestroyovy komedie Talisman. Mladík s manipulátorskými schopnostmi přesně ví, jak koho pošimrat pod bradičkou a cestou "nezištných" sllužeb stoupá po společenském žebříčku. Jenže na můj vkus to jde až moc hladce, bez větších konfliktů a překážek, navíc s bezbarvým Bernardem Le Coqem v hlavní roli. :( Ani hudrující Michel Galabru to nezachránil. 50%(15.4.2003)

 • argenson
  **

  Nějak mi není jasné, jak se tenhle film k nám dostal. Zřejmě někdo došel k závěru, že každý film "funèsovského" režiséra Jeana Giraulta musí být výborná zábava. Domovník není zábava. V první řadě s tragickým Bernardem Le Coquem, který snad měl bejt jakýmsi outsiderem, z nějž se stane úspěšný a nepostradatelný gigolo. Víc mě ale bavila přehlídka mých oblíbených francouzských dam jako třeba Maria Mauban nebo Alice Sapritch, která tu není tak ošklivá jako jinde:-)(1.2.2012)

 • Karlos80
  ****

  Celkem zdařilá Giraultova komedie, s opravdu povedeným výkonem Bernarda Le Caqa (Christophe) v hlavní roli mladého studenta, posléze příležitostného ale jinak chytrého a svůdného domovníka, kterému zdařile sekundovali jak Michel Galabru (majitel domu Foraz) tak i třeba v menší roli Jen Carmet který byl tentokrát klidnější a vážnější než ve svých jiných filmech. Poklidný život v domě končí až nastěhováním vše různých obyvatelů-nájemníků převážně společenské elity-pracháčů to pak začíná skutečné divadlo a různé zmatené situace..Ve filmu si zahrály v podobě osob například vážená hraběnka, nervózní babka jejíž výrok: "člověk s takovými chromozomy se nemá právo vůbec rozmnožovat", mě vážně v tu chvíli velice rozesmál, ale takových i lepších gagů tam byla ještě spousta. Dále tam byl i třeba poslanec nebo hlavně bláznivý psychedelický šlehnutý a Zappou ovlivněného skladatel v osobě Daniela Prévosta, všechny tyto osoby navíc doplňovali ve filmu opravdu krásné a půvabně mladé ženy v různých rolích. Film si zaslouží určitě vyšší hodnocení než jen průměr a to třeba i za dobrou hudební složku.(23.1.2007)

 • anderson
  ***

  Komédia v ktorej mňa osobne najviac zaujala plejáda krásnych žien, ktoré (takmer) všetky ten vychytralý sviniar domovník dostane. :-) Inak vkus neurážajúci priemer. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Videl som 86 - minútovú verziu a mám pocit akoby z nej dosť podstatné pasáže boli vystrihnuté. (11.11.2010)(11.11.2010)