Osemnásťročná Sophie Parkerová odcestuje na jar do Moskvy so svojou kamarátkou Janie Hillmanovou, dcérou amerického veľvyslanca v Rusku. Hoci Sophie spočiatku nechce, Jannie ju presvedčí, aby sa v noci vykradli z amerického veľvyslanectva a išli sa zabaviť do nočného klubu. Tu sú obe dievčatá zdrogované a unesené sexuálnym otrockým gangom, ktorý pôsobí v centre Moskvy. Sophiena matka Stevie je vdova a nekompromisná detektívka. Keď dostane alarmujúce volanie zo Sophienho mobilného telefónu, nasadne do najbližšieho lietadla do Ruska, kde dá do pozoru nielen moskovskú políciu, aby zachránila svoje dieťa. (TV Markíza)

Acrobat odpad!

Suca Milfka Julie s vybornym outfitom davajuca rady moskovskej policii, ktora len vykuruje. Drsny a dopredu smerujuci uderny film ma kopec casu, aby sa s pokojom vykecavali dve zienky nad ruskym alkoholom. 2 akcne veci obsahuje tento skutocny pribeh ostatne je balast nepozeratelnej hodnoty, lebo horda drsnych mafianov nevie dohonit dve zeny s mdlym nakladom. Ja vsetkym dorazne odporucam, aby Unos prebiehal vo Francuzsku. (Videne 15.03.2020, Doma archiv) ()

JohnMiller

Skutočný príbeh? Really? Po veľmi dlhom čase som sa dostal pred televíziu. Tv Markíza sa rozhodla, že mi naservíruje, film" Unesená" Podľa skutočných udalostí. Už z pôvodného názvu "TAKEN" je nám jasné, ktorým filmom sa tvorcovia inšpirovali, či skôr na ktorej vlne sa zviezli. Podľa tohoto "skutočného" príbehu unesie Čečenký gang dcéru nejakej Americkej policajtky. . Ako to už v realite býva, policajtka sa na vlastnú päsť vydá za mafiánmi a skoro všetkých pozabíja. Ide o béčkový až TV film, takže herecké výkony, strih, kamera, to všetko je totálna bieda. Keby som bol generálny riaditeľ televízie, museli by mi dobre zaplatiť aby som takéto dačo odvysielal, ()

Johnny.ARN

A stále sa nájdu dievčatá, čo tieto filmy nevideli a idú za dobrodrúžstvom. A väčšina má matky alebo otcov bývalých vojakov a bez problémov ich zachránia. Väčšinou. 1 z 5 ()

• Natáčelo se v bulharském hlavním městě Sofie. (BMW12)