Príbeh mladých ľudí Šimona a Veroniky, ktorí do svojich životov štartujú každý zo svojej pozície - Šimon je poslucháčom 1.ročníka vysokej školy, Veronika zmaturovala a našla si zamestnanie. Na príbehu ich lásky autor rozohráva nielen konflikt medzi biologickou dospelosťou a sociálnou nedospelosťou hlavného hrdinu, ale aj celú škálu etických problémov súčasných mladých ľudí. (STV)

argenson

Zdena Studenková po maturitě odjíždí na roční kurz angličtiny do Brightonu. Její frajer se zatím v Bratislavě plácá od hovna k hovnu a pak se za ní jede ujistit, že ho miluje (to se za socíku běžně dělo, že máš kočku na západě a jedeš za ní na vejlet). Ona ho miluje, ale odmítá bouchat u pásu ve fabrice, chce bejt zajištěná panička, co se stará o psy a děti. Mládež opovrhuje autoritami a nižším než vysokoškolským vzděláním, hodně se tu chlastá na pracovišti a taky se cituje z Bible. Takovej hodně typickej socialistickej příběh. ()

LadyPupu

Asi by se nic nestalo, kdybych tuto inscenaci neviděla, ale jako sonda do slovenské tvorby konce 70. let to úplně zlý nebylo. I když teda dobrý taky ne... ()

PatoP

Voľné pokračovanie televíznej inscenácie "Biele vrany" o študentovi Šimonovi Paligovi v podaní Jozefa Vajdu. ()

Autogram

Príbeh o mladých dospelých ľuďoch na začiatku pracovnej kariéry, ako by sa za socializmu tej doby vôbec nemohol udiať. Iba ak v hlavách súdruhov autorov, ktorí chceli budúcnosti zanechať takýto falošný obraz. Vajda ako mladý vedec plný ambícií s chuťou na ženbu a Studenková ako chladná mrcha s pochybnou vo filme bližšie neurčenou kariérou. Pár na pohľadanie, film radšej na nevidenie. –––– Ak by človek chcel stihnúť všetko, čo má, nezostane mu čas na priateľstvá. –––– Ešte dnes mi urobíte trvalú! Som krásne a mladé dievča. Nech je okašľaný! ()

teltri

Veľmi pekný a zaujímavý filmík. Cenzúra ho povolila? Spomínali sa v ňom biblické postavy ako Samson a Dalila. ()

fugyx

Príbeh, ktorý by sa pokojne dal zasadiť aj do súčasnosti. Neviem, či išlo o sociálnu nedospelosť ako sa píše v anontácii - obaja mali iný pohľad na spoločnú budúcnosť, čo zistili až po čase a zachovali sa viac-menej zodpovedne. Vo filme mierne načrtli aj niekoľko spoločenských problémov, a to dosť priamym spôsobom, ale súdruhovia cenzori evidentne nerozoznali narážky, metafory a i. Som rád, že moje tisíce hodnotenie je pozitívne. +Kompletné obsadenie (podľa záverečných titulkov): Jozef Vajda, Zdena Studenková, Jana Strnisková, Mikuláš Huba, Juraj Slezáček, Alojz Kramár, Elo Romančík, Marián Zednikovič, Deana Horváthová, Marta Sládečková, Vladimír Obšil, Boris Farkaš, Juraj Predmerský, Štefan Bučko, Igor Šimeg, Ľuboš Midriak. ()